Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

Ola76 20:14, 29 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Anda napisał(a)
Pozwoliłam sobie nanieść parę poprawek



Linie rabat muszą się zgadzać z liniami tarasu i budynku. Zaznaczyłam je strzałkami. Rabata przy ławeczce musiałaby być troszkę większa. Ławeczka lub coś innego tam powinna być, aby podkreślić kształt i zamknąć strefę przejścia.

Mniejsza rabata powinna kończyć się albo wraz z oknem pokoju syna albo zgodnie z rynną, albo przy kolejnym oknie. Ja tą rabatę zrobiłabym tak jak zaznaczyłam na czerwono Wydłużyłoby to trochę ogród, zamaskowało tą jego szerokość

Przejście wzdłuż murku i rabat. Płyty chodnikowe położone w żwirku albo w korze. Zależy co wolisz. Trzeba taką ścieżkę oddzielić czymś od trawnika, żeby ułatwić koszenie. Poza tym taki ostry brzeg lepiej wygląda



Alez pozwalaj sobie ile wlezie!!!!

Takie male sprostowanie pokoj syna, czyli nora, to pierwsze okno przy domku narzedziowym Jest w takim miejscu w rogu, ze swiatlo tam kiepsko pada.

W pelni sie zgadzam z koncepcja przesuniecia brzegu Narzedziowej do ramy ktoregos okna, ale chyba dolozylabym do mojego tylko ten zielony kawalek. Co prawda w domu nie mam malych dzieci, ale trawnik ma byc uzywany do grania w badmintona, zabaw z psem i do psiego frisbee, wiec potrzebuje troche przestrzeni trawiastej. Z tego samego powodu musze dobrze przemyslc rozmiar i ile przesunac w prawo rabate tarasowa.

wersja sciezki wzdluz calej dlugosci murka wyglada bardzo fajnie. Tez myslalam o kamykach jako tle dla plyt- mozna uzyskac swietny kontrast.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Ola76 15:51, 30 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Dumalam sobie (ja cie krece, ale slownictwo. Juz mi na tej kwarantannie odbija)
No wiec, dumalam dzis o poranku jaki murek oporowy na skarpie zrobic.
I tematy, ktorych nie ogarniam, to jak gleboko w ziemie to ma isc i jakiej wysokosci powinno byc, zeby spelnialo swoja role. Czy to pytanie do specjalistow, czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie w temacie. NIe urywam, ze wyrywam troche Ciebie Asiu Jahanka77 do opowiedzi, bo skarpe ogarnelas super.

Podoba mi sie wyglad takich gabionow
Sa o wymiarach 118x10cm, wysokie na 40cm. Wytrzymaja napor ziemi na takiej skarpie jak moja? Czy 40cm wysokosci wystarczy?

[zmoderowane - nie wklejamy zdjęć nie swojego autorstwa]
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Anda 16:57, 30 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Wklej linka do zdjecia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ola76 18:07, 30 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Anda napisał(a)
Wklej linka do zdjecia


https://www.obi.ch/einfassungen-stufen-mauersysteme/gabionen-mauergitter-geschwungen-118-cm-x-10-cm-x-40-cm/p/4150389
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Johanka77 18:12, 30 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ola76 napisał(a)
Dumalam sobie (ja cie krece, ale slownictwo. Juz mi na tej kwarantannie odbija)
No wiec, dumalam dzis o poranku jaki murek oporowy na skarpie zrobic.
I tematy, ktorych nie ogarniam, to jak gleboko w ziemie to ma isc i jakiej wysokosci powinno byc, zeby spelnialo swoja role. Czy to pytanie do specjalistow, czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie w temacie. NIe urywam, ze wyrywam troche Ciebie Asiu Jahanka77 do opowiedzi, bo skarpe ogarnelas super.

Podoba mi sie wyglad takich gabionow
Sa o wymiarach 118x10cm, wysokie na 40cm. Wytrzymaja napor ziemi na takiej skarpie jak moja? Czy 40cm wysokosci wystarczy?

[zmoderowane - nie wklejamy zdjęć nie swojego autorstwa]


Oluś, ja mam wkopane pół takiego samego bloczka. granitowego, jaki widać na zdjęciu.
Czyli są dwa. - jeden na drugim, i ten dolny jest wkopany do połowy:

(już lecę zrobić zdjcie )

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 18:19, 30 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Ola76 18:25, 30 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
To chyba te giabiony, jak je wkopie na 15 cm to powinno byc ok?
Swoja droga, to doczytalam, ze murki oporowe w pl podchodza pod zgode na budowe. Jak sie je ma bez powolenia, to to jest samowola budowlana.
Ja chyba najpierw zapytam w gminie, zeby mi jakiejs kary nie dowalili.
Potem pogadam z sasiadami
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Ola76 18:39, 30 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Pomyślałam o jeszcze jednej opcji na zamaskowanie kratki wentylacyjnej.
Gdyby rabatę pociągnąć po linii prostej od tarasu na wprost do kratki (lewa czerwona strzałka) i nad nią postawić i obsadzić taka pergole z ławeczka? Fotka pergoli poglądowa
Czyli ławeczka bokiem do tarasu.





Co myślicie?
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Johanka77 18:41, 30 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ola76 napisał(a)
To chyba te giabiony, jak je wkopie na 15 cm to powinno byc ok?
Swoja droga, to doczytalam, ze murki oporowe w pl podchodza pod zgode na budowe. Jak sie je ma bez powolenia, to to jest samowola budowlana.
Ja chyba najpierw zapytam w gminie, zeby mi jakiejs kary nie dowalili.
Potem pogadam z sasiadami


Ola, to nie jest aden murek oporowy
Zwykłe obrzeże wkopane w ziemię.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 18:48, 30 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ola76 napisał(a)
Pomyślałam o jeszcze jednej opcji na zamaskowanie kratki wentylacyjnej.
Gdyby rabatę pociągnąć po linii prostej od tarasu na wprost do kratki (lewa czerwona strzałka) i nad nią postawić i obsadzić taka pergole z ławeczka? Fotka pergoli poglądowa
Czyli ławeczka bokiem do tarasu.





Co myślicie?


Ola! Hamuj!


Kochana, ta pergola nie jest za grosz nowoczesna... Ale rozumiem, podoba się.
Tylko co Ty na niej posadzisz? I jak to się w rabat wkomponuje, skoro będzie na jej przedzie?

Łapię Cię też za słowo. Pisałam Ci u mnie, żebyś śmiało powiększyła rabaty teraz, bo potem będziesz powiększać po kawałku co roku Już ja wiem, co mówię

A Ewa bardzo dobry plan Ci narysowała z tym miejscem pod pergolę.
Nie prostuj na siłę tej rabaty. Będzie fajnie! Zobaczysz!

A jak nie chcesz tak od razu, to na razie zrób wszystko to co po lewej stronie na planie oraz skarpę, a te rabaty po prawej (rozumiem pod oknem syna) zostaw sobie na później.

Przerośnie Cię to wszystko na raz.

A takie elementy, jak ławeczka czy pergola, to już na koniec.
To jest wykończenie

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies