Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Karoliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoliny

makadamia 07:37, 19 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
zasadniczo wolę wiśnie, tych kulkowych klonów nie lubię.
ale w tym przypadku klony mi bardziej pasują.
z ciężkim sercem to mówię


szkoda, że dębów czerwonolistnych nie ma
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
karo11inka 08:44, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Asia wiem że buki mają u Ciebie pierwsze miejsce WIśnie dla mnie są bardziej atrakcyjne przez wiosenne kwitnienie
ale też myślę że do moich nasadzeń klony będą bardziej pasowały.
Co do odmian to chyba wybiorę zielony 'Globosum' i czerwony 'Purple Globe' - żółty nie bo tak jak mówiła Wiolka już by nie było tak minimalistycznie i do tego jeszcze pstrokato
Anda 08:57, 19 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Karolino, rezygnujesz zupełnie z form kolumnowych? Zamierzasz sadzić tylko okrągłe korony?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 08:58, 19 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Jeśli podobają Ci się kuliste to posadź zielone i bordowe ,dobry wybór
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
karo11inka 09:03, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Anda, na rabacie nr 1 i 2 w tym momencie będą jednak kuliste (chyba że coś się jeszcze zmieni co w moim przypadku jest bardzo prawdopodobne ) Przeważyły względy ekonomiczne i moja obawa co do sadzenia buków w tym miejscu.
Kolumnowe zostają na rabacie nr 3 (od wschodu , nadal myślę o dębie' Green Pillar' bo tam miałby dobre warunki )
AlinaP 09:37, 19 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Brałaś pod uwagę szkolki z drzewami alejowymi, ja mówiłam o producentach, którzy też sprzedają detalicznie. Wtedy ilości są dowolne.
Na początku rozmów o wyborze drzew padło, że mają one w przyszłości dorównać swierkom. Zmiana założeń?
____________________
Ala
karo11inka 11:32, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Z mężem rozmawialiśmy o tych świerkach i nie chcemy żeby były wyższe niż 5 metrów, może 6. Teraz mają ok 2,5m. Będziemy je pilnować z cięciem. Od początku nie chciałam pozwolić im za wysoko rosnąć.
Klony byłyby szczepione na około 2m plus korona średnicy ok 3m więc byłoby mnie więcej tyle samo

Co do buków to tak znalazłam i u producentów . Ale ogólnie jestem do tych buków coraz mniej przekonana......
AlinaP 13:45, 19 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Będziemy czekać na relację z realizacji. Pozdrawiam
____________________
Ala
Wiolka5_7 13:54, 19 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Kochana to Twój ogród i Tobie ma się podobać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
karo11inka 16:48, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Wiecie dziewczyny, ja jak patrzę na na te wszystkie drzewa i krzewy to prawie wszystko mi się podoba he Tylko odzywa się we mnie też zdrowy rozsądek i przeczucie który karze wybierać rośliny dostosowanego do moich warunków glebowych.

Mam do Was kolejną już prośbę.
Naszkicowałam zarys rabat przed domem.
Wygląda to tak :


Podpowiecie jak rozsądnie poustawiać tu drzewa i krzewy?
Myślę tutaj w końcu o wiśniach 'Umbrach' i wzdłuż altanki myślałam o berberysach kolumnowych bordowych w szpalerze- jak Asia wcześniej pokazywała ( mam na podwórku ok 10szt) i lawendę żeby pachniało.
Co myślicie?
Zaraz będę coś rysować


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies