Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:37, 18 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Magara napisał(a)

O matko, masz Ty rację Miałam się testować daliowo przecież najpierw
Widać, że mam sto pomysłów na tydzień, a potem o nich zapominam Zuza, biorę Cię na asystentkę
"Zła macocha" poszła w niebyt, "królewicz" wrócił do własnego królestwa, a ja ze "starym" koparkowym zostałam - no nie mam kim zarządzać zbytnio

P.S. Jeżyki wymiatają, ale ogród też niczego sobie

Zdecydowanie nie nadaję się na asystentkę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:44, 18 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Dzisiejsza poranna kawa już w kurtce, zimno strasznie. Kawa szybko wystygła, więc chwyciłam za sekator


Ciepłej niedzieli
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:10, 18 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Nawzajem życze no jest zimno, ja za chwilę wskakuje w kalosze, kurtkę i śmigamy do lasu na grzyby, ach jak ja to lubię tylko żeby nie padało
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
jolanka 16:37, 18 wrz 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16483
Dalie piękne ale jeżyki najpiękniejsze
Gdyby u mńie były to mogłyby sobie chodzić gdzie tylko dusza by zapragnęła
Zazdroszczę (oczywiście pozytywnie) obserwacji takiej kolczastej rodzinki,
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
antracyt 20:41, 18 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Jolanko, rodzinka coraz trudniejsza do obserwacji, maluchy płochliwe. Jak zostawiam jedzenie, to odsuwam się na bezpieczną odległość, żeby w spokoju się najadły. Jeżowa mama też się przyłącza, ale w tym momencie ciężko stwierdzić ile obecnie jest jeży w ogrodzie, bo wychodzą przeważnie pojedynczo i natrafiam na nie przypadkiem w różnych zakamarkach. Niektóre są już mocno "upasione" przed zimą, ale kilka jest drobniejszych, o nie się trochę boję, czy nabiorą odpowiedniej masy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:45, 18 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Basieksp napisał(a)
Nawzajem życze no jest zimno, ja za chwilę wskakuje w kalosze, kurtkę i śmigamy do lasu na grzyby, ach jak ja to lubię tylko żeby nie padało

U nas padało na zmianę ze słońcem, kilka razy w ciągu dnia pojawiała się tęcza.

Byłam na spacerze z psem ścieżką wzdłuż lasu i grzybiarzy dużo więcej niż grzybów

Z corocznych niusów nieogrodowych, ale dla mnie bardzo ważnych - rozpoczęło się u nas rykowisko! Uwielbiam ten czas
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 23:33, 18 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dla takich daliowych bukietów warto... przestudzić trochę kawę 
Rykowisko, spacer blisko lasu, fajnie masz z takim sąsiedztwem!
Jeżykowe zdjęcia dają wiele radości. Mają bardzo zabawne minki. Miejmy nadzieję, że lisy ich nie zwąchają.
antracyt 09:56, 19 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
U nas co jakiś czas robią lisie łapanki, w tym roku słyszałam je tylko późną wiosną, kiedy bażanty miały młode.
Dzikie sąsiedztwo niestety coraz mniej dzikie, ludzi wokół za to coraz więcej. Lasy zadeptane, zaśmiecone, ryki jeleni zagłuszane coraz bardziej ruchliwą ulicą... no ale jeszcze co nieco do uszu dochodzi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:15, 20 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Zuza, tak chyba wszędzie jest. Wszędzie "miasto" w naturę wchodzi. Z jednej strony trudno się dziwić, że ludzie z miast uciekają, a z drugiej strony, to o zaśmieconym lesie szkoda nawet gadać. Rzucona w lesie puszka, butelka, papier, to jest coś, czego nie pojmę chyba nigdy.
"Nasza" wieś była na końcu świata nieomal, teraz średnio jeden nowy dom albo domek w miesiącu się buduje. Ulic jeszcze nie ma ale sarny już od dobrego miesiąca nie widziałam Hałasy budowlane plus nieodłączne radio, które wyje na pełen regulator umilając pracę panom budującym skutecznie odstrasza wszystko co żyje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:36, 20 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Dagmara, opisałaś to idealnie...niestety.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies