Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Kordina 13:27, 27 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Rojodziejowa napisał(a)
Zastanawiam się z tym cukrem, czy to znów nie jest działanie typu: zmniejszymy dostępność w sklepach, powiemy, że nie ma więc muszą być limity. Potem będziemy tym cukrem ciurkać, a że mało go będzie, to i cena wyższa. Później jak dostępność będzie normalna już będzie można wyższa cenę zostawić - ludzie będą w stanie ją przyjąć bez mrugnięcia.


Dokładnie jest tak jak piszesz, wieloaspektowa psychomanipulacja od lat, której ulegamy niestety...
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 19:51, 27 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
BASIA8 napisał(a)
Miło Cie było gościć Kochana w Naszych skromnych progach faktycznie mamy duże pole do popisuJa zaglądam do Ciebie bardzo często choć mało piszę, ale jestem słodziak-owy nosek widziałam - pieski często boją się burz. Floksików, lili, jeżówek masz duuuużo - pięknie zdobią ogródeczek. Małosolne i kwaszeniaki też robiłam, kurcze ale coś nie umiem robić i jakoś nie wychodzą. Ja też nie robię zapasów - choć od dawna Maż mi mówi żeby zapasy zrobić- twierdzi że cukier,mąka, olej - jesienią będą bardzo drogie. Pewnie tak będzie bo już wszytko do góry idzie z dnia na dzień.
Buziolki Kochana przesyłam.


Na pewne rzeczy nie mamy większego wpływu, ja staram się nie zaprzątać sobie głowy na zapas. Fajne, że mamy taką odskocznię jak ogród, można się wyciszyć, zapomnieć na chwilę o tym co za "płotem"
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 19:56, 27 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Rojodziejowa napisał(a)
Zastanawiam się z tym cukrem, czy to znów nie jest działanie typu: zmniejszymy dostępność w sklepach, powiemy, że nie ma więc muszą być limity. Potem będziemy tym cukrem ciurkać, a że mało go będzie, to i cena wyższa. Później jak dostępność będzie normalna już będzie można wyższa cenę zostawić - ludzie będą w stanie ją przyjąć bez mrugnięcia.


Też tak myślę. A mój problem jest taki, że ja nawet nie chce 10 kg cukru, na początek moich zapraw wystarczą mi 2- 3 kg Dziś trzy sklepy u nas, netto, lidl i kaufland i nic może jutro, albo pojutrze, narazie śliwki jeszcze zielone
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 20:04, 27 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Kordina napisał(a)


Dokładnie jest tak jak piszesz, wieloaspektowa psychomanipulacja od lat, której ulegamy niestety...


Jak dla mnie to jest chore ale są tego też dobre strony, np. mój syn dziś na to, że może przy przy okazji braku cukru warto pomyśleć o zmianie diety tak dla zdrowia chociaż ja kawę, herbatę i tak gorzką piję
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 21:25, 27 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Basieksp napisał(a)
Dziś floksowy obchód, białe prawie bym przegapiła, niektóre zaczynają przekwitać








Ale cudowności, piękne, bujnie kępy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 22:19, 27 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
antracyt napisał(a)

Ale cudowności, piękne, bujnie kępy


Dziękuję te białe były bardzo ładne, tylko trochę późno im zdjęcie zrobiłam, bo trochę przekwitają już
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:51, 27 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Piękne floksy .
Basiu, Ty chyba masz jakiś olbrzymi ogród, co chwilę wrzucasz jakieś nowe kwiatki, gdzie Ty to mieścisz? .

My też bardzo mało używamy cukru. Jakiś czas temu nawet dałam mamie 3 torebki po 1 kg, bo tylko mi miejsce zajmowały . Dziś byłam w biedronce i był cukier, bo ktoś przede mną w kolejce kupował całą zgrzewkę . Chyba 10 szt. Ale nawet nie znam ceny.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 22:53, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Basieksp napisał(a)
Dziś floksowy obchód, białe prawie bym przegapiła, niektóre zaczynają przekwitać







Pięknie Ci floksy kwitną, ja też mam dość dużo, bardzo je lubię.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 22:55, 27 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Ależ piękne masz te floksy. Widać, że stanowisko im służy.
A odnośnie robienia zapasów, to raczej mało kto ma warunki, aby zrobić ich na tyle dużo, aby miało to ekonomiczny sens. Tony mąki, cukru czy ryżu raczej się w spiżarni nie zmieści. Mam nerwa na sklepowych panikarzy. Podobnie było pod koniec lutego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
hankaandrus_44 22:55, 27 lip 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Floksy-od zawsze u mnie, wspomnienia z babcinego i maminego ogrodów. Twoje-piękne. takich rozbuchanych nie mam, moje przeważnie wysokie. czy je przycinasz zanim zakwitną?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies