Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 09:50, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)
Szkoda, że nie wytrzepałam ciemierników , no ale człowiek uczy się całe życie. Jeszcze mi kolejnych robaków brak w ogrodzie. Skąd masz Ewo te dzbany do pędzenia? W Polsce chyba nie do dostania? Ja po raz pierwszy pędzę i użyłam wiaderka, a wiadomo, że super to nie wygląda.



Z torfu zawsze trzepię. Po prostu mam wyrobione uczulenie na torf. Może one nie były w każdym? Jak posadzę kolejne - zdam relację.

Dzbany - dzwony - doniczki te są sprowadzone z A. ale kupione w H.
W Polsce rozeznawałyśmy temat produkcji na zamówienie ale lubelscy garncarze nie podjęli się wykonania, bo mają za małe (niskie) piece do wypału.

Jednak dzwony z wypału polskiego ma Vita i Maszka. Andrzej i Konrad zaś mają z podróży ang., Gabrysia i Danusia mają też z A.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:56, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Widać, że Monty Dona (nie umiem odmienić prawidłowo) pilnie oglądasz. U niego też robocze zdjęcia takie ładne


Makadamiu ,
zdjęcia są ładne mówisz? Ale pokazują też treść?

Oglądam Monty'ego (można i tak) a jakże. Mnie praktyka ogrodnicza nade wszystko ciekawi.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 10:08, 25 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Pszczelarnia napisał(a)


Jolanko, dziękuję. Tyle ptaków się zleciało, że jestem zmuszona poznać tych gości ogrodowych.

Powiedz mi jeszcze, czy dzięcioł zielony żywi się robakami z trawnika? Jest taki duży ptak zielony z pomarańczową pręgą na głowie i też nie wiem co to?




A ja nie Jolanka, ale...
Tak dzięcioł zielony lubi w trawniku buszować, miałam w ubiegłym sezonie dwa razy tego gościa
Edit. Widzę, że już dziewczyny wcześniej odpowiedziały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 15:09, 25 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pszczelarnia napisał(a)


On ma charakter rozesłany, daje raczej takie poduchy albo niskie wały niż kubiki. Powinien mieć te 40 cm szerokości.

Dziękuję Ci za opinię, jest dla bardzo cenna. Nie zmieści mi się na mini rabatach kwadracikach, więc trzeba je poszerzyć
____________________
frezja 15:30, 25 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Pszczelarnia napisał(a)


Pokaż zdjęcie - idę zobaczyć.

Tak, to mocne rośliny, też tak uważam.
Jak cyknę dam znać.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Pszczelarnia 16:00, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Firma Dufa, niemiecka /umlaut w domyśle z konieczności/ świetna jakość farb.
(...)


Kasia73 napisał(a)
Ewa pytałaś o farbę jak rozumiem na elewację domu polecam Ci caparola. Co do mycia tynku karcherem to zależy w jakim jest on stanie fizycznym jeśli słaby to Kärcher go uszkodzi.
O chemię/ sposób mycia elewacji zapytaj wprost w sklepie z farbami we Wrocławiu jest taki niepozorny punkt na pełczyńskiej??? bardzo myśląca obsługa nawet ja blondynka ogarnęłam temat

Sprawdziłam na ul. Żernickiej


effka napisał(a)

Hehe jaki świat mały. Mój mąż tam pracuje, tzm. na Żernickiej w Caparolu. Bardzo polecam ich farby i tynki. A mieszkam kawałek dalej


Dziękuję za cenne rady.

Kasia 73, Ty mój przewodniku w tak małym świecie! Widziałaś donice?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:02, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
effka napisał(a)

Dziękuję Ci za opinię, jest dla bardzo cenna. Nie zmieści mi się na mini rabatach kwadracikach, więc trzeba je poszerzyć


Ale czy z niego uzyskasz kwadraciki okantowane? Na starszych egzemplarzach (W-ław, Pl. Grunwaldzki) widzę, że one dają poduchy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
April 16:53, 25 mar 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Witaj Ewo, piękne masz już wiosenne widoki. Iryski, krokusy. Patrzę z zazdrością bo u mnie takie rośliny jakoś się nie bardzo sprawdzają. Za mało słońca.
Długo nadrabiałam zaległości, ciekawa byłam o co chodzi z tą drabiną i ciemiernikami. Fajnego masz eM-a, że ci takie niespodzianki sprawia. Też od jakiegoś czasu uwielbiam ciemierniki i nawet udało mi się zrobić rabatę ciemiernikową w lesie sosnowym. Trochę to trwało ale kwitnie już z 8 kępek, w tym dwie ciemne, bordowe. Obsypuję co jesień dolomitem i fajnie się rozrastają. Ciekawa jestem jak swoje posadzisz, co im dasz do towarzystwa. Ja obsadziłam Hakonechloa macra. A ty jaki masz pomysł?
pozdrawiam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 17:35, 25 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Bardzo duże (wysokie) te rozmnażane przebiśniegi. Jeszcze takich nie widziałam.
Czy dane Ci było organoleptyczne sprawdzenie różnicy miedzy bielonym i niebielonym rabarbarem? Ciekawa jestem, czy jest wyraźnie inna?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
laurowisnia 18:37, 25 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja mogę napisać, że był delikatniejszy w smaku.
Chcę dodać jednak, że w efekcie tego bielenia straciłam go, więc uważajcie. Nie wiem co źle zrobiłam.

Dalię kupiłam w ogrodniczym, czy też masz na nią ochotę?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies