Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Magara 23:21, 18 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
U nas też słońce mocne i wiatr. Sucho jest okropnie a deszcz w prognozach się odsuwa z godziny na godzinę

Basia, czy u Ciebie już bodziszki kwitną (pierwsze zdjęcie obok białych goździków)?
I bez miniaturowy (chyba?), i rugosy, i krzewuszka? Dobrze widzę??? No nie mogę uwierzyć, przecież my, teoretycznie, ta sama strefa klimatyczna
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 08:52, 19 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Magara napisał(a)
U nas też słońce mocne i wiatr. Sucho jest okropnie a deszcz w prognozach się odsuwa z godziny na godzinę

Basia, czy u Ciebie już bodziszki kwitną (pierwsze zdjęcie obok białych goździków)?
I bez miniaturowy (chyba?), i rugosy, i krzewuszka? Dobrze widzę??? No nie mogę uwierzyć, przecież my, teoretycznie, ta sama strefa klimatyczna


Jeden bodziszek i to co wymieniłaś, ale to wszystko wokół domu, na słońcu, może dlatego szybciej rugosa dopiero zaczyna, a bez już jakąś chwilę kwitnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 11:43, 19 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
Basieksp napisał(a)
Świeci słońce ale mocno wieje. Trochę trudno robiło się zdjęcia. Jutro na szczęście ma padać


Trochę wody pójdzie na nasze cienioluby, bo u mnie deszczu nie widać w prognozach.
Piękny kawałek rabatki powyżej Bodziszki są niezawodne i dają masę koloru, w tle widzę floksy?
Uwielbiam zapach floksów, goździków też, jednak u mnie nie chcą rosnąć. Jak długo kwitną goździki?

Dzięki za relację z Wirt, jeszcze tam nie dotarłam, a bardzo chciałabym
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 16:11, 19 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Bardzo ładny kolor mają kwiaty bodziszka. Goździki lubię, miałam kiedyś ale już nie mam bo zostały w poprzednim ogrodzie. U mnie już znowu świeci słońce, popadało symbolicznie, raz grzmotnęło i to wszystko.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 18:34, 19 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
U nas burza z dużym deszczem, bez dużego wiatru jedna beczka pełna inne nie sprawdzałam jeszcze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosialuk 21:44, 19 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
To ja dalej czekam, aż ten deszcz do mnie dotrze. Fajnie, że u ciebie popadało i napełniło zbiorniki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 23:01, 19 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Basieksp napisał(a)


Jeden bodziszek i to co wymieniłaś, ale to wszystko wokół domu, na słońcu, może dlatego szybciej rugosa dopiero zaczyna, a bez już jakąś chwilę kwitnie


Oooo, no to u mnie za tydzień powinno być podobnie

Burzę też zaliczyliśmy ale raczej taką łagodną, popadało dość mocno przez jakieś pół godziny, rośliny położyło, ale to mniej ważne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 10:12, 21 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Warto mieć rodki kwitnące w odstępach czasowych. Te późniejsze nie są narażone na przymrozki. Twój pięknie kwitnie.
Dużo masz kolorowych akcentów. Jest na czym oko zawiesić.
U mnie goździki rosną przy furtce. Zapach jest świetnie wyczuwalny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 23:09, 21 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Wycieczka do arboretum świetna, przepiękne widoki.
U Ciebie zresztą też jest co podziwiać, goździki z bodziszkiem świetnie się prezentują, bardzo mi się podoba ten obrazek,
a jak pachnie, ach!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 23:40, 21 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Gosialuk napisał(a)
To ja dalej czekam, aż ten deszcz do mnie dotrze. Fajnie, że u ciebie popadało i napełniło zbiorniki.


Cztery mam pełne, jeden połowę, bo do niego dostawiliśmy drugi, ma się woda przelewać, zobaczymy jak będzie. I jeszcze jeden nowy dostawiliśmy, ten czeka na deszcz Razem 7 zbiorników Warzywnik, tunel z pomidorami, moje cieniolubne, ciekawa jestem czy teraz będzie nam wody wystarczać ?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies