Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

profus 12:25, 11 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Coś powymyślałem z tym rogiem zgodnie z sugestią.
Mam 3 wersje:
1. Same hortensje Vanilla Frise z wiązem wredei i bukszpanik:



2. Stożek np. cisa, hortensje, wiąz, ostrokrzew Golden Gem i bukszpanik trochę inaczej.



3. To co wyżej z tym, że jeszcze kula bukszpanu i mniej ostrokrzewu.



4. A teraz tak sobie pomyślałem. że może jakieś ciurkadło (kula) tam gdzie żółta plama w drugiej wersji.

Nie wiem czy dostanę w moich rejonach ostrokrzew, parę szkółek zwiedziłem i patrzyli jakby pierwszy raz słyszeli o nim.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Sebek 22:43, 11 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi się podoba druga wersja - zamiast ilexu możesz dać żurawki citronelle albo tojeść rozesłaną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 23:08, 11 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Sebuś popieram, mi też bardziej podoba się wersja 2.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 21:42, 12 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
II i ciurkadełko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 12:02, 14 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Dzięki.
profus napisał(a)
No to lecimy całościowo.
Chciałbym zasłonić się trochę od sąsiada. Czy takie coś mogłoby być. Te kuliste drzewa to np. Klon Globosum a żółty Wiąz Werdei.
Jeden z klonów wypadłby mi na wprost okna. Problem polega na tym, że musiałbym posadzić je za ogrodzeniem. Tam biegnie kabel elektryczny, dokładnie nie wiem w którym miejscu. Czy mógłbym je tam posadzić. Może dość blisko płotu, ale jak to by wyglądało ? Widziałem, że Danusia ma posadzone Wiśnie Umbraculifera za ogrodzeniem.




.


Wiąz już jest. W tym roku myślę jeszcze o tych klonach.
Co o nich sądzicie ?
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 21:23, 15 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli napotkasz kabel albo rurę, to trzeba naciąć bryłę i "okraczyć" (brzydko nazwę) ten kabel. Posadowić drzewo na dobrej głębokości.

Ja bym sadziła, niekoniecznie klon. Uwielbiam wiśnie kuliste. Jeszcze są zielone i kwitną wiosną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
profus 21:48, 15 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Mam jedną wiśnię centralnie na tej frontowej rabacie. One są fajne ale koronę mają dość małą. Te klony wymyśliłem dlatego, że maja większą koronę i bardziej zasłonią okno i taras sąsiada zza ulicy.
Wczoraj już prawie kupiłem. Tylko teraz już był mały wybór i nie mogłem znaleźć równych wysokości szczepienia. Więc odkładam to do wiosny. Może przez zimę zmieni się plan.
Czy te klony nie są odpowiednie ? Coś innego ? Dużego drzewa nie chcę. Wiśnie chyba nie zasłonią ?

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
justi 22:53, 15 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dołączam tez swój głos za wersją drugą.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Sebek 10:42, 16 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mówcie mi krecik, ale gdzie ta wiśnia?!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
profus 19:32, 16 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Sebek napisał(a)
Mówcie mi krecik, ale gdzie ta wiśnia?!


Na rabacie frontowej - centralnie. Tu ją widać:



A tu tylko kawałek:

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies