Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

AgnieszkaW 09:57, 25 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Magicznie...

Ewo, jest tu tyle pięknych rzeczy i roślin, że nie wiem, czym się najpierw zachwycać: Czy cudnymi zawilcami, czy świecznicą, czy szklarenką, czy może metalowymi fotelikami, krzesłami, latarenkami i pokazanymi na końcu listkami miłorzębu - krzesła, latarenki i liście miłorzębu to coś, co skradło na maxa moje serce i pożądanie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Urszulla 09:58, 25 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Pszczelarnia napisał(a)
I o dereniach (post dla Urszuli i Kasi z Wro z Kieł.). Dałam Wam kiedyś gałązki derenia rzekomo Ivory Hallo. Ale w tym roku dostałam od Danusi 2 prawdziwe Ivory Hallo - piękne egzemplarze i teraz wiem, że nie macie chyba IH. Ten mój jeden to była pomyłka szkółkarska. Teraz widać różnicę. Może się mylę?

N1 1, pomylony Ivory Hallo?



NR 2 Ivory Hallo od Danusi








Tak, rzeczywiście widać niesamowitą różnicę to się zapiszę na patyczki tego prawdziwego na kiedyś
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 09:58, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anabell napisał(a)
Ewa - szklarenka o tej porze będzie przechowalnią przed zimą i wczesną wiosną podobną funkcję spełni.
W mojej teraz też mydło i powidło.
Wczoraj sprzątałam łęty pomidorów, czyściłam zagony i ponownie zastawiłam karpami dali do przeschnięcia.

Dalie u Ciebie stoją bez wiązania, a ja pętam i dziś ściągałam sznurki, bo nie mogłam zabrać się do wycinki. kilka jeszcze wykopałam.
U mnie wykopki jeszcze będą trwały długo.

To dobra myśl, zrobić bukiety z dali na stołach ogrodowych, dłużej postoją jak w domu.


Zostawiam bukiet ze szkółki hol. i zmykam.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 10:10, 25 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Przy okazji obejrzałam jak intensywnie u Ciebie się działo bo ostatnio utknęłam na kompostownikach. Jesienne zdjęcia z rabat są fantastyczne. Pracę ze szklarnią podziwiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kawa 10:15, 25 paź 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pięknie jesiennie
cudne są takie ogrody w których ciągle coś się dziej i widać tą zmienność pór roku
ślicznie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
magnolia 12:10, 25 paź 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ślicznie Ewo.
Ale robota za Wami- o kompostownikach piszę i przygotowaniu terenu pod nie.
Zawilce są nieziemskie, dobrze że długo nie ma mrozu, mogą więc kwitnąć i kwitnąć.
____________________
gobasia 12:51, 25 paź 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Pszczelarnia napisał(a)


Ogniście Cię witam widoczkiem holenderskim:







Śliczny widoczek...eechhh Ale raj na ziemi to jest u Ciebie
Pozdrawiam rajska Ewo...
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Pszczelarnia 14:28, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
ślicznie Ewo.
Ale robota za Wami- o kompostownikach piszę i przygotowaniu terenu pod nie.
Zawilce są nieziemskie, dobrze że długo nie ma mrozu, mogą więc kwitnąć i kwitnąć.


Marto, przy tym nieszczęsnym szambie powinny być same cisy, już bez irg, prawda?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
leon60 15:21, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pszczelarnia napisał(a)







przepięknie !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:52, 25 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Aż czuję Twoje przebieranie nóżkami, kiedy piszesz o zagospodarowaniu szklarni.
Bardzo ładnie prezentują się miłorzęby. A jesienne rabaty wciąż zachwycają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies