Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Anabell 21:15, 20 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ewa - ja miałam w szklarni, górą odciągi i do tego pręt po długości, donice z kwiatami wieszałam. Był okres że miałam 500 donic i skrzynek balkonowych w dole szkoda było miejsca.

Tylko u Ciebie jest aluminium i trzeba wymyślić inne mocowanie górą.

Można zrobić środkiem w górze dodatkowy wąski parapet na siatce dla rozsady.
siatka nie będzie później dawała cienia na dolne rośliny.

Stół bym zrobiła z tyłu szklarenki wystarczy 65/70 cm szer.

Dołem w gruncie pomidorki.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Kasya 07:45, 22 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
AgataP napisał(a)


Piękny, ale rośnie chyba duży
Mnie zauroczył klon koreański. Muszę zobaczyć go na żywo.


do Rogowa masz rzut beretem

szkoda ze sie nie wybrałyscie wczoraj...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mira 13:12, 23 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa przyszłam z prostym pytaniem i żeby się pochwalić nowo zakupioną jabłonką /tak bez planu przy okazji / Golden Hornet i że mi się szklarnia po nocach śni - a tu proszę same moje dylematy.

Tak więc też chciałam jak Sylwia zapytać o cięcie, wiem że jabłonie w styczniu ,lutym a te ozdobne/rajskie kiedy?
Masz rację wiele ładnych fotek w necie nie ma też szukałam to może jeszcze nie są tak popularne choć jak widzę ile odmian pokazujesz to mam wytrzeszcz.

Miałam Ci też napisać że Twoja szklarnia to taka oranżeria i pięknie zdobi wnętrze ogrodu no i miałam zapytać jaką wewnątrz przewidujesz funkcję = a tu czytam że szukasz stołu - więc produkcja będzie - Ewa może warsztaty kiedyś co? aż żal takiej przestrzeni na ogórki

Z inspiracji stołu i ja skorzystam bo potrzebuję stołu przy kompoście.

I jeszcze jedno zainspirowałam się u Ciebie narcyzami w trawie i jak wykopywałam z rabaty to się trochę nazbierało i właśnie je w jagodniku wcisnęłam w pobliżu derenia - i już wiem gdzie jest ich właściwe miejsce.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
kasia1 20:58, 23 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewa, jaka to odmiana hortensji za ławką - na str. 2 Twojej wizytówki? Bajecznie wyglądają .
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Pszczelarnia 20:26, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kompostownik przeznaczony na liście:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 20:29, 24 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
perfekyjny
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 20:36, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Właśnie pokazałam eMusiowi jakie kompostowniki masz, bo jak mu przychodzi rozwozić te nasze to jęczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 20:54, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jabłonka 'Dolgo' dla Kaysi.
Przy okazji powiem o cięciu jabłonek. Tniemy wczesną wiosną w lutym, na początku marca do połowy marca. Można wykonać cięcie następne (można już pod koniec czerwca) do sierpnia, zalecane przy prowadzeniu drzewek na szpalerach, ekranach - jakkolwiek się to nazywa, bo w tym wypadku cięcie to podstawa.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:56, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jesienna zaduma:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 20:59, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Ale nostalgicznie Dzięki za odpowiedź o jabłonkach, a powiedz jak chcę taką jak w parkach szeroką i rozłożystą to ciąć czy nie ciąć?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies