Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Magara 00:30, 28 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Rojodziejowa napisał(a)
Zastanawiam się z tym cukrem, czy to znów nie jest działanie typu: zmniejszymy dostępność w sklepach, powiemy, że nie ma więc muszą być limity. Potem będziemy tym cukrem ciurkać, a że mało go będzie, to i cena wyższa. Później jak dostępność będzie normalna już będzie można wyższa cenę zostawić - ludzie będą w stanie ją przyjąć bez mrugnięcia.

Zgadzam się z Asią. Jakoś dziwnie się problem cukrowy zbiegł z porą robienia przetworów...
Basia - floksy przepiękne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 07:00, 28 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Basia, wiśnie suszone są pyszne. Zrobiłam rok temu pierwszy raz, bo Galgasia tak opisywała, że nie mogłam się oprzeć. Takie suszone wrzuciłam do zamrażarki i dodaje głównie do ciast, do dekoracji. Ale nawet do pojedzenia są super.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 08:34, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Magara napisał(a)

Zgadzam się z Asią. Jakoś dziwnie się problem cukrowy zbiegł z porą robienia przetworów...
Basia - floksy przepiękne


To tak jak z solą, jak chodniki robią się oblodzone
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 08:35, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
tulucy napisał(a)
Basia, wiśnie suszone są pyszne. Zrobiłam rok temu pierwszy raz, bo Galgasia tak opisywała, że nie mogłam się oprzeć. Takie suszone wrzuciłam do zamrażarki i dodaje głównie do ciast, do dekoracji. Ale nawet do pojedzenia są super.


No właśnie o suszonych wiśniach podczytywałam tu na forum, fajnie że mi o tym przypomniałaś
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:10, 28 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Basieksp napisał(a)


No właśnie o suszonych wiśniach podczytywałam tu na forum, fajnie że mi o tym przypomniałaś


Są przepyszne, ale chyba trzeba zrobić tak jak Lucy; po przesuszeniu zamrozić. Do długotrwałego przechowywania w pojemniku się nie nadają. Mają skłonność do pleśnienia. Można by pewnie postępować z nimi tak jak z rodzynkami w krajach śródziemnomorskich- Najpierw potraktować jakimś środkiem grzybobójczym, a dopiero potem suszyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 13:18, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Są przepyszne, ale chyba trzeba zrobić tak jak Lucy; po przesuszeniu zamrozić. Do długotrwałego przechowywania w pojemniku się nie nadają. Mają skłonność do pleśnienia. Można by pewnie postępować z nimi tak jak z rodzynkami w krajach śródziemnomorskich- Najpierw potraktować jakimś środkiem grzybobójczym, a dopiero potem suszyć.


Tak zrobię, podsuszę i zamrożę chcę też w tym roku zrobić suszone pomidory w oliwie, pierwszy raz będę robiła, zobaczę co mi z tego wyjdzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:44, 28 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Basieksp napisał(a)


Tak zrobię, podsuszę i zamrożę chcę też w tym roku zrobić suszone pomidory w oliwie, pierwszy raz będę robiła, zobaczę co mi z tego wyjdzie


Wyjdzie pychotka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
daszum 23:31, 29 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
A propos cukru.
Wczoraj w Biedronce włożyłam do koszyka 1 kg cukru. Pan przy kasie pytał mnie 2 razy czy kupuję tylko kg.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Basieksp 09:09, 30 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
daszum napisał(a)
A propos cukru.
Wczoraj w Biedronce włożyłam do koszyka 1 kg cukru. Pan przy kasie pytał mnie 2 razy czy kupuję tylko kg.


No bo jak można inaczej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ewa777 17:50, 30 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
U Ciebie temat cukru. Mało używam cukru - jedynie do truskawek ze śmietaną i do nalewek. Niedługo zacznie sie sezon. Może uzupełnią braki.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies