Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Karoliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoliny

Anda 16:56, 19 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Badałaś glebę? Sorry, ale nie zauważyłam Twojego wpisu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
karo11inka 17:02, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Anda, nie badałam gleby, moim wyznacznikiem jest to co jest dostępne w okolicznych szkółkach i to co widzę u okolicznych mieszkańców w ogrodach
karo11inka 17:49, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Teraz jak już narysowała, to jednak zrezygnowałabym z jednej 'Umbry' która łączy część przy altance i trójkąt. Tylko zostawiłabym dwie 'Umbry' przy altance i po jednej w trójkatach.
Wtedy w tym trójkącie też dałabym 4 berberysy dookoła.
Plus cebulowe - tulipany i czosnki.

P.S berberys i rozchodnik pociągnięty do miejsca na altankę z rabaty nr 2.

Wiem, brakuje zimozielonego- zastanawiam się nad tym cisem zamiast tawuły jak proponowała Dorri, ale to jeszcze zobaczę.
Mam czas bo w tym roku napewno trójkątów nie dam rady zrobić

Co myślicie? Albo może macie jakieś inne pomysły?


AlinaP 19:20, 19 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Mam taki pomysł, który możesz zignorować. Może to wcale nie wpisze się w całą koncepcję, ale powiem co mi przyszło do głowy. Czy nie potraktować całej prawej strony inaczej?
Żeby te schodki stanowiły główna część całego założenia, a węższa rabata nawiązywała do rabaty z dębami. Chodzi mi o kolumnową formę drzew. Myślę o wiśniach Amanogawa. Wiosna by kwitły, latem zielone ulistnienie, między nimi miskanty Morning Light. Przed- jezowki. Jesienią przebarwione liście. Dowolna obwodka. Po 3 szt między świerkami, lub po 2 na krancowych przestrzeniach-za altanka i przy placyku.
Srodek-3 szt.

____________________
Ala
karo11inka 20:45, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Ala, zastanowię się jeszcze, ale bardziej na rabatach 1 i 2 widzę jednakowe drzewa.
Nie umiem się zdecydować i jak widzicie często zmieniam zdanie także może mi się odmieni. Dzięki za nową myśl

Co myślicie o tych trójkątach?
4 czy 5 wiśni?

Dorii 20:50, 19 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
3
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
karo11inka 21:08, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Dorri, 3 czyli przy miejscu na altankę 1szt i po 1szt w trójkątach ?

Mam jeszcze do Was pytanie, co oprócz hortensji i miskantów 'ML' proponujecie jako piętro między tawułami szarymi i bylinami ? gdybym chciała bardziej namieszać

Mi przychodzi do głowy Dereń Ivory Halo - pisałyście już wcześniej o dereniach , czytam o nim że nie jest wymagający


Co myslicie z tym średnim piętrem? mogę dodać jeszcze tego derenia czy już nie mieszać?
Dorii 21:39, 19 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dokładnie tak ale to ty wiesz najlepiej ile jest tam miejsca.

Co do zamienników to nie wiem. Trudno o krzewy równie atrakcyjne latem.

Pięciornik długo kwitnie i budleja. Róże okrywowe, ale nie wiem jak się mają do stylu nowoczesnego i sąsiednich hortensji. Ostatnio w "bylinowa łąka" podpatrzyłam 'sammer wind'.

Z traw podobają mi się jeszcze trzcinniki i molinie.

Albo ten derenie o których już tu mowa była albo coś innego ozdobnego z liści.

Możesz też hortki i miskanty zostawić a namieszać w bylinach.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
karo11inka 21:46, 19 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Dorri, no właśnie ten dereń mi jeszcze chodzi po głowie , bo chyba trochę za dużo tych hortensji...w bylinach też tak jak pisałam namieszam. Dzięki za rady
Dorii 21:57, 19 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ładne listki mniewają też krzewuszki, do tego kwitną cudnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies