Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

jolka 11:36, 29 sty 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)

Plany są najfajniejsze ale ogrom prac zaplanowanych może przygnieść.


Hehe, skąd ja to znam

Ewa, chciałam Cię jeszcze zapytać o szklarnię. Wiem, że masz ją pokrytą szybą. Czy możesz mi napisać, w jaki sposób zamontowane są szyby??

U mnie.. z wiosną .. powraca temat szklarni. Prawdopodobnie się zdecyduję na stalową konstrukcję + szyba. No i Pan zaproponował osadzenie szyb na silikonie, a mnie jakoś nie do końca leży taki sposób montażu... no i stąd prośba o konsultacje

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam!


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Pszczelarnia 11:49, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jolcia, żaden silikon. Nawet najlepszy - to świństwo straszne. Zwłaszcza w szklarni. Grzyby, pleśń etc. murowane w tym środowisku. Tak, kiedyś się kleiło na kit.

Szyby są w profilach aluminiowych i nie ma nic więcej. Poszukam dokładniejszych zdjęć.

Myję szyby szczotą, wodą, pod ciśnieniem - nic się nie dzieje. Nie ma przecieków.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolka 11:55, 29 sty 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Jolcia, żaden silikon. Nawet najlepszy - to świństwo straszne. Zwłaszcza w szklarni. Grzyby, pleśń etc. murowane w tym środowisku. Tak, kiedyś się kleiło na kit.

Szyby są w profilach aluminiowych i nie ma nic więcej. Poszukam dokładniejszych zdjęć.

Myję szyby szczotą, wodą, pod ciśnieniem - nic się nie dzieje. Nie ma przecieków.




Tak właśnie podejrzewałam. Że silikon to jest lipa straszna...
Dziękuję Ci za odpowiedź Gdybyś znalazła jakieś fotki byłoby super.
Pokazałabym Panu o co chodzi
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Pszczelarnia 12:08, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jola,

ma takie uszczelki widzę, może za jakiś czas i one się rozejdą pod wpływem zyżycia?

Tutaj troszkę widać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 16:29, 29 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Pszczelarnia napisał(a)
Ewo, obejrzałam połowę - rwie mi połączenie. Dobrze zrobiony materiał, wszechstronnie.

Dziękuję.

Człowiek jest cześcią ekosystemu i jako istota obdarzona rozumem odpowiada za wszystkie szkody w środowisku. Takie jest moje zdanie. Jak to przełożyć na praktykę życia codziennego? - niech każdy sam odpowie sobie na to w cichości swojego umysłu.

Bliskie są mi te sprawy ... .


Byłam na wykładzie na U. Wrocławskim na wykładzie prof. Jagodzińskiego (członek PAN, dyrektor Arboretum w Kórniku) na temat zachowanie ekosystemów leśnych w dobie zmian klimatycznych.

Kilka myśli z notatek: tylko bezmyślni mówią, że nie ma problemu klimatycznego i że to nie człowiek odpowiada za obecny globalne ocieplenie.

W ciągu 800 lat koncentracja CO2 nie przekraczała 300 ppm w atmosferze, od lat 60-ych przyspieszyła. Obecnie jest powyżej 400.


Dla naszych ogrodów: okres wegetacyjny wydłużył się od 11 - 16 dni i nie jest to powód do zadowolenia. Zanikają mżawki i kapuśniaczki, a mamy zjawiska ekstremalne.

Świerki, sosny, brzozy, modrzewie znikną z list naszych rodzimych drzew (granica występowania przesunie się na północ). Widać zanikanie jarzębów. Buk drzewem stabilnym.

Ekologizm i ekologizacja naszego życia to są ważne tematy i nie należy ich deprecjonować w żaden sposób - to moje zdanie, dlatego podjęłam trud i byłam na tym wykładzie, żeby zobaczyć, że nie śnię w moim ekologicznym postrzeganiu świata.




Wszystkie te drzewa mam w swoim ogrodzie, mam nadzieję że za mojego życia nie znikną.
Jednak susza u mnie straszna, całe lato było sucho, a teraz zimą nadal bardzo mało opadów.











____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rench 22:44, 29 sty 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pszczelarnia napisał(a)


Renia, znalazłam takie zdjęcie mojego tytoniu w donicy - nigdy nie był przycinany i wyrósł taki (po lewej stronie na bruku)

]

Świetny,to musi być taka odmiana miniaturowa.
Ja już kupowałam różne odmiany i wszystkie wyrastały na metr
Nie masz przypadkiem nasion na wymiankę
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
magnolia 08:03, 30 sty 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
klon Brilliantissimum?-też go tam nie widzę, ale może dlatego, że nie przepadam za innymi liśćmi niż zielone, bordowe od biedy.

Szukasz rozjaśniaczy rozumiem?



____________________
Pszczelarnia 09:48, 30 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)

(...)
Nie masz przypadkiem nasion na wymiankę


Renia, niestety nie mam. Nie zebrałam. I teraz nie zakupiłam.

To był nicotiana 'Lime Green' (miałam jeszcze nicotiana x sanderae 'Fragrant Cloud', ten jest wysoki - innych na pewno nie), podają wysokość 60 cm. W donicy miał mniej ale wiadomo, u mnie w donicy miał rozwój upośledzony.



Piszą również, że nicotiana suaveolens jest też niższy 60 - 60 cm.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zszywka 16:12, 30 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Przytuptałam z rewizytą, piękny naturalny ogród Inspirujący wypad miałaś, super
Ja bym chciała zaprosić dzikie pszczoły do siebie, ale przy moich psiakach się boje że będą je gonić.. Niech latają te które akurat wpadną na posiłek

O Lipie odpowiedziałam u siebie
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Rench 17:22, 30 sty 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki za nazwę,poszukam na ebayu.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies