Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

zbigniew_gazda 08:47, 16 lis 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Czekamy na plan Rafale.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
GabiK 09:21, 16 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Jestem ciekawa Twoich pomysłów.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
profus 10:07, 16 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
No także nie mogę się już doczekać, więc coś wkleję tak na bardzo roboczo. Docelowo będzie na komputerze, spróbuję po Danusiowemu .
Trochę ściągnięte wiadomo od kogo, trochę z ogrodu Sylwii, trochę z ogrodu z lustrem. No cóż od czegoś trzeba zacząć. Jeszcze nie pokolorowane, ale jakiś obraz widać. Kółka z krzyżykami (rozetami) to ... Omorika.




i trochę pokolorowane

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
GabiK 10:42, 16 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
No, no wygląda imponująco.
Na tym widoku na wprost wyraźnie widać inspirację.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Wieloszka 11:08, 16 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Rysunek pierwsza klasa! Zapowiada się fantastycznie! Mam nadzieję, że pochwalisz się szczegółami
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 11:15, 16 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wystarczy mi już sam rysunek! Bardzo ciekawie, fiolet ciemny (wstęga - co to), jasny róż - zurawki? I jeszcze ten buraczkowy jako koło. Bo zielenie i żółcie są czytelne dla mnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_d 11:25, 16 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2011
Posty: 73
zapowiada się pięknie
____________________
Mały ogród w wielkim mieście
profus 12:04, 16 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Pszczelarnia napisał(a)
Wystarczy mi już sam rysunek! Bardzo ciekawie, fiolet ciemny (wstęga - co to), jasny róż - zurawki? I jeszcze ten buraczkowy jako koło. Bo zielenie i żółcie są czytelne dla mnie.


Ta rabata z pasem fioletowym to od dołu:
fioletowy pas - lawenda
ciemny róż - róże okrywowe Elfrid otoczone bukszpanem w środku migdałek. (obok tarasu też są te róże i jeszcze Lovely Fairy i pnąca Sympathie)
na prawo od lawendy - wariacja kul bukszpanowych z miłorzębem Mariken
puste miejsca jeszcze nie wiem. Gdzieś na środku (może w tej lawendzie) chciałbym jakieś wyższe drzewko ale dość ażurowe żeby zupełnie nie zasłoniło widoku z tarasu.
Wyżej na tej rabacie są już posadzone rośliny: świerk Białobok, dereń Elegantisima (będzie cięty i formowany w kulę na pniu), 3 smaragdy, jaśminowiec wonny aureus, krzewuszka purpurea nana.

Za tymi roślinami opaska z trzmieliny ciętej rozpoczynająca się od 2 kul bukszpanu i 1x kula na pniu jakaś.

Buraczkowy - obok żółtych tuj sunkist - to śliwa wiśniowa Pissardi lub Nigra.

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 12:08, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




Ale cacko, wiadomo dlaczego ha

No to ściąga dla innych gotowa Możecie kopiować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:09, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jestem pewna obwódki wokól źródełka, nie do końca powinna tak zawijać - od trawnika trochę wolnego. Tylko do krawędzi trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies