Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

mirkaka 15:08, 09 gru 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Anda napisał(a)
Prawie wszyscy ogrodnicy, których znam i stąd czyli na O., i na żywo, dekorują pięknie i obficie. I to zarówno na święta wszelakie w domu, jak i w ogrodach. Ja jakaś inna jestem, czarna owca normalnie. Ewentualnie wyjątek potwierdzający regułę


Ja też jestem czarna owca taka jak Ty Ewo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:15, 09 gru 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
W projektowaniu nie doradzę, jestem w tym kiepska
A ogrodowych hortensji nie planujesz, są piękniejsze wg mnie od bukietowych a we Wrocławiu na pewno dobrze przezimują
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Tulasia 20:39, 09 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
mirkaka napisał(a)
W projektowaniu nie doradzę, jestem w tym kiepska
A ogrodowych hortensji nie planujesz, są piękniejsze wg mnie od bukietowych a we Wrocławiu na pewno dobrze przezimują


Mam je , w październiku zmarzły i całe brązowe się zrobiły. A ile lat potrzebuje hortensja ogrodowa, żeby uzyskać docelową wielkość? Może muszę dla niej lepsze miejsce znaleźć po prostu, pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję, że zajrzałaś
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
mirkaka 09:51, 10 gru 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Tulasia napisał(a)


Mam je , w październiku zmarzły i całe brązowe się zrobiły. A ile lat potrzebuje hortensja ogrodowa, żeby uzyskać docelową wielkość? Może muszę dla niej lepsze miejsce znaleźć po prostu, pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję, że zajrzałaś


Nie zasilaj później niż w czerwcu. Muszą pędy dobrze zdrewnieć.
Jak nie przemarzną w zimie to szybko rośnie i przybiera. Najgorzej jak trzeba wycinać po zimie większość pędów. U mnie trzyletnie i starsze pędy często są martwe, muszę wiosną wycinać. Moje tak od wielu lat mają tą samą wielkość.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Tulasia 12:10, 10 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
mirkaka napisał(a)


Nie zasilaj później niż w czerwcu. Muszą pędy dobrze zdrewnieć.
Jak nie przemarzną w zimie to szybko rośnie i przybiera. Najgorzej jak trzeba wycinać po zimie większość pędów. U mnie trzyletnie i starsze pędy często są martwe, muszę wiosną wycinać. Moje tak od wielu lat mają tą samą wielkość.



Dziękuję, twoje są naprawdę imponujące
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Pszczelarnia 12:13, 10 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tulasia napisał(a)


Dziękuję Ci Ewo za radę, no myślę że na pewno przed żywopłotem,
A jaki jest przy dorosłej brzozie ten obszar w którym nic nie urośnie ?
Może to glupie pytanie, ale nie wiem tego


Zależy co ma rosnąć pod brzozami: byliny czy krzewy. U mnie nawet sucholubne miały ciężko, 100 cm od pnia dorosłej brzozy (czyli po 10 latach). Na lepszych glebach jest na pewno mniej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tulasia 19:26, 10 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Pszczelarnia napisał(a)


Zależy co ma rosnąć pod brzozami: byliny czy krzewy. U mnie nawet sucholubne miały ciężko, 100 cm od pnia dorosłej brzozy (czyli po 10 latach). Na lepszych glebach jest na pewno mniej.


Dzię Ci, to cenna uwaga
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 19:27, 10 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Coś mi zjadło dziękuję
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
galgAsia 19:43, 10 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, Hania - Gruszka posadziła pod brzozami derenie i niestety, musiała je przesadzić. Nie wytrzymały konkurencji z brzozami o wodę. Byliny też nie były szczęśliwe z sąsiedztwa. Chyba niewiele przetrwało...
Zajrzyj na wątek To tu - to tam - łopatkę mam jak chcesz i popytaj Hanię.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Yoko 00:42, 11 gru 2019

Dołączył: 25 lis 2019
Posty: 29
nicol21 napisał(a)


czyli minimum 3 czy 3 to też niedokonczyony szpaler.
Kiedyś gdzieś jesienią widziałam skupisko drzew, raczej po 1 sztuce, ale w słoneczny dzien te kolory to była magia. no ale wielkość zdecydowanie nie na ten ogródek


Zgodze sie z ta opinia. Ten ogrod jest stanowczo za maly na przedstawiane tu niektore podpowiedzi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies