Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

Roocika 19:22, 09 wrz 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anabuko1 napisał(a)



Aniu pięknie u Ciebie, też się zdziwiłam, że przymrozki już miałaś. U nas chyba jeszcze nie było.

Aniu, widzę, że masz hortensję Tardiva, masz więcej fotek, czy to jest "ładna" ażurowa hortensja?

W szkółce mieli Uniqe i Tardiva ale w końcu wzięłam zupełnie inną, bo nie mogłam się zdecydować
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anabuko1 19:59, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Nowa12 napisał(a)
Aż trudno uwierzyć że już przymrozki były. U mnie w październiku to często ale mamy raptem wrzesień. Jak to możliwe że masz tylko 1 werbenę .
Aniu jak u Ciebie rośnie róża Emilien Guillot? Pytam bo u mnie słabo. Podmarza, potem wolno odbija i praktycznie nic nie przyrasta.

No niby przymrozków nie było tylko 0 stopni. Ale szare trawniki przez to juz były.
I koleusy w ogrodzie i kilka dali zostało czerkniete.
Ale na trasie koloeuski trzymają się jeszcze dobrze.
W październiku taka temperatura to rozumiem. Ale nie pamiętam aby taka niska temperatura była we wrześniu.
Ano mam tylko jedną werbenę. Nie wiem czemu jako snie chcą u mnie rosną A tak mi się one w większej ilości podobają
Róża Emilien Guillot wcześniej rosła w innym miejscu i taka nijak była.
To wkurzyłam się i przesadziłam ją na wiosnę. I odżyła na nowej bardziej słonecznej miejscówce. Ona mi nie podmarzła nigdy. Ale wymuszała jeden czy 2 pędy i tylko po 2 kwiatki. Teraz jak widać jest zupełnie inaczej.
Chyba jeszcze na wiosnę przesadzę 2 inne róże.





Dzisiaj mam w końcu deszcz. Charolotka w kroplach deszczu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:27, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Roocika napisał(a)


Aniu pięknie u Ciebie, też się zdziwiłam, że przymrozki już miałaś. U nas chyba jeszcze nie było.

Aniu, widzę, że masz hortensję Tardiva, masz więcej fotek, czy to jest "ładna" ażurowa hortensja?

W szkółce mieli Uniqe i Tardiva ale w końcu wzięłam zupełnie inną, bo nie mogłam się zdecydować

Dziękuję. Ale uwierz mi jeszcze nie wszystko u mnie mi się podoba
Tak miałam 0 stopni i wysączyło aby koleusy w ogrodzie zważyło i trochę dalii i cukinie.
Reszta w miarę dobrze żyje.
Nie robiłam zdjęć blisko tej hortensji. Najwyżej jutro zrobię .To bardzo ładna hortensja.
Moja ma ze 3 lata. Ale ze 2 razy była już przesadzana .Rośnie bardzo dobrze.
A ty jaka sobie zaserwowałaś ?


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 20:53, 09 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
W wawie nad ranem z wtorku na srode bylo +3a. Jutro jadę na wieś to zobaczę czy nie było przymrozku. Też mam takie niespodzianki.
Pamiętam raz 5 września przyszedł przymrozek i ściął bluszcze i inne rośliny a później do połowy listopada była piękna pogoda,ale było łyso.
U mnie szczególnie wiosną często są przymrozki. Wszędzie plus a u mnie minus.
Mam nadzieję, że się przymrozek długo się nie powtórzy.

Aniu popatrzę czy nie mam maleńkich siewek werbeny to ci podeślę posadzisz w donicy i przezimujesz w domu,ale tak jak pisze zobaczę.
Mam gąszcz i specjalnie się nie przyglądałam co tam nizej w ziemi wyrasta one wyrastają cały czas.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 23:22, 09 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Aniu masz piękny, kolorowy busz.
Nie dziwię się, że na rdesty zachorowałaś. Ja też. Jakbyś znalazła gdzieś białego rdesta to daj znać. Spodobał mi się bardzo u Magduski.
Fajnie, że deszczu się w końcu doczekałaś. U mnie na jutro zapowiadają. Popadało coś ostatniej nocy, ale tylko zwilżyło ziemię na 1,5 cm. Przynajmniej rośliny odżyły.
Ja też nie mam nadmiaru werbeny. A chciałabym więcej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 21:51, 12 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Aniu, zero stopni o tej porze roku to, jak dla mnie już przymrozek, tym bardziej, że jak piszesz
niektóre roślinki trochę ucierpiały. Dziwna ta pogoda. Dobrze, że chociaż trochę podlało ogród.
A tak w ogóle to pięknie u Ciebie.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
gogo 02:03, 13 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ach, jakie piękne zdjęcia nieba o wschodzie słońca, takie chyba są nad jeziorami, bo u mnie w górach takich nie ma.

Masz pięknie, jak zawsze, wszystko kwitnie obficie
Spodobała mi się perowskia za rozchodnikami, fajnie się zgrały
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 10:09, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
ElzbietaFranka napisał(a)
W wawie nad ranem z wtorku na srode bylo +3a. Jutro jadę na wieś to zobaczę czy nie było przymrozku. Też mam takie niespodzianki.
Pamiętam raz 5 września przyszedł przymrozek i ściął bluszcze i inne rośliny a później do połowy listopada była piękna pogoda,ale było łyso.
U mnie szczególnie wiosną często są przymrozki. Wszędzie plus a u mnie minus.
Mam nadzieję, że się przymrozek długo się nie powtórzy.

Aniu popatrzę czy nie mam maleńkich siewek werbeny to ci podeślę posadzisz w donicy i przezimujesz w domu,ale tak jak pisze zobaczę.
Mam gąszcz i specjalnie się nie przyglądałam co tam nizej w ziemi wyrasta one wyrastają cały czas.

Jak tam Elu na działeczce mam nadzieje ,że nie masz szkód z zimnicy ?
Wieczorem zajrzę do ciebie
U mnie też jest zawsze zimniej od jesieni do wiosny. Bo lato to grzeje zawsze mocno i sucho.
Jakoś wrzesień nas nie rozpieszcza. ubiegły weekend był cały mocno deszczowy.
Dziś chmurki i słonko sie przedziera. Koszenie jeszcze mnie czeka.
Ale masz fajnie, że masz taki gąszcz werbeny. U mnie ta jedna jedyna reprezentantka.
Hmm a nie lepiej na wiosnę sadzić sadzonki ? W domu da sie je przezimować ?
Nie znam się na tym zupełnie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:26, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gosialuk napisał(a)
Aniu masz piękny, kolorowy busz.
Nie dziwię się, że na rdesty zachorowałaś. Ja też. Jakbyś znalazła gdzieś białego rdesta to daj znać. Spodobał mi się bardzo u Magduski.
Fajnie, że deszczu się w końcu doczekałaś. U mnie na jutro zapowiadają. Popadało coś ostatniej nocy, ale tylko zwilżyło ziemię na 1,5 cm. Przynajmniej rośliny odżyły.
Ja też nie mam nadmiaru werbeny. A chciałabym więcej.

Miejscami to jest już busz. a miejscami nijak.
Oj tak na rdesty zachorowałam.
To efekty po wizycie u Joli- Aprilka. Będę przez zimę szukać, gdzie można je kupić internetowo. bo w siebie takich roślin to niestety ale niedostane.
Białego redesta jeszcze nie widziałam. Ok, jak gdzieś zobaczę to dam ci znać.
Teraz deszcz co raz mnie nawiedza. w sumie dobrze. Ale jakoś chłodniej i jesienniej się zrobiło. I znów szkoda lata
Może kiedyś spełni nam sie marzenie na więcej werbeny w ogrodzie ?





Nie wiem co to za trawa ? Kupiłam ja parę dni temu na ryneczku.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:37, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Alija napisał(a)
Aniu, zero stopni o tej porze roku to, jak dla mnie już przymrozek, tym bardziej, że jak piszesz
niektóre roślinki trochę ucierpiały. Dziwna ta pogoda. Dobrze, że chociaż trochę podlało ogród.
A tak w ogóle to pięknie u Ciebie.

Dla mnie też taka niska temperaturą jak 0 stopni na początku wrześnie to tak przymrpzkowato było. Szkoda.
Każdy rok, kazdy sezon jest jednak zupełnie inny
Trzeba sie cieszyć tym co jeszcze mamy





____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies