Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

jolanka 21:27, 28 sty 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Daaawno temu, jakieś 20-25 lat temu uprawiałam te buraki liściowe. Uwielbiałam je robione tak jak szparagi albo polane masełkiem z bułeczką, mniam, mniam Sąsiadki pukały się w głowę, bo nikt wtedy o nich za bardzo w moich stronach nie słyszał ale jak miały zapowiedzianych gości to przychodziły aby je nimi poczęstować. Sprowadzałam wtedy nasiona z Warszawy bo w lokalnych sklepikach ogrodniczych nie można było ich dostać.
Oj, zapomniałam o nich ostatnio Twoje zdjęcie otworzyło zardzewiałe komóreczki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Basilikum 21:52, 28 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Krwiosciag zakupilam w zeszym roku teraz niech sie rozrasta. Przy drodze u nas tez rosnie ale, ze pachnie nie wiedzialam, mus powachac w odpowiednim czasie.

Z mangolda robie golabki. Moj jeszcze zdobi warzywnik. Lubie go jesienia jako tlo do dalii.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sierika 22:23, 28 sty 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Od 2 lat jakiś lokalny hodowca daje do trzech małych ogrodniczych sklepów w pobliskiej mieścinie sporo donic z ciemiernikami, chętnych nie brakuje więc co jakiś czas jest nowa dostawa, kilka dni temu kupiłam karton różnych muszę zrobić im fotki, pewnie wiosną przesadzę do gruntu ale cieszą przed progiem bardziej, cały czas na oku. Poza tym nie są umęczone jak te w gruncie, kiedy śniegu dużo, ale nie ma wcale niestety dla całego ogrodu. Zastanawiam się z tego powodu czy zakupy, które mam w koszyku mają sens? rozchodniki i rojniki tak ale inne?
____________________
EwaSierika
Rench 23:30, 28 sty 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pszczelarnia napisał(a)
Przysiadłam do tematu "siewy 2020 - plany"









Ale masz skarby

Wspomnienia z Wisley piękne,tylko pozazdrościć
Czy tytoń pachnący się przycina,żeby miał więcej kwiatów na pędzie,czy to odmiana taka niska ?

I ostatnie pytanie,jak przyrządzasz te buraki liściowe ? Pięknie wyglądają z aksamitkami
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
magnolia 09:09, 29 sty 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ewo,chciałoby się dosiąść do stołu u Ciebie, grzebać razem w nasionach, planować....
Cofnełam się trochę... ja lubię bardzo Waszą furtkę, ma swoja urodę, nie zawsze fotoogeniczną. Mi Carniwale nie pasują do Ciebie, za mocne zdecydowanie, zbyt egzotyczne w taki niedelikatny sposób.
Klony ginnala może?
Chyba że nic nie dodawać, bo jest dobrze, tak na oko.

____________________
Pszczelarnia 09:25, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)


Ale masz skarby

Wspomnienia z Wisley piękne,tylko pozazdrościć
Czy tytoń pachnący się przycina,żeby miał więcej kwiatów na pędzie,czy to odmiana taka niska ?

I ostatnie pytanie,jak przyrządzasz te buraki liściowe ? Pięknie wyglądają z aksamitkami


Jolanka wyżej pisze, jak szparagi albo polane masełkiem z bułeczką.

Iza pisze, że zawija gołąbki w nie.

Blanszowałam i potem jak szpinak z jajkiem.

Wydaje mi się, że to taka niższa odmiana. Przycinanie chyba niewiele więcej da. Poszukam mojego z zeszłego roku nieprzycinanego w donicy.

Ale nie wiem, doprawdy.


W zeszłym roku nie wzeszła mi persicaria orientalis - siałam do gruntu. W tym roku przypilnuję ją w pojemnikach na rozsadę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:30, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Od 2 lat jakiś lokalny hodowca daje do trzech małych ogrodniczych sklepów w pobliskiej mieścinie sporo donic z ciemiernikami, chętnych nie brakuje więc co jakiś czas jest nowa dostawa, kilka dni temu kupiłam karton różnych muszę zrobić im fotki, pewnie wiosną przesadzę do gruntu ale cieszą przed progiem bardziej, cały czas na oku. Poza tym nie są umęczone jak te w gruncie, kiedy śniegu dużo, ale nie ma wcale niestety dla całego ogrodu. Zastanawiam się z tego powodu czy zakupy, które mam w koszyku mają sens? rozchodniki i rojniki tak ale inne?


Czytałam, czytałam.


Miejscami śnieg nie sponiewierał ciemierników ale mam takie jedno nowe stanowisko, jeszcze bez krzaków nad nimi z południowym zimowym słońcem i wiatrem - są bardzo wysuszone i też sponiewierane. Wywiewa im ściółkę i są takie gołe mizeroty. Ale to ich pierwsza zima. Z czasem stanowisko się polepszy.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:32, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Ewo,chciałoby się dosiąść do stołu u Ciebie, grzebać razem w nasionach, planować....
Cofnełam się trochę... ja lubię bardzo Waszą furtkę, ma swoja urodę, nie zawsze fotoogeniczną. Mi Carniwale nie pasują do Ciebie, za mocne zdecydowanie, zbyt egzotyczne w taki niedelikatny sposób.
Klony ginnala może?
Chyba że nic nie dodawać, bo jest dobrze, tak na oko.




Marto,

Plany są najfajniejsze ale ogrom prac zaplanowanych może przygnieść.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:13, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)



Czy tytoń pachnący się przycina,żeby miał więcej kwiatów na pędzie,czy to odmiana taka niska ?



Renia, znalazłam takie zdjęcie mojego tytoniu w donicy - nigdy nie był przycinany i wyrósł taki (po lewej stronie na bruku)


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:25, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Ewo,chciałoby się dosiąść do stołu u Ciebie, grzebać razem w nasionach, planować....
Cofnełam się trochę... ja lubię bardzo Waszą furtkę, ma swoja urodę, nie zawsze fotoogeniczną. Mi Carniwale nie pasują do Ciebie, za mocne zdecydowanie, zbyt egzotyczne w taki niedelikatny sposób.
Klony ginnala może?
Chyba że nic nie dodawać, bo jest dobrze, tak na oko.



'Brilantissimum'?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies