Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

frezja 18:56, 24 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Pszczelarnia napisał(a)


Tak, wiosna przyszła, a ja wciąż nieprzygotowana na jej przyjęcie.

Ciemierniki lada moment pójdą do ziemi (po wytrzepaniu z torfu i wymyciu korzeni). Posadziłam do gruntu 2 z 16 i to trzepanie z torfu jest jak najbardziej wskazane (jakieś larwy były wyglądające jak opuchlaki). Jeszcze wrotyczem potraktuję. Z donic kubikowych (z włókna szklanego - coś sztucznego) wyjęłam trochę ziemi i wsadziłam doniczki z ciemiernikami.

Te bure kubiki małe(te są osłonkami bez dziury) w środku wymalowałam wodą szklaną, żeby były trwalsze, bez wykwitów.

Ale wracając do wiosny - coś tam zrobiłam, na razie 1/3 ogrodu ścięta.

Ewo, czytam, że ciemierniki z torfu będziesz sadziła do ziemi ( oczywiście znam tego powód); swoje kupne, w sumie to ich korzonki zanurzone w torfie posadziłam do doniczek i tak się zastanawiam, czy sprzedawca nie zrobił mnie w bambuko..mało w nich życia a On próbuje mnie przekonywać,że to mocne rośliny. Jaką mają szansę?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Basilikum 19:42, 24 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Pszczelarnia napisał(a)


Jolanko, dziękuję. Tyle ptaków się zleciało, że jestem zmuszona poznać tych gości ogrodowych.

Powiedz mi jeszcze, czy dzięcioł zielony żywi się robakami z trawnika? Jest taki duży ptak zielony z pomarańczową pręgą na głowie i też nie wiem co to?



Dzieciol zielony tak charakterystycznie sie smieje. https://www.youtube.com/watch?v=2O1OL2_twK8
u mnie w zeszlym roku przylatywal do karmnika (i szperal w trawniku), w tym tylko go slysze

Dlaczego przebisniegi pojedynczo?

Obrazkowe pismo jak zwykle cudowne
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Zakrecona 19:48, 24 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ewa ciemierniki piękne i kwitnące oznaki wiosny także.

Chciałabym kiedyś takich skrzydlatych gości jak Ty masz
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Bogdzia 19:53, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Spóźniłam sie z odpowiedzią, Jola ma rację to był grubodziób. Wkleje jeszcze filmik o dzięciole zielonym, piszesz że na głowie pomarańcz , ja bym powiedziała ze czerwień, zobacz czy o tego chodzi?

https://www.youtube.com/watch?v=DUUs_Gia5SY
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 09:40, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
effka napisał(a)

Dziękuję, jeszcze jedno pytanko, na jaką szerokość można je min. ciąć. Zależy mi na w miarę wąskiej obwódce a;la bukszpanowa.


On ma charakter rozesłany, daje raczej takie poduchy albo niskie wały niż kubiki. Powinien mieć te 40 cm szerokości.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:43, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
Spóźniłam sie z odpowiedzią, Jola ma rację to był grubodziób. Wkleje jeszcze filmik o dzięciole zielonym, piszesz że na głowie pomarańcz , ja bym powiedziała ze czerwień, zobacz czy o tego chodzi?

https://www.youtube.com/watch?v=DUUs_Gia5SY


Tak. Ten jegomość. W słońcu ta czerwień była taka świetlista. Kolor zielony piękny. Rajskie kolory!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:44, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakrecona napisał(a)
Ewa ciemierniki piękne i kwitnące oznaki wiosny także.

Chciałabym kiedyś takich skrzydlatych gości jak Ty masz


Trochę drzew i krzewów i są i ptaki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:44, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)

Dzieciol zielony tak charakterystycznie sie smieje. https://www.youtube.com/watch?v=2O1OL2_twK8
u mnie w zeszlym roku przylatywal do karmnika (i szperal w trawniku), w tym tylko go slysze

Dlaczego przebisniegi pojedynczo?

Obrazkowe pismo jak zwykle cudowne



Bo chcę je pomnożyć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:45, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
frezja napisał(a)
Ewo, czytam, że ciemierniki z torfu będziesz sadziła do ziemi ( oczywiście znam tego powód); swoje kupne, w sumie to ich korzonki zanurzone w torfie posadziłam do doniczek i tak się zastanawiam, czy sprzedawca nie zrobił mnie w bambuko..mało w nich życia a On próbuje mnie przekonywać,że to mocne rośliny. Jaką mają szansę?


Pokaż zdjęcie - idę zobaczyć.

Tak, to mocne rośliny, też tak uważam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 09:49, 25 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)

Pędzę rabarbar pod donicami



I rozsadzam ciekawą odmianę przebiśniega (przebiśniegu?). Każda cebulka osobno.



Widać, że Monty Dona (nie umiem odmienić prawidłowo) pilnie oglądasz. U niego też robocze zdjęcia takie ładne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies