Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 10:10, 14 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
eee_taam napisał(a)


a miałas juz brady i malachitowa green zebry? - bo u mnie były rok temu a w tym ich nie posadziłam, zielone sa fajne miesiste ale i bardzo wodniste zawekowałam je i było za mało miąszu a brandy wydał nam sie za kwaśny ciut ciekawa jestem twojej opini
posadziłam za to na próbe Ann Russian i aussi - ciekawa ich jestem, mam tez oczywiście moje samorobne nasiona NN z pomidora z targu ...tymy od kilku lat jestem zachwycona

z zeszłorocznych powtórzyłam natomiast ałtajski oranzewyj bo ten najbardziej wszystkim odpowiadał

PS. wyscieliłam ziemie poszatkowana pokrzywa ..leje gnojóweczkę i czekam na czerwone pomidorki bo juz kilka zielonych na krzakach wisi



Justyno, przeceniasz mnie. Nie zwracam uwagi na odmiany - widzę, że ten pomidor idzie do sałatek, ten na przetwory a ten do zjedzenia jak jabłko. Green Zebrę mam pierwszy raz. A Ann Russian co roku, bo lubię jego mięsistość przy skórce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:12, 14 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MariaJ napisał(a)
Witam

Ale u Ciebie pięknie. Bardzo lubię takie ogrody. Trochę dziki a jednocześnie wypielęgnowany .

Warzywnik angielski. Widzę wpływ wycieczek do angielskich ogrodów. Widziałem twoje zdjęcie na forum.

Gratulacje będę tu często zaglądać Zapraszam do swojego ogrodu

Pozdrawiam Maria J


Pozdrawiam, zajrzę. Dzikość pod kontrolą . Dziękuję za wizytę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 10:15, 14 cze 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Ja sciolkowalam pomidory ich liscmi i gnojowke robilam do podlewania. Efekt hmmm no nie wiem czy TL COS dalo ale gorzej nie bylo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasya 10:15, 14 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42215
Ewa, u ciebie to takie klimaty ze ciezko oczy oderwac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wendy79 16:31, 14 cze 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)


Mylą mi się te wszystkie chabry, ostrożenie, driakwie i inne. Mówisz o tym? Zbiorę nasiona







Wg mnie to knautia. Mam, teraz już kilka dorodnych bardzo roślin (w kwitnieniu u mnie z 1,60m). Samodzielnie sieje się dobrze, ale wszak to nie werbena ani naparstnica w tej dziedzinie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
la_estrellita 19:05, 14 cze 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Pszczelarnia napisał(a)


Zrobi się. Żywokost się kisi i będę rozcięczonym podlewała.


Dziękuję prześlicznie
____________________
Agnieszka Gutlandia
UrsaMaior 21:55, 14 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
Hej, hej Ja w sprawie kozłka, coś mi świta, że masz. Posadziłam u siebie i teraz nie wiem jak się z nim obchodzić. Czy po przekwitnięciu ścinać? Skrobniesz w wolnej chwili, proszę?
____________________
ogród pod lasem
sierika 22:17, 14 cze 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Iza, ścinać, chyba, że chcesz mieć las walerianowy.
Joe Swift ściółkował pomidory liśćmi żywokostu przed wyjazdem urlopowym by miały wilgoć w podłożu. Czy już rozgryzasz PW?
____________________
EwaSierika
tulucy 22:22, 14 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A gnojóweczka z żywokostu na co pomaga? W tym roku to jeszcze nie, ale za rok może mi się już mój rozrośnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Pszczelarnia 22:37, 14 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasya napisał(a)
Ewa, u ciebie to takie klimaty ze ciezko oczy oderwac


Kasiu, dlatego trzeba spojrzeć z przymróżeniem oka na te klimaty.

Szlachetne lilie a za nimi nakryta sterta obornika



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies