Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

profus 12:09, 21 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
A może tak dam pod ocenę cały własnoręcznie wykonany i zrealizowany "projekt". Tzn. cały czas się rozwija, w pewnych miejscach jest powiedzmy "skończony" a w innych jest sam szkielet, a w jeszcze innych tylko miejsce na rabaty. Kilku roślinek zapomniałem umieścić ale one na razie raczej znaczenia nie mają. Wiem, że ogólnie brakuje bardzo dużo wypełniaczy, niższego piętra roślin, bylin.

Jakby co to można by było coś poprzesadzać bo to wszystko jeszcze malutkie i rośnie co najwyżej 3 lata (ta część frontowa).
Tak więc czekam na krytykę.
Założyłem oddzielny wątek by zacząć od nowa (no nie tak zupełnie bo na to chyba bym nie miał siły).
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
GabiK 12:30, 21 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Bardzó fajnie to wygląda, tylko szkoda, że takie małe. Może da się umiescić to gdzieś indziej, a tu tylko linka?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Pwl 13:02, 21 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ładnie, wszystko jest zaplanowane "z głową" ale czy nie za dużo tu gatunków?
Dopóki wszystko jest małe to wygląda fajnie ale potem jest efekt przeładowania.
Może w realu wygląda jak należy, bez zdjęć ciężko od razu to sprawdzić. Tak
czy inaczej ogrody wcześniej planowane bez "przypadku" są zwykle bardzo ładne.
____________________
paweł
profus 13:45, 21 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Niby planowane ale czy właśnie "z głową". Jak robi to amator to często do końca nie wie jaki efekt będzie w realu. Często spotykałem różnice w opisie gatunków (przede wszystkim rozmiar). Sam rzut z góry czasami wydaje się ok a już w trzecim wymiarze (wysokościowym) coś wychodzi innego niż wyobrażenie.

Czasami było m i szkoda roślinek już wcześniej posadzonych i wtedy próby dopasowania ich do jakiś miejsc mogą zepsuć zamierzenie. Tak się zdarzało kilka roślin jest bo szkoda mi ich wyrzucić, np. Jałowiec chiński Blue Alps (tam gdzie on jest - u góry na lewo - pewnie będę przerabiał) lub Jałowiec skalny Sky Rocket.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 14:37, 21 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Link do większego projektu:
projekt

Kilka zdjęć poglądowych:
Południowo-zachodni (prawy dolny) róg działki

Przy domu od południa:

Front - wejście:





Tył od północy (lewa strona projektu)

Półkole przy kostce od wschodu (u góry projektu)

Rabata od południowego-wschodu przy kostce - przy rogu tarasu:

Widok na południowo-wschodni róg działki - górny prawy na projekcie:
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 14:37, 21 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydrukowałam sobie projekt i założyłam okulary
Ja oczywiście bym wykluczyła większośc jałowców, bo chorują i nie są na długą metę.
Jednak projekt ładnie wygląda. Dobór roślin to już inna sprawa.

Linie są mocno pogmatwane i trudno sie analizuje, niestety nie jestem w stanie ocenić dokładnie, co i jak, ale moje wrażenie jest podobne, że za dużo gatunków.

Sam rysunek jest śliczny, nie mogę uwierzyć że samodzielna praca, gratulacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:39, 21 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już widzę projekt, będzie lepiej widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 14:47, 21 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Rysunek robiony w AutoCadzie i kolorowany w programie graficznym.

Jestem "gotowy" na zmiany ........ byle by nie były bardzo drastyczne ........ wtedy raczej musiałbym się wyprowadzać - żona by mi dała - znowu od początku burdel.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 14:52, 21 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Wczoraj już prawie kupiłem 2 stożki cisu wys. ok. 1,2 m, parę kul bukszpanu. Prawie bo trochę by to kosztowało a ja nie mam pomysłu gdzie to posadzić. Ja teraz raczej najpierw muszę wiedzieć gdzie co posadzę potem kupuję. Na początku było inaczej i dlatego tyle gatunków, teraz już wiem, że nie jest to dobre. No ale co, mam to wyrzucić ? Taki rozrzutny to ja nie jestem. I tak kilka roślin stoi w doniczkach i nie wiem co z nimi zrobić.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 15:08, 21 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Może jednak się skuszę na zmiany (nawet drastyczne ... ups ja to napisałem? - przecież po to tu jestem na nie).
Może jakiś wodolejek?
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies