Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Gardenarium 08:22, 08 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, ślicznie by tu wyglądały cyprysiki groszkowe Filifera Aurea Nana, co najmniej 7 sztuk- dodatkowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 21:29, 09 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Trochę poprzestawiałem. Nie mam cyprysików groszkowych Filifera Aurea Nana (chyba mam jeden w doniczce, ale bardzo mały) więc tam gdzie pusty pas to bym je tam posadził. Obwódka z bukszpanu też by była.






1. Cyprysików dałbym 6-7 nie wiem ile by się zmieściło. Czy lepiej w rzędzie czy luźno, niby byle jak.
2. Trawa w rządku od strony kostki - 7 szt.
3. Problem z hortensjami (5 szt): czy dać taki półksiężyc wokół miłorzębu z przewagą od strony cyprysików, czy zdecydowanie całkowicie wokół pnia miłorzębu - wtedy musiałbym albo przesadzić wszystkie trzmieliny w prawo (wyrzucając trawę zebrinusa) albo przesunąć miłorząb w lewo w stronę cyprysików - dlatego, że hortensje wchodziłyby pewnie na kulkę trzmieliny na ziemi (trzmielina jest za blisko miłorzęba).
4. Nie wiem też jak zakończyć szpalerek bukszpanu od strony miłorzębu.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Pwl 22:37, 09 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
cyprysiki chyba lepiej dać też równo tak aby pasowały do żywopłotu z buxusa,
dzikości nadadzą trawy które i tak się będą same targały więc reszta lepiej jak
będzie równo a co do hortensji.. mogą tak zostać. nie wyglądają źle. Tylko
pomyśl nad poziomami jeszcze, trawy będą zasłaniać cyprysiki i bukszpan
jeśli patrzyłbyś z tarasu. Może lepiej to odwrócić.. Projekt jest i tak już bardzo
ładny, dobór roślin bingo.
____________________
paweł
profus 22:48, 09 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
No fakt. Do zastanowienia. Z tamtej strony z kolei będą zasłaniały od ogrodu. No ale na tarasie się więcej przebywa. W lecie będzie stał na kostce basen, więc i tak trochę zasłoni. W sumie to tak sobie myślę, że kiedyś jak basenu nie będzie (na razie dziecko małe - parę lat jeszcze musi być) wszystko trochę zarośnie może na tej kostce będzie stolik z krzesłami by być bliżej ogrodu - wtedy lepiej trawy tak jak piszesz.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
olga 22:52, 09 paź 2011


Dołączył: 25 wrz 2011
Posty: 14
profus, twój ogród zdecydowanie nabiera charakteru
ja chciałam zastosować podobne rozwiązanie – trawy, hortensje i coś niższego na dole
dzięki twojej „wizualizacji” – już widzę że będę musiała posadzić zdecydowanie więcej roślin tego samego gatunku, żeby wszystko dobrze wyglądało
ale czy trawy w przyszłości nie zagłuszą bukszpanowych kulek , z tego co czytałam dorastają do 120-160cm?
____________________
Jak stworzyć ogród na 3000 m2 pola :)
profus 13:18, 10 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Teraz, obok tego koła z kostki, mam inną rabatę. Już ją trochę zmieniłem.
Było tak.



Teraz tak: w miejsce magnolii yellow river (słabo rosła) jest akacja twisty baby i trochę powyrzucane.




Dostałem teraz tylko 1 hortensje vanilla frise więc brakuje jeszcze jednej.

1. Nie wiem czy ten berberys nie przeszkadza by coś tu fajnego zrobić.
2. Jałowiec sabiński jak kiedyś urośnie to może bonsai bym z niego zrobił. Niby był już prowadzony ale stwierdziłem, że jest tak mały, że go puściłem.
3. Akacja: do końca nie wiem jak ona urośnie, czy na wysokość urośnie. Wiem, że urośnie korona ale czy mogę się spodziewać, że będzie 2 x wyższa niż teraz. Widziałem dorosły okaz i taki właśnie był ale czy ta moja nie jest za nisko szczepiona. Pani w szkółce powiedziała, że niby urośnie.
4. Zastanawiam się czy posadzić tutaj Wiąz Werdei, np. na rogu zamiast tego jałowca Meyer, a może wiąz zamiast akacji.
5. W sumie to jednak znowu źle zrobiłem. Wsadziłem i zastanawiam się co dosadzić, a przecież powinienem najpierw w pełni zaplanować to miejsce, a potem sadzić.

Jeszcze nie wiem jak przy tym kole z kostki posadzić a już gdzie indziej przeskakuje. No nie usiedzę muszę cały czas coś przekopywać
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 15:18, 10 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
No to lecimy całościowo.
Chciałbym zasłonić się trochę od sąsiada. Czy takie coś mogłoby być. Te kuliste drzewa to np. Klon Globosum a żółty Wiąz Werdei.
Jeden z klonów wypadłby mi na wprost okna. Problem polega na tym, że musiałbym posadzić je za ogrodzeniem. Tam biegnie kabel elektryczny, dokładnie nie wiem w którym miejscu. Czy mógłbym je tam posadzić. Może dość blisko płotu, ale jak to by wyglądało ? Widziałem, że Danusia ma posadzone Wiśnie Umbraculifera za ogrodzeniem.




____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 23:54, 10 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No widzisz jak żółty cyprysik zrobił dobrą robotę? A bukszpanik zawiń za miłorzębem.

Cyprysiki mniej więcej jak są ustawione na papierze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:00, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
profus napisał(a)
Teraz, obok tego koła z kostki, mam inną rabatę. Już ją trochę zmieniłem.
Było tak.



Teraz tak:




W tym rogu posadź jedno piękne drzewo (może być ten wiąz i kilka jednakowych hortensji bukietowych i to wszystko.
No chyba że pachsandrę pod hortensjami i tulipany jeden kolor (biały), żeby wiosną kwitło.

Natomiast wszystko inne przekop.
Zamiast szpaleru tawuł daj zywopłocik z bukszpanu taki jak po drugiej stronie. A tawuły tnij w kulki i zrób z nich gdzieś kompozycję pod drzewem. Po prostu je "rozsyp".



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 12:13, 11 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
gardenarium napisał(a)
No widzisz jak żółty cyprysik zrobił dobrą robotę? A bukszpanik zawiń za miłorzębem.

Cyprysiki mniej więcej jak są ustawione na papierze.


Ślicznie dziękuje. Może "coś" w końcu z tego będzie.

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies