Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

Kordina 21:47, 03 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4727
Wiesz, ja na Twoim miejscu zrobiłabym zdjęcie makro tych liści z wierzchu i z przodu + łodygi, powiększyłabym w programie do obróbki zdjęć, żeby wykluczyć lub potwierdzić jakieś szkodniki. Ja tak u siebie odkryłam wciornastki i zastosowałam środek przeciw. Jestem w toku walki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Nowa12 22:07, 03 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ville de Lyon już Ci tak kwitnie? Mój jeszcze nie zaczął nawet. I powiedz co robić żeby był taki bujny .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Adela 22:16, 03 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anabuko1 napisał(a)
Mój rodek ogólnie wygląda ok.Ale jakiś niedobór ma, bo liście są inne.
Może ktoś wie, co trzeba podać , aby odżył ?



Aniu, ja stale uczę się uprawy rododendronów. Kiepskim jestem uczniem, bo kilka krzewów straciłam.
Ale Twój wygląda mi, że jest zagłodzony
Tu na forum dowiedziałam się, żeby na wiosnę dać im trochę „kopa” podlewając siarczanem amonu, potasu i magnezu. Daje efekt
https://www.ogrodowisko.pl/watek/868-rozaneczniki-choroby-i-szkodniki?page=225

Burza kwiatów u Ciebie Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
sylwia_slomc... 23:15, 03 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
anabuko1 napisał(a)
Mój rodek ogólnie wygląda ok.Ale jakiś niedobór ma, bo liście są inne.
Może ktoś wie, co trzeba podać , aby odżył ?


Wygląda na chlorozę, ma za wysokie ph i nie jest w stanie pobierać odpowiednio składników pokarmowych.

Bogdzia by zrobiła oprysk swoją mieszanką i podlała wodą z wymoczonego kwaśnego torfu. Tak myślę z tego co pamiętam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:17, 03 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
anabuko1 napisał(a)



Moja kolejna piwonia kwitnie.Pierwszy raz.
Jest cudna.Ale nazwy jej nie znam
Taki łososiowy kolorek


Wygląda jak Coral sunset, powinna ładnie przebarwiać się przy przekwicie, aż do jasnego kremu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:20, 03 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
anabuko1 napisał(a)
Mam poważny problem z karczownikiem
Już 2 drzewka- jabłonie młode i to z duża ilością zwiazek mi poszły.Zamarły.I chyba kolejne drzewko albi 2 jest zagrożone .Jestem załamana
Duże 3 letnie drzewka padają. Aż się boję co będzie dalej
Jak go zwalczyć ? Jak się pozbyć tego szkodnika ??
Może macie jakieś doświadczenia z tym karczownikiem ? Jakieś dobre rady czy śrdoki do zwalczania ??

Ja miałam w dwóch miejscach, pod gunnerą dwa lata temu i w ubiegłym roku pod jabłonką i liliowcem. Wkładałam do nory takie specjalne kostki na karczownika właśnie, spytaj w ogrodniczym, albo rolnym sklepie( ja kupiłam w rolnym, ale nie pamiętam jak się nazywał ten preparat. ) Pomogło.

A co do jabłonek to jeśli mają choć odrobinkę korzonka posadź w innym miejscu i przytnij jak najniżej, ale powyżej szczepienia. Tak uratowałam naszą, bez problemu odbudowała korzonki i wypuściła z uśpionych oczek na pniu dwie młode gałązki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:47, 03 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
U mnie też drzewa padły w ciągu 2 tygodni w zeszłym roku. Piękny czerwony buk i jodła kanadyjska.
Pięknie rosną i nagle coś się dzieje.
Magnolia zolta tak samo kwitła i przyjeżdżam za 3 dni magnolia oklapnięta i nic nie pomogło. Później zobaczyłam że była bez korzenia.
Kreta można upolować a ta cholerę nie.

Spróbuj te kostki co Sylwia poleca.

Jeszcze odnośnie rodka. On nie ma też żelaza. Koniecznie ta miksturę Bogdzi musisz podlać i opryskać.
Gdzieś mam zapisana wiem, że żelazo + pinit + florowit nawóz do kwiatów. Można też podsypać siarczanem amonu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:01, 04 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
Aniu wiesz ummnie co niektóre szałwie omaczone przezimowały ciekawa sprawa. Moje co wysialam już są w gruncie dobrze się przyjęły i rosną.

Też czekam na rozkwit iryskow jedne już kwitną, ale tegoroczne zakupy jeszcze w pałacu.

Syberyjski nie za bardzo w tym roku u mnie kwitnie. Muszę rozsadzić bo kępy w środku opustoszały.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 00:29, 04 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Aniu, piękne kwiatki u Ciebie , takie żywe kolory.
Na karczownika niestety nie mam rozwiązania, ale mi tez kilka lat temu coś zeżarło jedną magnolię, tzn uschła, a jak wykopałam, to w ogóle nie miała korzenia.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anabuko1 21:09, 06 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Kordina napisał(a)
Wiesz, ja na Twoim miejscu zrobiłabym zdjęcie makro tych liści z wierzchu i z przodu + łodygi, powiększyłabym w programie do obróbki zdjęć, żeby wykluczyć lub potwierdzić jakieś szkodniki. Ja tak u siebie odkryłam wciornastki i zastosowałam środek przeciw. Jestem w toku walki


Ostatnio byłam trochę zajęta.
Ale dzięki za fachową radę, tak zrobię
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies