Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

profus 09:18, 17 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
gardenarium napisał(a)
Nie jestem pewna obwódki wokól źródełka, nie do końca powinna tak zawijać - od trawnika trochę wolnego. Tylko do krawędzi trawnika.


Zmienimy i zobaczymy jak wyjdzie, a wyszło tak:

____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
GabiK 09:23, 17 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Nie widzę różnicy.
Chyba chodziło o to, żebyś nie zawijał małego kółka, tylko skończył je tak, jak to duże, na równo do trawnika.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
profus 10:20, 17 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
A tu z inną częścią się pobawiłem.



Od lewej:
Śliwa wiśniowa Nigra, z tyłu tuje Sunkist, stożek z trzema kulami wiadomo, wiąz Wredei otoczony hortensjami Vanilla Frise, ciurkadełko w bukszpanie, kule po prawej - Danica, przy ogrodzeniu na prawo wiśnia Umbraculifera.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
lenka 13:30, 17 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Fajne rysunki Profus, jestem ciekawa ich realizacji , bo zapowiada się interesująco
Pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 21:03, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Łaaał - jak ślicznie rysujesz


Może zamiast tych vanille fraise daj silver dollar?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
moni 21:59, 18 lis 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
to wersja tyłu domu jak rozumiem a przód jak zrobisz bo to jest piękne naprawdę szacunek dla ciebie
____________________
Mona
moni 22:04, 18 lis 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
przydałoby się gdybyś na tym projekcie tyłu domu pozaznaczał i opisał jakie rośliny posadziłeś to by było bardzo pomocne
____________________
Mona
profus 13:55, 20 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
moni napisał(a)
to wersja tyłu domu jak rozumiem a przód jak zrobisz bo to jest piękne naprawdę szacunek dla ciebie


Nie. To dotyczy boku domu. Na początku wątku w pierwszym poście jest cały plan można zlokalizować zmiany jakie chce wprowadzić.
Ostatni ten kolorowy rysuneczek już prawie dotyczy frontu, a może raczej połączenia rabaty frontowej otoczonej tujami Danica (ją też będę zmieniał ale nie mam jeszcze pomysłu) z dalszą częścią.

moni napisał(a)
przydałoby się gdybyś na tym projekcie tyłu domu pozaznaczał i opisał jakie rośliny posadziłeś to by było bardzo pomocne


Tył domu jest prawie pusty. Będę go "projektował" za chwilę, tzn. tej zimy muszę już się z tym uporać, żeby na wiosnę szukać konkretnych już roślin. Właśnie tam zdecydowanie będę potrzebował pomocy.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 13:58, 20 lis 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Sebek napisał(a)
Łaaał - jak ślicznie rysujesz


Może zamiast tych vanille fraise daj silver dollar?


Może tak. Zobaczymy jakie będą w sprzedaży u mnie. Albo Vanilla albo silver dollar.

A tak w ogóle dzięki wszystkim za miłe słowa.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Gardenarium 09:33, 21 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trójkąt wygląda na rysunku dość ostro, nie mam do tego przekonania w sensie, że nie jestm pewna czy aby z bukszpanu powinien być/ Jeśli tak, to bukszpan będzie rósł i z czasem zdominuje kulę. W ogrodzie z lustrem wymyśliliśmy podnoszenie źródełka na elefeetach, razem z rosnącym bukszpanem.
Tu z kulą się nie da za bardzo. Pomyśl czy nie zmienić roślin wokół kuli?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies