Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

Pszczelarnia 10:12, 19 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przy drzewie szczepionym na parasol cięcie dobremu ogrodnikowi nie będzie problemem (przepraszam za jakąś niepolską składnię), jeśli tylko nie ma lęku wysokości na drabinie. Jedyny wymóg to systematyczność i staranność (odkażanie sprzętu).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 10:17, 19 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W takim razie podrzucam inspirację z takim drzewkiem i niech właścicielka decyduje, czy chce takie
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860274540/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 10:20, 19 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Widziałam też katalpy jak parasole. Jesiony jakieś (albo wiązy ale ich się chyba nie poleca, nie wiem czemu i czy słusznie - to trzeba fachowców zapytać). Drzewa o dużych liściach są tutaj atutem i takie, które znoszą dobrze cięcie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:22, 19 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


No właśnie, zauważyłam, że wirus ogrodowy już Cię ma

Na parasole wspaniale nadają się platany, lipy oraz morwa Morus alba Fruitless - to ważne, żeby nie owocowała, bo owoce brudzą. Te morwy widziałam w Holandii właśnie jako parasole. W szkółce też je mamy. Muszą być szczepione na 2,20. Parasole z lip i platanów częściej widziałam w Niemczech.


Bardzo ciekawa informacja, Ando o morwach. To byłoby idealne drzewo, gdyby nie owocowało. Pień prosty i gładko - urodziwy, kora ładna, liście cudowne, kolory liści i przebarwienia wspaniałe, długo liście trzyma. Wytrzymuje susze. Ideał.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 10:28, 19 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33397
Pszczelarnia napisał(a)


Bardzo ciekawa informacja, Ando o morwach. To byłoby idealne drzewo, gdyby nie owocowało. Pień prosty i gładko - urodziwy, kora ładna, liście cudowne, kolory liści i przebarwienia wspaniałe, długo liście trzyma. Wytrzymuje susze. Ideał.



One naprawdę nie owocują. Pokazywałam je tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3054-holandia-ogrod-w-appeltern?page=27#post_6

Też się nad nimi zastanawiam. Zamiast hibiskusów, które nie wytrzymują u mnie upałów i suszy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 10:57, 19 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Pszczelarnia napisał(a)


Bardzo ciekawa informacja, Ando o morwach. To byłoby idealne drzewo, gdyby nie owocowało. Pień prosty i gładko - urodziwy, kora ładna, liście cudowne, kolory liści i przebarwienia wspaniałe, długo liście trzyma. Wytrzymuje susze. Ideał.



Mnie do morwy zniechęciły wyczytane informacje, że daje liczne odrosty korzeniowe.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 11:04, 19 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)


Mnie do morwy zniechęciły wyczytane informacje, że daje liczne odrosty korzeniowe.


Szczepione pewnie nie dają.

Ale to ciekawe, znam aleję morwową koło Olgi Tokarczuk w Krajanowie, stare drzewa bez zarzutu, bez odrostów. ???


Nie sądzę, żeby w Holandii w Appeltern sadzono te morwy, wiedząc o odrostach. A jednak oni pojęcie o drzewach mają - toż to zagłębie innowacji szkółkarskich jest.

Moja jedna nie dawała ale była na pewno szczepiona.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 11:12, 19 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33397
Moja też nie daje odrostów, jest szczepiona.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 11:17, 19 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
No tak, nie wiem czemu o szczepionej nie pomyślałam. Anda, a ta o której pisałaś ma pięknie powcinane liście, takie nie morwowe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Tulasia 11:26, 19 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)


No właśnie, zauważyłam, że wirus ogrodowy już Cię ma

Na parasole wspaniale nadają się platany, lipy oraz morwa Morus alba Fruitless - to ważne, żeby nie owocowała, bo owoce brudzą. Te morwy widziałam w Holandii właśnie jako parasole. W szkółce też je mamy. Muszą być szczepione na 2,20. Parasole z lip i platanów częściej widziałam w Niemczech.


Wirus ogrodowy jest i działa

Przed moją pracą rośnie parasol z morwy, pięknie wygląda.
Rozpięta na takim stelażu z patyków, nie wiem jak to się nazywa?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies