Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

Tulasia 12:02, 08 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)


Chcesz ten żywopłot z prześwitami pomiędzy, jak u mnie, czy bez? Jeśli miałby się zrosnąć, to musiałabyś sadzić w mniejszych odstępach. Myślę, że co 30cm.

Możesz zaznaczyć gdzie dokładnie jest tamaryszek?

Mogłabyś zrobić fotkę z tarasu na tą planowaną rabatę i z tej rabaty przed tarasem?



Gęstość to jedno, ale jaka będzie grubość tego żywopłotu? Po paru latach
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 12:03, 08 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Niebieska kropka tamaryszek, latem był piękny, teraz wszystko śpi
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 12:04, 08 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 12:06, 08 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196


Bambusy ubrane na zimę
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 12:24, 08 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tulasia napisał(a)



Gęstość to jedno, ale jaka będzie grubość tego żywopłotu? Po paru latach


Żywopłoty trzeba ciąć. Może nie wszystkie, ale te, które mają być wąskie. Cis Fastigiata Robusta rośnie w górę, nie w boki. Dzięki temu rośnie wąsko. Jednak jego też trzeba przycinać, żeby był jeszcze ładniejszy i rósł zwarty.

Ja zdecydowałam się na tego cisa właśnie ze względu na jego wąskość. Poza tym nie chciałam mieć zwartej ściany. Dlatego pytałam, czy Ty chcesz mieć zwartą ścianę

Zapytaj dziewczyn mających żywopłoty z cisa, po ilu latach jaką mają grubość I jak często były cięte.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:28, 08 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Wiesz co Asiu, może poczekam, aż te rabaty powstaną, a później wspólnie zastanowimy się, w którym miejscu posadzić drzewa. Teraz wiem co prawda, gdzie jest tamaryszek, ale nie wiem, jak będą przebiegać powiększone rabaty



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 12:49, 08 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Ok, a znasz te róże margo koster?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 13:10, 08 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Nie przypominam sobie jej, na żywo raczej nie widziałam. Poczytałam trochę i wiem, że jest zdrowa, kwitnie obficie (to polyantha) i ma małe kwiatuszki.

W szkółce mamy Aprikolę i jest baaardzo ładna. Na dodatek ma ADR Gebrueder Grumm też jest śliczna i zdrowa. Bardzo lubię też Hansestadt Rostock, ale ona jest bardziej żółta z takim bursztynowym dodatkiem. Ładnie pachnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 13:22, 08 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)
Nie przypominam sobie jej, na żywo raczej nie widziałam. Poczytałam trochę i wiem, że jest zdrowa, kwitnie obficie (to polyantha) i ma małe kwiatuszki.

W szkółce mamy Aprikolę i jest baaardzo ładna. Na dodatek ma ADR Gebrueder Grumm też jest śliczna i zdrowa. Bardzo lubię też Hansestadt Rostock, ale ona jest bardziej żółta z takim bursztynowym dodatkiem. Ładnie pachnie


Bardzo Ci dziękuję, poszukam jeszcze tej aprikoli
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 13:31, 08 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Nie ma za co

Parę dziewczyn z forum ma tą Margo

https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=Margo+Koster&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies