Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Gardenarium 11:40, 15 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba zawinięty mi się bardziej podoba, takie podkreślenie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 14:14, 15 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ja też jestem za zawijaskiem Fajne zestawienie ze świerkami
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 19:46, 17 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięknie szkice - jestem za ostatnią wersją, ale za tą prostą linią z bukszpanu bym coś dał.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
profus 18:34, 18 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Sebek napisał(a)
Pięknie szkice - jestem za ostatnią wersją, ale za tą prostą linią z bukszpanu bym coś dał.


Też bym coś dał, ale nie wiem co. Będę miał parę roślin (z tych co rosną na tych ścianach do zmian) do przesadzenia lub wyrzucenia może coś się nada. Na razie nie mam pomysłu.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Krys 22:35, 29 gru 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,
niech więc złe chwile zostaną za nami.
Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,
radości a przede wszystkim morze miłości! -Krystyna
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
grapaka 13:58, 04 sty 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
fantastyczne szkiceten zawijasek ma w sobie to coś
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
profus 10:08, 24 paź 2012

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Długo mnie tutaj nie było (czasami oczywiście Was poczytałem) gdyż brak czasu mi najbardziej doskwiera.
Pomysłów trochę miałem ale zrealizowałem niewiele. Teraz trzeba dopracować pomysły i pozmieniać dalej.

Pamiętacie ten rysunek:




A tak wygląda niedokończona realizacja. Oczywiście są pewne zmiany. Dodałem szpaler z cisów pod ścianą. Zamiast kuli cisowej jest niski miłorząb mariken.



Brakuje mi 2 szt choiny kanadyjskiej jedeloch, żurawek, wiśni umbraculifera i stożka.
Jednak lekko zwątpiłem jak to posadzić dalej.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 10:17, 24 paź 2012

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Tutaj też są pewne zmiany ale małe. Dosadziłem żółte tuje yeloww ribbon ale chyba padną całkowicie i będę musiał wymienić oraz śliwa wiśniowa Pissardi.




Teraz nie wiem co posadzić pod śliwą (pomiędzy tawułą i kulkami bukszpanowymi).
Hortensje Limelight są trochę bliżej pod miłorzębem pendula. (na pierwszym zdjęciu widać prawie jakby były pod śliwą).

Za stożkiem i kulkami obok żółtej tuji jest dziura (na pierwszym zdjęciu jest przymierzony cis, na ostatnim były mieczyki tymczasowo tego lata) i nie mam pomysła co by tam wsadzić.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 10:21, 24 paź 2012

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Do zmiany (przeprojektowania nawet całkowitego) chcę typować ten narożnik:



i trochę przebudować front, dosadzone niedawno 2 szt po bokach wiśni umbraculifera.


____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 11:27, 12 lis 2012

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Ciąg dalszy jednej z rabat. Oczywiście nie skończona. Brakuje po lewej stronie czegoś wyższego. Wiadomo wiśnia kulista lub miłorząb szczepiony. Tylko co mogłoby być innego w tym miejscu bo tamte już mam gdzie indziej i planuje jeszcze gdzie indziej. Chodzi o coś dość małego ale szczepione wysoko takie podobne do powyższych gdzie nie ma dużo słońca (ale jest do ok. 14).
I oczywiście zostaje wypełnienie pustych miejsc. Wokół stożka po lewej posadziłem runiankę japońską.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies