Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

Anda 07:54, 10 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
I jak? Mętlik w głowie, czy wszystko jasne i klarowne?

Chorób współczuje. Z wiekiem będzie coraz lepiej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 11:36, 11 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Powoli się układa, dużo czytam o różnych drzewach. Cały czas ważą się losy brzozy. Plan jest taki, żeby zacząć od żywopłotu z cisu, przynajmniej jedną prostą, musi być stopniowo, bo ceny cisów pozwalają. Chyba, że takie zupelnie malutkie, ale takich chyba nie chcę. Chyba już mi się klaruje rabata vis a vis tarasu, chyba kwaśna z trawami, azaliami, pierisami. Te u mnie piekne są, nawet teraz zimą.na pewno chcę drzewa, dobrane rozsądnie oczywiscie.

Czy można teraz sypnąć popiół na trawę?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
FrancoPolo 13:54, 12 sty 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam.Zajrzałem na Twój wątek i widzę że trochę napsociłaś.No ale każdy tak zaczyna i uczy się na błędach.Chodzi o to że rabaty jak zaczęłaś wysypywać korą to trzeba było się tego trzymać do końca.Poważnym błędem jest wysypanie tak jasnym grysem na tak dużej powierzchni.To bardzo nieestetycznie wygląda,tym bardziej że z czasem ten grys zrobi się szarozielony.Moja propozycja to pozbierać i w przyszłości do innych aranżacji wykorzystać.Reszta wysypać korą.Wzdłuż płotu zamiast sadzić tuje można posadzić co 2m np.kaliny japońskie które można przycinać i które cudownie kwitną na wiosnę i pięknie wybarwiają się jesienią.Pozdrawiam
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Tulasia 15:51, 12 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
FrancoPolo napisał(a)
Witam.Zajrzałem na Twój wątek i widzę że trochę napsociłaś.No ale każdy tak zaczyna i uczy się na błędach.Chodzi o to że rabaty jak zaczęłaś wysypywać korą to trzeba było się tego trzymać do końca.Poważnym błędem jest wysypanie tak jasnym grysem na tak dużej powierzchni.To bardzo nieestetycznie wygląda,tym bardziej że z czasem ten grys zrobi się szarozielony.Moja propozycja to pozbierać i w przyszłości do innych aranżacji wykorzystać.Reszta wysypać korą.Wzdłuż płotu zamiast sadzić tuje można posadzić co 2m np.kaliny japońskie które można przycinać i które cudownie kwitną na wiosnę i pięknie wybarwiają się jesienią.Pozdrawiam



Bardzo Ci dziękuję, co żwiru, zgadzam się z Tobą, ogólnie on mnie bardzo denerwuje, więc chyba wypadnie. Tui raczej nie przewiduję. Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Rejzi 19:18, 12 sty 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Witam, przychodzę z rewizytą. Będę obserwować twoje poczynania. Doradzić nie potrafię, ale czytając wątek zauważyłam że już kilku fachowców się wypowiedziało i na pewno ci pomogą. Ja zbierałam co mi w oko wpadło i trochę bałaganu sobie narobiłam heh
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Tulasia 21:20, 12 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Rejzi napisał(a)
Witam, przychodzę z rewizytą. Będę obserwować twoje poczynania. Doradzić nie potrafię, ale czytając wątek zauważyłam że już kilku fachowców się wypowiedziało i na pewno ci pomogą. Ja zbierałam co mi w oko wpadło i trochę bałaganu sobie narobiłam heh


Dziękuję, że wpadłaś. Twój ogród pięknieje w oczach, liczę, że zmiany u mnie będą również spektakularne
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 16:58, 17 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Dzień coraz dłuższy, poszłam więc na obchód. Kolory w moim zimowym ogrodzie: Kalina pięknie kwitnie i wrzosy
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 17:00, 17 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 10:34, 27 mar 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Cisy posadzone, na razie tyle, cis pospolity
Brzoza i sosna przesadzone , 1 etap zmian za mną.
Przyznaję rację, że z tym żywopłotem 100 razy lepiej
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 10:35, 27 mar 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196


____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies