Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Bogdzia 19:01, 12 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ozdobne jabłonki niekoniecznie w sadzie musza byc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 19:45, 12 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
A na jakie się zdecydowałaś? ja mam royality i Olę. Ta pierwsza dopiero w tym roku ładnie wyglądała, ale owoce za małe na cokolwiek....chyba, że rodzynki z nich robić , a Ola jest superowa. Pięknie kwitnie i potem zaraz jabłuszka ją zdobią, dopiero wczoraj wiatr je poobrywał. Ciekawe czy wzejdzie z nich samosiew i czy powtórzy cechy rośliny matecznej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pestka56 21:45, 12 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Owocki z mojej ozdobnej dodaję do nalewki z pigwowca. Poza tym można z nich robić kandyzowane jabłuszka.
Mam jabłoneczkę Red Sentinel. W tym roku ma tylko połowę tej ilości jabłuszek co rok temu i nie są takie czerwone.
____________________
Kasia
Pszczelarnia 14:04, 13 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
A na jakie się zdecydowałaś? ja mam royality i Olę. Ta pierwsza dopiero w tym roku ładnie wyglądała, ale owoce za małe na cokolwiek....chyba, że rodzynki z nich robić , a Ola jest superowa. Pięknie kwitnie i potem zaraz jabłuszka ją zdobią, dopiero wczoraj wiatr je poobrywał. Ciekawe czy wzejdzie z nich samosiew i czy powtórzy cechy rośliny matecznej.


Ja już je mam. I uwielbiam Szkółki Kórnickie i Szkółkę Szmitów za taki wybór.

m. 'Red Sentinel' - 9 szt.
m. Neville Copeman
m. Golden Hornet - już u siostry 4 szt.
m. Dolgo
m. Comtesse de Paris - 2 szt.
m. Nicoline
m. Indian Summer
m. Wintergold - na rehabilitacji (nornice miały używanie)
m. 'Kelsey'
m. NN

Wiśnie i śliwki oraz czereśnie widziałam tak rozmnażane (samosiew, ptaki) ale jabłoni jeszcze nie. Ale myślę, że tak.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
frezja 14:21, 13 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Ewo, odpowiedziałam u siebie w sprawie trawek
____________________
Ewa - Ogrodowy song
aldonaz 14:23, 13 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Bogdzia napisał(a)
Czytam i sie uśmiecham. My od lat przerabiamy ogród tak by poprawic co źle zostało posadzone i ograniczyc ilosc pracy , co rok jesienia mówimy ze teraz juz chyba dobrze a juz zimą widzimy że od wiosny znów sie zacznie przesadzanie. Rh zrobiły nam psikusa i urosły wielkie tak ze juz nie ma na nie sposobu więc jedynie ich nie ruszamy ale to jest niekończaca sie praca i chyba tylko brak sił na starosc jest w stanie ja przerwac. Nie narzekam bo przeciez to lubimy , ciągłe zmiany daja tez radosc ze ogród jest inny , zmienia sie bo monotonia w tym zakresie jest jednak męczaca co wiem własnie po rh, jak ja bym chętnie je jeszcze poprzesadzała , pozmieniałaNie ma sie co oszukiwac ta praca sie nie kończy ale chyba to jest własnie fajne.Owocnych planów i zmian w Twoi pięknym ogrodzie w którym nic zmieniac nie musisz a mimo to na pewno nadal zmieniac bedziesz.


Czytam i się uśmiecham, Bożenko. Świetne podsumowanie naszych poczynań ogrodowych -neverending story. Myślałam, że u mnie już tylko drobny lifting, a tu zanosi się na rewolucję. Tydzień temu były u mnie Mira, Gabrysia i Ewa (Sierika). Myślałam, że coś pomogą w planowanych zmianach, ale zapewniłam im inne atrakcje i zabrakło czasu na ogród.
Ewo, piękna jesień u Ciebie, a kompostownik do skopiowania
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
sylwia_slomc... 15:18, 13 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Piękna kolekcja Czemu z golden hornet zrezygnowałaś?
Podoba mi się ta indian summer.....hm może bym gdzieś w łąkę jeszcze wcisnęła.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margarete 15:40, 13 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ja tez mam ozdobną royality - pieknie kwitnie na ciemnoróżowo i w ogóle wcześnie startuje z tymi ciemnymi liśćmi ale w drugiej części sezonu co roku prawie brzydnie - łapie jakiegoś grzyba czy parcha, nie wiem - matowieją jej liście. Co prawda nie pryskam jej , może gdybym podała jakiś srodek to dłużej byłaby ozdobna z liści.
Ale i tak ja lubię
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
pestka56 17:55, 13 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Pod moją Red Sentinel odkąd zaczęła owocować znajduję siewki, ale usuwam. Może powinnam przesadzić i zobaczyć co wyrośnie
____________________
Kasia
Gruszka_na_w... 19:21, 13 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Jakoś mi umknęło, że masz tyle brzózek w ogrodzie.
Stwierdzam, że świetnie mieć wokół siebie gromadkę wspierającą. Już sobie wyobrażam Wasze rodzinne ogrodowe dysputy. Lubiłam swoje rozmowy z tatą na temat uprawy warzyw i cięcia drzewek. Po jego odejściu nie znalazł się nikt, kto mógłby go zastąpić. Brakuje mi tych rozmów i rozważań.
Kompostownik zacnie się zapowiada.
A rewolucje chyba są wpisane w pasje ogrodowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies