Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 17:22, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasya napisał(a)
pokazesz Dolgo ?


Pokażę, teraz już bez liści jest i czeka na przesadzenie, to sprawdzę korzenie, czy nie sfilcowany torf.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:25, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
Ozdobne jabłonki niekoniecznie w sadzie musza byc.


Lubię je też gdzieś w rogach widocznych ogrodu - tylko trzeba to przemyśleć. Na rabaty nic nie wejdzie. Żółta magnolia czeka na swoją kolej i jeszcze klon 'Brilantissimum' - zachłanna jestem. Myślałąm, ze mój pierwszy padł a ojciec go doprowadził do porządku odpowiedznim cięciem. I tak mam 2 klony.

A tu jeszcze zielony cercis czeka na swoje miejsce - a ja czekam na zgodę na usunięcie uschłych starych modrzewi.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:28, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
aldonaz napisał(a)


Czytam i się uśmiecham, Bożenko. Świetne podsumowanie naszych poczynań ogrodowych -neverending story. Myślałam, że u mnie już tylko drobny lifting, a tu zanosi się na rewolucję. Tydzień temu były u mnie Mira, Gabrysia i Ewa (Sierika). Myślałam, że coś pomogą w planowanych zmianach, ale zapewniłam im inne atrakcje i zabrakło czasu na ogród.
Ewo, piękna jesień u Ciebie, a kompostownik do skopiowania


Czyli poszalejesz! Cieszę się bardzo na ekspozycję tych wszystkich roślin u Ciebie. A tu czytam jeszcze, że Andrzej dołoży swoje rysunki. No wiem, ze będzie z rozmachem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:28, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anna_t napisał(a)
Ewa a ty masz u siebie Ginnale?


Aniu, zrobię zdjecie tego jednego, co czeka na wyprowadzkę, nie wiem dokąd ale gdzieś musi iść.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:30, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
gobasia napisał(a)


Ewo stanowczo z amało zdjeć pokazujesz z sadu...pieknie tam masz


Sad jak sad.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:36, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jakoś mi umknęło, że masz tyle brzózek w ogrodzie.
(...)


Było więcej ale powódź zabrała troszkę, te to w sumie dosadzone dopiero po powodzi, jakoś tak po 1998. U mnie cierpią na niedobory wody w lecie, zwłaszcza te przy akacjach (za płotem u sąsiadów jest zagajnik akacjowy) w lecie trzeba podlewać, bo padają. 2 nawet uschły 2 lata temu podczas suszy.

Ale brzozy są OK - lubię je.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 18:08, 18 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)


Lubię je też gdzieś w rogach widocznych ogrodu - tylko trzeba to przemyśleć. Na rabaty nic nie wejdzie. Żółta magnolia czeka na swoją kolej i jeszcze klon 'Brilantissimum' - zachłanna jestem. Myślałąm, ze mój pierwszy padł a ojciec go doprowadził do porządku odpowiedznim cięciem. I tak mam 2 klony.

A tu jeszcze zielony cercis czeka na swoje miejsce - a ja czekam na zgodę na usunięcie uschłych starych modrzewi.



Jak usuniesz modrzewie to moze zyskasz dosc miejsca ale jak usunac ich korzenie?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 19:04, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)


Jak usuniesz modrzewie to moze zyskasz dosc miejsca ale jak usunac ich korzenie?


Rozebrać płot i pozwolić wjechać koparce. Przy jednym to będziemy sami ręcznie, bo za dużo strat byłoby dookoła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 20:13, 18 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Pszczelarnia napisał(a)


Aniu, zrobię zdjecie tego jednego, co czeka na wyprowadzkę, nie wiem dokąd ale gdzieś musi iść.

Z jakich powodów? Bo ja też mam jednego maluszka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:25, 18 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z jakich powodów? Bo ja też mam jednego maluszka


Będzie mu kiedyś za ciasno. Lepiej go teraz wysadzić.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies