Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

profus 13:55, 17 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Roślinki posadzone. Niech rosną. Tam gdzie jest ułożona kostka na wiosnę posadzę żywopłocik z bukszpanu.




____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Sebek 22:25, 18 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wrzosy zza stożka weź - i najwyżej daj żurawki lub nic
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
profus 22:42, 18 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Sebek napisał(a)
Wrzosy zza stożka weź - i najwyżej daj żurawki lub nic


Czekałem na takie coś. Żonie się tak podobały i wymyśliła sobie, że tutaj. A ja wiem, że w tym roku już nie dostanę fajnych żurawek (u mnie jakoś ich nie ma, 1 najstarsza odmiana i nic więcej) to posadziłem niech ma, a co tam .... do wiosny .... he, he. Może trochę zaczynam łapać ten klimat ogrodowiskowy.

Już zaczynam myśleć jak przerobić rabatę frontową. Jest cała zima na pomysły.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Sebek 22:49, 18 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Oj jest - i chętnie pomożemy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:21, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzosy albo zabierz albo dosadź więcej. Sebcio czuje te klimaty nasze

Tuja na pniu mogłbyś jej obciąć to co sterczy do góry?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 09:32, 28 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
gardenarium napisał(a)
Wrzosy albo zabierz albo dosadź więcej. Sebcio czuje te klimaty nasze

Tuja na pniu mogłbyś jej obciąć to co sterczy do góry?


Tak, ale tak myślałem, że chyba lepiej na wiosnę. Czy teraz można ?

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 14:13, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym obcięła, nic jej nie będzie, a jak będzie ssterczał kawałek gołej galązki to jeszcze niżej obetnij i zamaskuj zielonym przyrostem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:20, 15 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
profus napisał(a)

Mówcie mi krecik, ale gdzie ta wiśnia?!


Na rabacie frontowej - centralnie. Tu ją widać:



Witam, ja w kwestii innej. pewnie przyjdzie pora po nasadzeniach na to spojrzeć. Ale te drewniane bordery i żwirek, i kora - oczopląs doskonały . Widziałam też jakieś kamyczki powtykane od strony ogrodzenia, fundamentu.... . Trzeba uprościć, czyli wyrzucić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
profus 08:41, 16 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Trochę się wytłumaczę.
Jest tu spadek terenu na tyle znaczny, że ziemia razem z korą po deszczach lub podlewaniu spływała na kostkę. Czymś musiałem podnieść. Chciałem najpierw palisadą betonową ale wyszło by za drogo (chyba jak liczyłem ponad 400 zł za taki kawałek sam materiał). No to wstawiłem to coś z drewna niby doraźnie. A żwirek: no cóż. Skrajna kostka jest tak obetonowana, że ta palisada bliżej kostki by nie weszła, no i został taki pasek betonu. Kora nie chciała się tam trzymać i było jej pełno na kostce więc jest żwirek, który się nie rozsypuje. Ale myślę, że coś z tym kiedyś zrobię , najpierw jednak rośliny (niech rosną) i inne części ogrodu.

PS.
Raz, raz, raz, halo Ogrodowisko .....
Przygotowuje zmasowany atak na ogród. Przeprojektowuje co nie co. Rysuje plan. Już wkrótce będę potrzebował pomocy .... odbiór.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Pszczelarnia 08:45, 16 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
No faktycznie z korą/ ziemią na kostce przy spadzie jest problem. Też tego nie lubię i się męczę (psychicznie) w jednym miejscu .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies