Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gabriela 20:23, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pobujałabym się w nowym fotelu, ale koniecznie z poduszkami i kocykiem, najlepiej z pomponikami.
Mam wrażenie po pobytach u Ciebie i po zdjęciach, że Twój ogród już właściwie skończony i niewiele w nim do roboty. Urządzanie szklarenki to przyjemność wielka i widzę że już wszystko masz dobrze zaplanowane.
Mam koncepcje żeby moja stara była "produkcyjno-rozsadowo-przechowalnicza) a ta nowa, co będzie piękna była tylko i wyłącznie pod pomidory z bazylią w trzech rzędach. Często myślę o tym moim warzywniku teraz, zazwyczaj przed zaśnięciem, tylko na razie nie mam ludzi do muru i ścieżek ceglanych i przeniesienia starej szklarenki w nowe miejsce. I co to się porobiło - nie finanse są problemem, tylko siła robocza.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 21:39, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Pobujałabym się w nowym fotelu, ale koniecznie z poduszkami i kocykiem, najlepiej z pomponikami.
Mam wrażenie po pobytach u Ciebie i po zdjęciach, że Twój ogród już właściwie skończony i niewiele w nim do roboty. Urządzanie szklarenki to przyjemność wielka i widzę że już wszystko masz dobrze zaplanowane.
Mam koncepcje żeby moja stara była "produkcyjno-rozsadowo-przechowalnicza) a ta nowa, co będzie piękna była tylko i wyłącznie pod pomidory z bazylią w trzech rzędach. Często myślę o tym moim warzywniku teraz, zazwyczaj przed zaśnięciem, tylko na razie nie mam ludzi do muru i ścieżek ceglanych i przeniesienia starej szklarenki w nowe miejsce. I co to się porobiło - nie finanse są problemem, tylko siła robocza.


Czy ogród skończony? Na razie "wycisnęłam" z niego co tylko można było.
Jakoś wyklarowały mi się "smaki" w moim ogrodzie. Oby na dłużej.

Niewiele już faktycznie prac o charakterze rewolucji, angażujących i nadwyrężających siły moje i naszej rodziny z łomem, młotem, piłą i kilofem. Jeszcze wiele sprzątania hałd kamieni i starego żwiru. Coś z tym trzeba zrobić.

Przecież jak tylko uda się rozrysować Twój ogród użytkowy, to Wasze planowanie pójdzie z górki. Ważna jest w takim miejscu bliskość kompostowników i szopki ogrodniczej. I to sztuka je umieścić bez burzenia piękna warzywnika z wodą w ścianie, ceglanymi ścieżkami i nową oranżeryjką. Bardzo podoba mi się pomysł zwłaszcza ścieżek ceglanych - to bardzo fajne, łatwe do ogarnięcia rozwiązanie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 00:35, 26 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
No i co tutaj napisać, jak wszystko energetyzuje kolorem, rozmachem? Nawet zwykły niby w istocie kompostownik na liście u Ciebie wygląda inaczej. Może to ten klimat? Ogrodu, jesieni, planów Fotel, ozdoby - zawsze coś nowego i wpisującego się w przestrzeń. Kurs cięcia jabłonek ozdobnych przyswojony
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 17:38, 26 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabriela pisze o dwóch szklarniach , żeby tylko nowa moda na taka ilosc nie powstala. Ci co mają szklarnie wczesniej mają wiosnę a to duzo warte.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 20:03, 26 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
He, he - ja mam zamiar mieć trzy szklarnie, mam przecież jeszcze przy domu.
Moda całkiem pożyteczna, nie tylko wiosna jest wcześniej, ale i jest miejsce na dołowanie wrażliwszych egzemplarzy albo nieposadzonych roślin, przechowywanie sprzętu który nie boi się mrozu, a musi mieć sucho.

A co do planowania, to kompostownik, szopkę i starą szklarenkę trzeba będzie osłonić nowym żywopłotem - na szczęście tam nie jest za mokro, więc wszystko powinno urosnąć bez problemu, nawet cisy. Tylko kłopot widzę z przenoszeniem malin i szparagów, zwłaszcza tych ostatnich, nie będę ich wyrzucać, bo na efekt trzeba czekać kilka lat.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
margaretka3 10:37, 27 paź 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ewo, świecznica zielona teraz u Ciebie kwitnie? U mnie kwitła w sierpniu. Ciekawe.
Za to eukomisy wielkościowo mamy takie same Chyba muszę je komuś sprezentować, bo się nie dogadujemy.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
ryska 20:41, 28 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Pszczelarnia napisał(a)
Jesienne kwiaty z soboty

Zawilec Honorine Jobet kwitnie bardzo długo







Cudowny ogród i zdjęcia. Lubię tak błądzić po nim wirtualnie. Nikt mnie nie wygoni za gapiostwo
To zacytowane zdjęcie szczególnie mnie ujęło.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Milka 09:47, 29 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Czy ogród skończony? Na razie "wycisnęłam" z niego co tylko można było.
Jakoś wyklarowały mi się "smaki" w moim ogrodzie. Oby na dłużej.
*********

Zazdroszczę pozytywnie ja jeszcze się miotam ogrodowo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tamaryszek 22:59, 31 paź 2017

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Pszczółko! Zawilce Honorine Jobert to moje ulubione. Zachwycił mnie Twój wybór cebul (tyle bieli!). Szklarnia super, ja już chyba nie będę miała. Tak ładnie u Ciebie...
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Piters 00:44, 01 lis 2017


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
Cześć! Wpraszam się do Ciebie z wizytą. Cudowny ogród. Jakie piękne byliny! Zawilce i Świecznica czad! Korzystając z okazji zapraszam do mnie. Co prawda u mnie nie jest tak pięknie, ale i tak zapraszam. Dodaję do obserwowanych.
____________________
Ogród od 8 lat...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies