Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:42, 20 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Helen, Magda, żebyście mi potem nie wypominały
Wyskoczyłam do ogrodu bez kawy, bo za zimno i za mokro, a przypominam, że przez jeżowe towarzystwo mokrą trawę mam powyżej kostek
Graby, te bardziej dorodne (za nimi są jeszcze 2 sztuki w wersji na razie mini ) i trzy, z których będę jednolitą przesłonę tworzyć, o ile zniosą sąsiedztwo orzecha. Te drugie to taki eksperyment bardziej, chociaż na razie radzą sobie nie najgorzej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 09:45, 20 wrz 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Masz jasne niebo!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 09:57, 20 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Raczej jednolicie szare To taka pokrywa nieprzepuszczająca słońca. Dobrze, że chociaż na zdjęciach wygląda przyjaźnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 12:46, 20 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Bardzo dorodne już
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 13:35, 20 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bardzo dorodne I bardzo eleganckie. Powiedziałabym, że jako towarzystwo dla świerka i sosen w moim zagajniku, mocno za eleganckie.
Ale nie mówię nie, korona na tej wysokości od razu zasłoniłaby to, co ma zasłonić, a po podsadzeniu krzaczorami, wrażenie nieprzystawalności pewnie by znikło.

Sprawdziłam, jest u nas dostępna odmiana Lucas. Tylko żeby ono mi się nie zmarnowało w kwaśnej ziemi, to mnie martwi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 14:32, 20 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Helen, Magda, żebyście mi potem nie wypominały
Wyskoczyłam do ogrodu bez kawy, bo za zimno i za mokro, a przypominam, że przez jeżowe towarzystwo mokrą trawę mam powyżej kostek
Graby, te bardziej dorodne (za nimi są jeszcze 2 sztuki w wersji na razie mini ) i trzy, z których będę jednolitą przesłonę tworzyć, o ile zniosą sąsiedztwo orzecha. Te drugie to taki eksperyment bardziej, chociaż na razie radzą sobie nie najgorzej.

och, marzę o takim szpalerze przy głównym wejściu do Ogrodu przy domu Działkowca
Jak duże je kupiłaś i ile rosną u Ciebie?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
DariaB 14:36, 20 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Zuza w jak szerokiej rabacie rosną Twoje graby? Nie obawiasz się o kostkę? Pytam ponieważ swoje posadziłam w pobliżu tarasu i zastanawiam się czy w przyszłości korzenie nie podniosą płyt.
Cały czas kibicuję jeżowej rodzince
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 14:54, 20 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne graby! Bardzo ładnie się rozrosły. Z perspektywy fińskiej zaczynam myśleć o zimnie lekko przyjaźniej…. ale o zimnej kawie już nie
antracyt 17:18, 20 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Mgduska napisał(a)
Bardzo dorodne I bardzo eleganckie. Powiedziałabym, że jako towarzystwo dla świerka i sosen w moim zagajniku, mocno za eleganckie.
Ale nie mówię nie, korona na tej wysokości od razu zasłoniłaby to, co ma zasłonić, a po podsadzeniu krzaczorami, wrażenie nieprzystawalności pewnie by znikło.

Sprawdziłam, jest u nas dostępna odmiana Lucas. Tylko żeby ono mi się nie zmarnowało w kwaśnej ziemi, to mnie martwi.

Ja myślałam, że Ty szpaler chcesz zrobić(taki trochę dziki, lekko ujarzmiony), ale już doczytałam, że pojedynczego drzewa szukasz. Pojedynczy kolumnowy grab rzeczywiście może się w konwencję nie wpisać. Zwykły, bez cięcia urośnie wielki, ciekawe co ostatecznie wybierzesz.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:21, 20 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Helen napisał(a)
Bardzo dorodne już

Jak je kupiliśmy, to sięgały do płotu(1,2m) i miały kilka pojedynczych gałązek. Rosną jak na drożdżach
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies