Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sierika 20:43, 13 cze 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Cesarz Wilhelm, przepyszna odmiana, teściowa miała w sadzie kilka, a sadził jej ojciec wiele dziesiątków lat temu.
Octan zastępuję od 2 lat propionianem wapnia.
____________________
EwaSierika
Pszczelarnia 20:44, 13 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zostawiam kocimiętkę kubańską

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:49, 13 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
la_estrellita napisał(a)
Wymiękłam. Taką chcę. I nie wiem czy dobrze widzę ale czy masz bordową driakiew?? Śliczne to to. Też chcę takie coś.



Mylą mi się te wszystkie chabry, ostrożenie, driakwie i inne. Mówisz o tym? Zbiorę nasiona





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:51, 13 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Cesarz Wilhelm, przepyszna odmiana, teściowa miała w sadzie kilka, a sadził jej ojciec wiele dziesiątków lat temu.
Octan zastępuję od 2 lat propionianem wapnia.


Ewo, nie uciekaj jeszcze i opowiedz coś więcej o wyższości proponianu nad octanem.

Dla Ciebie, by ukoić Twój smutek:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
21:06, 13 cze 2018
Pszczelarnia napisał(a)


Kręciołki - mam a jakże.

Posadziłam coś ok. 42 sztuk. Kmicica, Ann Russian, Malachitową Szkatułkę, Brandy i Koraliki, Green Zebra i wszelkie malinowe oraz bawole.


Niedługo dostaną lekką herbatkę potasową i już teraz profilaktykę octanem wapnia.




a miałas juz brady i malachitowa green zebry? - bo u mnie były rok temu a w tym ich nie posadziłam, zielone sa fajne miesiste ale i bardzo wodniste zawekowałam je i było za mało miąszu a brandy wydał nam sie za kwaśny ciut ciekawa jestem twojej opini
posadziłam za to na próbe Ann Russian i aussi - ciekawa ich jestem, mam tez oczywiście moje samorobne nasiona NN z pomidora z targu ...tymy od kilku lat jestem zachwycona

z zeszłorocznych powtórzyłam natomiast ałtajski oranzewyj bo ten najbardziej wszystkim odpowiadał

PS. wyscieliłam ziemie poszatkowana pokrzywa ..leje gnojóweczkę i czekam na czerwone pomidorki bo juz kilka zielonych na krzakach wisi

tulucy 21:31, 13 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Poszatkowaną pokrzywą? To pomocne?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
MariaJ 21:33, 13 cze 2018


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Witam

Ale u Ciebie pięknie. Bardzo lubię takie ogrody. Trochę dziki a jednocześnie wypielęgnowany .

Warzywnik angielski. Widzę wpływ wycieczek do angielskich ogrodów. Widziałem twoje zdjęcie na forum.

Gratulacje będę tu często zaglądać Zapraszam do swojego ogrodu

Pozdrawiam Maria J
____________________
MariaJ ogród pod akacjami
sierika 22:07, 13 cze 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Maki cudowne, tło bajeczne, kocham takie klimaty, dziekuję.
Propionian inaczej i prościej PW ma tę przewagę, że nie potrzeba do sporządzania kredy, wydaje się, że kreda to kreda a jednak było wiele problemów z kupnem dobrej, właściwego pochodzenia, co odbijało się na działaniu OW. PW to gotowy proszek i kłopot z głowy, jedynie wymaga uzycia deszczówki albo kranówki zakwaszonej, ph bowiem nie może przekroczyć 7, powyżej traci właściwości grzybobójcze. Jeśli Cię to zainteresuje pytaj, co prawda ekspertem nie jestem jak kolega Pomodoro ale w miarę mozliwości...
____________________
EwaSierika
Mirka 22:09, 13 cze 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


Niedługo dostaną lekką herbatkę potasową i już teraz profilaktykę octanem wapnia.



Ewo rozszesz temat herbatki. Tak kawa na ławę
Rudbekia Scherry Brandy już mi zaczyna kwitnąć.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 22:10, 13 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Pszczelarnia napisał(a)


Moje dwa bordowe 'Forest Pansy' i 'Lavender Twist' okrywane na zimę dają radę od 3 lat. Mam nadzieję, że kiedyś zmężnieją i wydorośleją.

Nie spieszy mi się, musi mu parawan od wiatru i mrozu urosnąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies