Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Sebek 22:38, 25 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dobrze kombinujesz.


z żurawek na słońce polecam georgia peach (czerwona), key lime pie (zielona) i bordowe - jak plum pudding
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 07:34, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
profus napisał(a)



Jeżeli chodzi o tę rabatę z kulą smaragd.
Wszystko wyrzucam. Kulę przesadzam tak jak napisałem wyżej. A tutaj sadzę stożek cisa 120 -130 cm a pod nim jakąś jasną żurawkę. Co o tym sądzicie ?
Gdzieś tą kulę muszę przesadzić no bo przecież ładna jest. Jak była sadzona to jakoś mi nie pasowało, trochę za niska tak jak pisaliście, dlatego chciałem ją puścić do góry i stworzyć drugą wyżej a potem trzecią (ale ile by to trwało - chyba z 10 lat)


Popieram żeby przesadzić tę kulkę z tui, jednak stożek to nie jest dobre rozwiązanie. Gdyby ta rabata m=była większa to tak, ale ona ma nie więcej niż metr chyba?
Tutaj potrzeba czegoś piennego ale wyżej kulka żeby była.

Może być nawet żółta tuja lub cyprysik i pod nim żurawka lub pachysandra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:35, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Chyba że stożek wejdzie jakiś duży jeśli nie ma dużej bryły korzeniowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 08:01, 26 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Dziura w kostce jest 1,9m x 1m.
Teraz na szybko mógłbym kupić stożek cisa 1,2 - 1,3 m za 105 zł.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 08:05, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dobra cena ale czy zwarty? i ładny?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 10:11, 26 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Mnie się dość podobał bo od razu zwróciłem na niego uwagę. Ale ja za mało jeszcze widziałem. Dopiero teraz zaczynam patrzeć, interesować się tymi większymi i formowanymi roślinami. Wcześniej "omijałem" je szerokim łukiem ze względu na cenę.
Ale dalej coś czuję, że ten egzemplarz by był za mały, choć mam nadzieję, że w miarę szybko by urósł do tych powiedzmy 1,9 m.
Ale czy lepiej szukać kuli (jak wysokiej ?) czy stożka większego? A może jakiś świder? Zmieści się na tym miejscu 1,9 m x 1 m. ? Na stożku fajniej by wyglądały lampki na święta

A może jakieś drzewo liściaste, np. katalpa albo akacja kulista itp. ?
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 16:29, 27 wrz 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Właśnie zrobiłem małe zakupy. Pokazuje cisa, jest bezodmianowy. Trochę mały, ma bez doniczki 127 cm . Czy nada się w to miejsce ? Chyba trochę urośnie za jakiś czas, ciekawe kiedy byłby za ogrodzenie.



I bukszpanowe kulki - dołączam do grona. Trochę nie przycięte. Czy teraz po posadzeniu mam je przyciąć czy poczekać do wiosny?



Te kulki mają być wsadzone wokół tej kuli na pniu za cisem ale przesadzę ją przy basenie.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
kaisog1 16:40, 27 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...tak z daleka ten cis wygląda jak thuja
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 21:28, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Cis trochę za mały, przymierz go. Moje w 6 lat urosły sporo. Kulki możesz leciutko przyciąć. Jak troszkę podmarzną im młode przyrosty, to wiosną i tak sie przycina, więc przytnij teraz żeby ładnie wyglądały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:29, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zapomnij o katalpie i robinii Umbraculifera, posłuchaj doświadczonej koleżanki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies