Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

profus 10:23, 07 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
A co sądzicie o tym? W środku dam jeszcze jakieś bordowe albo zielone żurawki.

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Sebek 16:21, 07 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super - ale daj citronelle
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
profus 19:40, 07 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
A tu:

profus napisał
witam po przerwie.
Zrobiłem małe zakupy - mizerne te roślinki ale tylko takie były - czas na rabatę.
Co sądzicie o takich nasadzeniach. Na kwiatki nie patrzcie - nie chciałem ich jeszcze wyrywać. Parę postów wyżej są jakieś moje projekty. Tutaj dołożyłem Miskanta Morning Light. Zastanawiam się czy dać obwódkę z bukszpanu - teraz są tam miniaturowe dalie (taki szpalerek), jeszcze chwilę niech sobie rosną - obwódka byłaby od kulek bukszpanowych brzegiem koło desek aż do miłorzęba i na nim zawijasek. Wtedy trawki trochę inaczej bym musiał ułożyć.
A może taki krótki ekranik bukszpanowy od trawki do trawki tam gdzie teraz ten szpalerek dalii przed hortensjami.
Mam tam 5 hortensji, co ile je posadzić? Tak jak jest?
Żurawki podzielę i będzie ich więcej.



____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
fgora 20:17, 07 paź 2011

Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 9
w tym z cisem daj Ophiopogon nigra zmiast żurawek albo daj żurawki, ale takie jasno czerwone coś jak ‘Sparkling Burgundy’
____________________
Szefowa napisała: "Ogród powinien być dla Was odpoczynkiem, sposobem spędzania wolnego czasu, przyjemnością przebywania w nim, nawet jeśli nie jest doskonały."
jambosana 20:20, 07 paź 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Mnie się podoba, myślę, że wreszcie znalazłeś nasadzenia na tą swoją rabatkę, czytałam Twoje zmagania z nią na innym forum... Spróbuj tylko hortensję poprzetykać trawą, tzn nie tak grupami hortensja osobno, trawa osobno, tylko tak naprzemiennie, a potem sobie wyobraź co ci bardziej "leży". Chyba Danusia tak na zmianę sadzi, trawa, hortensja, podejrzyj w jej realizacjach, np. tej ostatniej "ogród z lustrem".
A z dosadzeniami może poczekaj do przyszłego roku, po pierwszym sezonie zobaczysz jak się rośliny rozrastają i ewentualnie wtedy coś zmienisz. Kupiłeś małe rośliny i wiadomo, że teraz jest trochę łyso.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Pwl 20:20, 07 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
profus napisał(a)
A tu:


witam po przerwie.
Zrobiłem małe zakupy - mizerne te roślinki ale tylko takie były - czas na rabatę.
Co sądzicie o takich nasadzeniach. Na kwiatki nie patrzcie - nie chciałem ich jeszcze wyrywać. Parę postów wyżej są jakieś moje projekty. Tutaj dołożyłem Miskanta Morning Light. Zastanawiam się czy dać obwódkę z bukszpanu - teraz są tam miniaturowe dalie (taki szpalerek), jeszcze chwilę niech sobie rosną - obwódka byłaby od kulek bukszpanowych brzegiem koło desek aż do miłorzęba i na nim zawijasek. Wtedy trawki trochę inaczej bym musiał ułożyć.
A może taki krótki ekranik bukszpanowy od trawki do trawki tam gdzie teraz ten szpalerek dalii przed hortensjami.
Mam tam 5 hortensji, co ile je posadzić? Tak jak jest?
Żurawki podzielę i będzie ich więcej.





Jaka to jest strona? hortensje w pełnym słońcu?.. hmmm
____________________
paweł
fgora 20:27, 07 paź 2011

Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 9
albo 'Berry Smoothie' też ładna, chyba wiesz o jaki typ ubarwienia mi chodzi
____________________
Szefowa napisała: "Ogród powinien być dla Was odpoczynkiem, sposobem spędzania wolnego czasu, przyjemnością przebywania w nim, nawet jeśli nie jest doskonały."
profus 20:43, 07 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Dzięki, dzięki ludzie.

Tak to jest pełne słońce. Właśnie tutaj się dowiedziałem, że Hortensja Limelight niby może być na słońcu.
Także nie wiem jak to będzie. Myślę, że w przyszłym roku spróbuję zrobić system nawadniający. Zobaczymy co tak w ogóle szefowa powie.

jambosana napisał(a)

Mnie się podoba, myślę, że wreszcie znalazłeś nasadzenia na tą swoją rabatkę, czytałam Twoje zmagania z nią na innym forum...


Trochę to trwa z tą rabatką. Jakoś tam nie miałem .. chyba szczęścia do podpowiedzi. Tylko szkoda, że tutaj tak późno trafiłem. Ogród wyglądałby z pewnością inaczej.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
jambosana 20:44, 07 paź 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Pwl napisał(a)
[
Jaka to jest strona? hortensje w pełnym słońcu?.. hmmm


To nie ogrodowa, tylko bukietowa, ona lubi słońce, tylko trzeba ją podlewać. Myślę, że będzie ok. Chodź ja na miejsce nasłonecznione wolę sadzić coś bardziej słońcolubnego (np. lawendy, perowskie, budleje, trawy, róże ). Słońcolubne są jałowce, ale one nawet w pełnym slońcu z wiekiem i tak się zrobią brzydkie. Ja mam od 4 lat bukietową grandiflora od południowej strony, do tego roku było ok, w ubiegłe wściekle gorące lato pięknie i zdrowo kwitła, w tym roku (bardziej deszczowe) gorzej, liście jej opadały, miała chyba mszyce. Przesadzam ją do półcienia. Mam nadzieję, że ty profus bedziesz zadowolny ze swych limelight w pełnym słońcu. W końcu w tym pełnym słońcu Danusia widziała i cisy i żurawki.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Gardenarium 08:20, 08 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisy nie są roślinami uwielbiającymi cień, one cień znoszą, wieć nie możemy przyjmowac że to rośliny do cienia wyłącznie.
Hortensje bukietowe jak najbardziej są do słońca i do półcienia. W cieniu nie będą kwitły, ale nie są to rośliny sucholubne jak lawenda, żeby w słońcu mogły rosnąć bez wody. Dlatego bez względu na to gdzie hortensje rosną, wymagają stałych dostaw wody, w pólcieniu mniej, ale jednak.

Bukszpan także jest na słońce, półcień i cień. Nie wyobrażacie sobie nawet jak jest wytrzymały na suszę. Aż się zdziwiłam.

Przy tak "wycackanym" jak to Sebcio mówi ogródku, chaos jest jak najmniej pożądany.
Ja bym pewnie dała tę obwódkę wokół, a trawy od strony tarasu, ale na środku, Dopiero zajęłabym się resztą. Hortensje trzeba zgrupować dość gęsto, nie porozrzucane po całej rabacie, raczej centralnie gdzieś pod pniem czegoś piennego a dość wysokiego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies