Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

antracyt 20:02, 03 kwi 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Fajnie, że syn się angażuje. Drzewo posadzone profesjonalnie
U mnie też zimnica straszna, ale dokończyłam ogarnianie skrzyń warzywnych i część już nawet zapełniłam
Do moich mini oczek zaglądam regularnie, ale czekam na lekkie ocieplenie, bo zimno w łapki strasznie przy wyciąganiu glonów

Jak tam Twoje dalie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 20:24, 03 kwi 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Zuza , dalie przewiezione na działkę do chłodnego domku. Jes,cze nic nie puszczają. Może w przyszły weekend uda mi się je posadzić do doniczek.



Faktyczie, woda w oczkach lodowata.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
BKosimkArt 15:20, 04 kwi 2022


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
nyna76 napisał(a)
Dzisiaj syn posadził "swoje drzewo"




Zimnica była okropna, więc pracowaliśmy szybko

Pierwiosnki przeniesione z mamy ogrodu ogromnie mnie cieszą. W sierpniu znowu je podzielę.



Lilie wodne w donicy już wypuszczają świeże liście, wyłowiłam już większość glonów.
Muszę oczyścić porządnie i wlać deszczówkę.

Oby w końcu przyszło ciepełko .

Super Aniu, że syn się angażuje trochę w ogrodzie... moje nie szczególnie są zainteresowane, a mam ich tyle...
Brzózka będzie piękna.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
nyna76 18:51, 04 kwi 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Dziękuję Basiu, z tym zaangażowaniem jest różnie, wiadomo jak to u nastolatków, ale mam swoje sposoby No i wychwalam oczywście i od razu podnosi się morale pacholęcia

Z cięciem zaczekam tak jak pisałaś, kiedy przestaną krążyć soki. Czytałam że lipiec- sierpień.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Martka 11:54, 05 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Brzoza piękna i jeszcze jak profesjonalnie posadzona, brawo Młody
Kokesz 16:10, 05 kwi 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Bardzo ładny ten kącik z brzozą i kapliczką i jakie dorodne drzewo kupiłaś
Zastanawiam się tylko czy nie za małą dziurę wykopaliście? Widzę, że masz tam już posadzone inne rośliny i pewnie nie chciałaś ich ruszać. Pamiętam, jak sama kopałam dwa razy większe doły, niż bryła korzeniowa.
I jeszcze dałabym wyższe paliki, wydaje mi się, że lepiej ustabilizują drzewo. Mojej znajomej niestety wiatr złamał drzewo powyżej takiego niskiego palika tfu, tfu.

Tu Danusia fajnie pisze jak sadzić krzewy i drzewa

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:49, 05 kwi 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ania, mam jeszcze pytanie o hostę Krossa Regal. Czy dużo przyrosła zeszłego sezonu? Chciałam kupić jakąś jedną wazonową a nawrzucałam do koszyka, że ho ho i teraz mam dylemat co zostawić a co wyrzucić Jeszcze paprocie mnie kuszą ehh
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 20:50, 05 kwi 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Renia Krossa u mnie dopiero teraz zimuje pierwszy raz. Czekam na wyjście z ziemi. To dam Ci znać. Miałam chyba 3 kły po zakupie.

Regal Splendor też jest ładna.


Brzoza ma ciut większą dziurę, bo nie potrzebuje dużej ilości extra ziemi.z
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Roocika 17:04, 07 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, bardzo ładna brzozę kupiłaś, niech zdrowo rośnie. Prymuli mają fajny kolor, lubię takie żarówki wiosną
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
nyna76 23:41, 07 kwi 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Asiu prymulki będę dzielić w sierpniu i rozsadzać, bo wiosna na razie u mnie mało kolorowa jest. Mam nadzieję, że będzie im u mnie dobrze, bo to z ogrodu mojej zmarłej mamy, więc moje oczko w głowie.


Brzoza dziękuje ... ,czekała na mnie w ogrodniczym niedaleko działek już dawno, chociaż polowałam na trochę tańszy okaz niestety tańsza tylko szczepione na 160 cm, a takiej nie chciałam, więc ten tego jakby nie miałam wyjścia
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies