Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 11:25, 19 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Anda napisał(a)
Ależ mieliście niemiłą przygodę z tym obcym psem. Uważam, że jeśli pies nie słucha komend, to nie powinien biegać bez smyczy.


To jest zawsze tylko pies, w lesie jest zakaz puszczania psów bez smyczy, ze względu między innymi na dziką zwierzynę. Tym bardziej bardziej zła, że ten pies tak sobie biegał.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:29, 19 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Rumianka napisał(a)
Mój eM jesienią rozprawił się z cięciem ogromnych pęcherznic (ok. 3m)...Miał wyciąć stare gałęzie, a rozpędził się i pooooszło... Przyciął wszystko na wys. ok 60 cm od ziemi. Z niepokojem będę obserwować pierwsze objawy ich życia...


Odbiją, wypuszczą nowe pędy. Ja raz moją też tak radykalnie wycięłam, ale prawie do samej ziemi. Długo z nią nic nie robiłam i zrobiła się brzydka, wtedy ją wycięłam. Teraz pilnuje i wycinam po 3-4 najstarsze gałęzie i te, które mi nie pasują.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:33, 19 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Magara napisał(a)
Aaaa, faktycznie coś kiedyś było o odmładzaniu pęcherznicy przez wycinanie najstarszej gałęzi, teraz kojarzę
W kilku wątkach temat pęcherznicowy na topie, miesza mi się w głowie co i jak


No ja chyba też z tej dyskusji skorzystałam i wycięłam moją całą pęcherznicę. Pamiętam wtedy trochę się wystraszyłam, bo ta moja na starych gałęziach dostała łuszczącą korę, myślałam, że to jakaś choroba, ale one tak mają, w starych gałęziach łuszczy się korą. I dlatego ja wycięłam, by ją odmłodzić.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Margo2 23:04, 20 lut 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Praktycznie we wszystkich krzewach można wycinać takie najstarsze gałęzie.
Ja tak odmłodziłam w zeszłym roku żylistka. Zostawiłam tylko 4 najmłodsze gałęzie.
Już jesienią miał kilka nowych
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Agatorek 23:09, 21 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Anda napisał(a)
Ależ mieliście niemiłą przygodę z tym obcym psem. Uważam, że jeśli pies nie słucha komend, to nie powinien biegać bez smyczy.


No mój Brutus czasami skorzysta jak otwieram bramę i wjeżdżam i wypruje mi na wieś . Czasami Venus do niego dołączy. Na szczęście nie są w ogóle agresywne (chyba że pilnują swojego terenu). Ostatnio, zanim go złapałam, wpadł na podwórko sąsiada, obwąchał się z yorkiem i dał się pogłaskać sąsiadce. Był bardzo zadowolony jak wracał .

Niestety, jak poczuje zew wolności, to albo nie słyszy, jak krzyczę, żeby wracał, albo udaje, źe nie słyszy.

Ogólnie psy na tej mojej wsi mają podobnie. Kiedyś miałam otwartą bramę (chyba miał przyjechać pan z gazem), psy były zamknięte. Wyglądam przez okno i widzę psa dalszego sąsiada, jak wyjada chrupki z miski któregoś mojego psa .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Basieksp 18:24, 22 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Margo2 napisał(a)
Praktycznie we wszystkich krzewach można wycinać takie najstarsze gałęzie.
Ja tak odmłodziłam w zeszłym roku żylistka. Zostawiłam tylko 4 najmłodsze gałęzie.
Już jesienią miał kilka nowych


Ja też tak odmładzałam krzewuszkę i forsycję dużo roślin tak można odmłodzić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:39, 22 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Agatorek napisał(a)


No mój Brutus czasami skorzysta jak otwieram bramę i wjeżdżam i wypruje mi na wieś . Czasami Venus do niego dołączy. Na szczęście nie są w ogóle agresywne (chyba że pilnują swojego terenu). Ostatnio, zanim go złapałam, wpadł na podwórko sąsiada, obwąchał się z yorkiem i dał się pogłaskać sąsiadce. Był bardzo zadowolony jak wracał .

Niestety, jak poczuje zew wolności, to albo nie słyszy, jak krzyczę, żeby wracał, albo udaje, źe nie słyszy.

Ogólnie psy na tej mojej wsi mają podobnie. Kiedyś miałam otwartą bramę (chyba miał przyjechać pan z gazem), psy były zamknięte. Wyglądam przez okno i widzę psa dalszego sąsiada, jak wyjada chrupki z miski któregoś mojego psa .


Oj gdyby nasza Aza na taki spacer by się udała, to raczej drogą obok naszego domu, nikogo by nie przepuściła ale taki duży pies sąsiadów do nas też sobie raz przyszedł jak brama była otwarta, wtedy Aza jest zamknięta. Też dał się wygłaskać a Aza to nie wiem, czy sama by się oddaliła, bo na spacerach jak idzie na długiej smyczy to często zawraca do nas. Chyba, że jakiś trop wyczuje, wtedy próbuje mocno ciągnąć no i jak za długi spacer to ciągnie nas do samochodu, chce wracać i zawsze tą samą drogą
Śmiejemy się, że to taki prawie kanapowiec
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:40, 22 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
I pomyśleć, że z tej bidy z nędza wyciągniętej spod maski silnika, wyrośnie taki koci arystokrata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:53, 22 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
MartaCho napisał(a)
Wczoraj też byliśmy na dłuższym spacerze z naszym psem. Krakowskie Błonia pełnia teraz funkcję dużego wybiegu dla psów i dużo różnych mniejszych i większych psiaków biegało sobie i bawiło się radośnie bez smyczy. Jednak nonszalancja pani zajętej robieniem sobie raz po raz selfie, z hasającym luźno dobermanem, pokrzykująca tylko do innych, żeby nie trzymali swojego psa na napiętej smyczy, bo to budzi agresję u jej psa, nie znajdzie u mnie za grosz wyrozumiałości. To jednak jest tylko pies, nawet jeśli w 90% przypadków słucha komend, nie można być pewnym jego reakcji w jakiejś nowej sytuacji.

Muszę też zerknąć na stan moich pęcherznic- ja tam lubię ich taki fontannowy pokrój

Gdyby nie historia z psem nie wiedziałabym, zę Ty z Krakowa Jesteś. Jakim cudem nie było Cię jeszcze na żadnym ogrodowym spotkaniu w okolicznych ogrodach??? My tu się raczej wszyscy znamy w realu z kilkoma małymi wyjątkami...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:25, 23 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Basieksp napisał(a)




Zdjęcie - zagadka w stylu: zgadnij kto TU rządzi
Aż mi się Azy żal zrobiło ale wygląda na pogodzoną z losem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies