Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Tamaryszek 20:10, 30 sty 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Ja głosuję za klonem ginnala, również najbardziej lubię zielone "na co dzień", a jesienią zapłoną, chyba, że tam za mało światła.
Czy mówili na tym wykładzie, jak szybko mogą nastąpić te zmiany w drzewostanie? Pewnie nie wiadomo...
Zmobilizowałaś mnie do cięcia klonów, zrobię to w ten weekend, a miałam zamiar w 2 połowie lutego.
Aha, zgłosiłaś jakiś czas temu u Asi chyba temat spójności w ogrodzie, rozpisałam się u siebie strasznie na ten temat, zajrzyj, ciekawa jestem Twoich opinii.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Brzozowadzie... 11:00, 31 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczółko, ja mam pytanie w związku z pszczołami Mój tato, a teraz od kilku lat moja siostra Asia - bankowiec mają pasieki. Asia swego czasu ściągnęła nawet jeden ul tzw. australijski do siebie do pasieki i teraz namawia mnie, żeby postawić go na nowej części mojego ogrodu. On jest świetny do obserwowania dla dzieciaków - tam jedna ściana jest szklana, a jego konstrukcja pozwala na zbieranie gotowego miodu prosto do słoika.
I mam dylemat - czy, Twoim zdaniem, taki ul mógłby być jakimś dyskomfortem dla moich sąsiadów? W sensie pszczoły? Pasieki Taty i Siostry stoją w starym sadzie, nie niepokoją nikogo, więc nie mam doświadczeń. Jaką odległość od sąsiadowego płotu musiałabym zachować?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
antracyt 11:03, 31 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
ooo, z chęcią będę śledziła pszczeli temat
marzy mi się ul może 2 na nowej działce, ale też myślę o sąsiadach obecnych i przyszłych
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
jolka 16:05, 31 sty 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Jola,
ma takie uszczelki widzę, może za jakiś czas i one się rozejdą pod wpływem zyżycia?
Tutaj troszkę widać.


Oglądnęłam, piękna!! Uszczelki wprawdzie tu słabo widać, ale powiedziałam Panu o co chodzi, i ma coś poszukać. Dziękuję i miłego weekendu
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Pszczelarnia 20:15, 02 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Pszczółko, ja mam pytanie w związku z pszczołami Mój tato, a teraz od kilku lat moja siostra Asia - bankowiec mają pasieki. Asia swego czasu ściągnęła nawet jeden ul tzw. australijski do siebie do pasieki i teraz namawia mnie, żeby postawić go na nowej części mojego ogrodu. On jest świetny do obserwowania dla dzieciaków - tam jedna ściana jest szklana, a jego konstrukcja pozwala na zbieranie gotowego miodu prosto do słoika.
I mam dylemat - czy, Twoim zdaniem, taki ul mógłby być jakimś dyskomfortem dla moich sąsiadów? W sensie pszczoły? Pasieki Taty i Siostry stoją w starym sadzie, nie niepokoją nikogo, więc nie mam doświadczeń. Jaką odległość od sąsiadowego płotu musiałabym zachować?



Czy ul jeden będzie dyskomfortem dla sąsiadów? Nie powinien. Ale należy zapytać sąsiadów. Jak się boją i nie zrozumieją, że generalnie pszczoły myślą o zbieraniu pożytków a nie żądleniu, to będzie niepokój sąsiedzki. A to nie jest dobre.

Nie wiem, jaką odległość należałoby zachować. Jeżeli oddziela Was wyższy żywopłot, sąsiedzi nie stosują chemii w ogrodzie drażniącej owady, to na 20 arowej działce można znaleźć miejsce na kilka uli. Kiedyś w regulaminach ROD / POD było na działce min. 3 ary, maks. 3 ule (o ile dobrze pamiętam).

W sobotę +14 i moje pszczoły zrobiły oblot wiosenny: zbierały pyłek z ciemierników i leszczyny.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:20, 02 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Szklarnia już się nagrzewa, trzeba podlewać zadołowane rośliny i wietrzyć, bo automatyczne okna jeszcze się nie otwierają.



Zaczyna się przedwiośnie.

W pogotowiu narzędzia



Zaczynają kwitnąć przebiśniegi



Czekam na kwitnienie donic wiosennych





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:23, 02 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ciemierniki cuchnące mają swój czas













____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:25, 02 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Coś innego niż spłowiałe brązy traw










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:29, 02 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bukiet: gałązki czereśni, kaliny, turzyca, runianka, żurawka.



A w innej aranżacji torcik mchowy, tym razem z krokusami




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 20:31, 02 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zestaw ciemierniki + epimedium ściągam do siebie na wjazdową

A co to za paprocie? Takie zieloniutkie teraz?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies