Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

Anda 12:36, 27 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Nie ma za co, poczekam na nowe zdjecia

Zajrzyj do Kasi

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6818-poczatkujacego-ogrodnika-kawalek-trawnika-ogrodek-kasi

Ona tez ma ogrodek na garazu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ola76 12:08, 28 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Hej
Popstrykalam wczoraj troche, zeby rozjasnic sytuacje, jak to u mnie wyglada w rzeczywistosci
Na poczatek skupilam sie na lewej rabacie i na skarpie.
Na rysunku zielone to tuje, niebieski blok z rozmieszczeniem okien, zolte to chodnik i taras



fasada budynku




Sama rabata jest na takim tle


Anda napisał(a)

czy tam jest przejście?


tak, tam jest przejscie. Mamy w planach zamontowanie tam bramki, jak bedziemy montowac ogrodzenie. Mamy zgode ze wzgledu na psa, na cos lekkiego i "przezroczystego", czyli siatkowe. Bo teoretycznie ogrody powinny byc otwarte. Na zdjeciu widac przejscie do sasiadownaz do 3go ogrodka.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Ola76 12:17, 28 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Ostatnie okno po lewej, to pokoj mojego syna. Ze wzgledu na kat padania swiatla dziennego i wybor ciemnego koloru scian w pomieszczenia- zwany przez nas nora
Dlatego czesc rownolegla do budynku, to musza byc nasadzenia roslin wysokich na max 40-50cm, zeby nic dodatkowo nie ograniczalo padania swiatla. Wyjatkiem moze bedzie jakis soliter np hakuro, ale posadzona blizej okien salonu (te dwa po prawej)



taki mam pomysl na kszatl. Komentarze i krytyka mile widziane
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Ola76 12:26, 28 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
No i na koniec wczorajszej sesji fotograficznej zalapala sie skarpa.
Na zdjeciach widac jej atualny pozal_sie_Boze stan, mniej wiecej kat nachylenia i budynki powyzej.
Po prawej stronie (na wprost budynku z zielonymi okiennicami) skarpa jest bardziej stroma (kat 57 stopni). Idac w lewo, spadek nieznacznie lagodnieje (jakies 68 stopni)

____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Anda 12:27, 28 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Olu, przysiade nad tym dzis wieczorem albo jutro
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:28, 28 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Na skarpie sa jeszcze jakies nasadzenia?

Jak widzisz ten pomysl ze Spirea arguta, o ktorym wczesniej pisalam?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 14:18, 28 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Ola! Witam się u Ciebie!

Fajny ten Twój kwadrat, daje wbrew pozorom dobre możliwości.
I nie jest zarośnięty tym, czego nie chcesz to cenne

Ja tez lubię proste rabaty, więc będę Cię podglądać.

A ogrody lubisz nowoczesne czy raczej naturalistyczne?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Ola76 14:24, 28 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Spirea arguta jest piękna, spektakularna i zdecydowanie ... za duża Gdyby ja tam wsadzić, zajmie cała powierzchnie.
Na tej skarpie mam jakieś 2,4 m, ale wszystko pod górkę. Co, biorąc pod uwagę wzrost roślin na szerokość i w górę, daje mi realnie jakieś 1,5 metra szerokości. Nic tak naprawdę nie daje mi możliwości osłonić się przed prawym starym domem (przed nowym rośnie jakieś drzewko, które blokuje im widok na nasz taras). Stad był mój pomysł, z wysokimi trawami, bo mam wizje, ze w zimie zaplatam je w warkocze z czerwonymi świątecznymi kokardkami
Poniżej traw zostałoby mi trochę miejsca, na kolorowe plamy. Może wrzosy, zurawki, albo lawenda.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Ola76 14:30, 28 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Johanka77 napisał(a)
Cześć Ola! Witam się u Ciebie!

Fajny ten Twój kwadrat, daje wbrew pozorom dobre możliwości.
I nie jest zarośnięty tym, czego nie chcesz to cenne

Ja tez lubię proste rabaty, więc będę Cię podglądać.

A ogrody lubisz nowoczesne czy raczej naturalistyczne?
.

Cześć Jahanka. Fajnie, że do mnie wpadłaś.

Myśle, że skłaniam się bardziej w stronę nowoczesnych. Dużo traw i bylin. Koniecznie jezowki i krwawnik.
Pewnie jakieś pojedyncze iglaki, ale nie za dużo. Pielęgnacja kwiatów trochę mnie przeraża i przerasta.
Ogrody typowo angielski z różami, obwódkami i tapiarami zdecydowanie jako całość- nie dla mnie. Ale jakieś pojedyncze elementy chętnie z nich uszczknie. Wiesz- kuleczka albo dwie
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Johanka77 14:44, 28 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ola76 napisał(a)
.

Cześć Jahanka. Fajnie, że do mnie wpadłaś.

Myśle, że skłaniam się bardziej w stronę nowoczesnych. Dużo traw i bylin. Koniecznie jezowki i krwawnik.
Pewnie jakieś pojedyncze iglaki, ale nie za dużo. Pielęgnacja kwiatów trochę mnie przeraża i przerasta.
Ogrody typowo angielski z różami, obwódkami i tapiarami zdecydowanie jako całość- nie dla mnie. Ale jakieś pojedyncze elementy chętnie z nich uszczknie. Wiesz- kuleczka albo dwie


No właśnie tak czułam
Trzymam kciuki. Ja zdecydowanie też takie lubię.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies