Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

antracyt 15:32, 01 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11783
Skoro będziesz jeszcze cięła bukszpany, to może ja tez zdążę i przy okazji tujom czupryny ciachnę. Tylko czekam aż przestanie padać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElzbietaFranka 15:33, 01 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965




I wreszcie mam orlaya'ę w jakimś zauważalnym porządku.





Piękny sielski ogród. Wszystko uporządkowane nie ma się do czego przyczepić.
Mieczyki na baczność jak to robisz, że się nie przewracają w każdą stronę. Czy u ciebie wiatr nie wieje? Powiedz może to zależy od głębokości sadzenia, a może są jakieś niewidzialne tyczki.
Uwielbiam kosmos, ale nie taki jak u mnie raczy rosnąć. W zeszłym roku najniższy 1,5 metra rozgałęziony jak przyzwoity krzak.
Widzę obok na osiedlu w piachu rosną może to zależy od ziemi.
Tak wszystko u ciebie wygląda jakby robactwo, ślimaki i inne zarazy obchodziły twój ogród.
Piękne dalie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
popcorn 15:34, 01 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo, przecudnie macie! Zachwycam się! I to światło! O kompozycjach nie wspominam

pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 15:56, 01 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Może umiecie zidentyfikować takie dalie?

NR 1



NR 2 - na pierwszym planie, buraczek bordowy z żółtym oczkiem (jakaś znana pewnie)




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:58, 01 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
popcorn napisał(a)
Ewo, przecudnie macie! Zachwycam się! I to światło! O kompozycjach nie wspominam

pozdrawiam serdecznie!


Tak, to światło zachodnie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:15, 01 wrz 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ElzbietaFranka napisał(a)




Piękny sielski ogród. Wszystko uporządkowane nie ma się do czego przyczepić.
Mieczyki na baczność jak to robisz, że się nie przewracają w każdą stronę. Czy u ciebie wiatr nie wieje? Powiedz może to zależy od głębokości sadzenia, a może są jakieś niewidzialne tyczki.
Uwielbiam kosmos, ale nie taki jak u mnie raczy rosnąć. W zeszłym roku najniższy 1,5 metra rozgałęziony jak przyzwoity krzak.
Widzę obok na osiedlu w piachu rosną może to zależy od ziemi.
Tak wszystko u ciebie wygląda jakby robactwo, ślimaki i inne zarazy obchodziły twój ogród.
Piękne dalie.

Pozdrawiam


Witaj Elu, można się przyczepić do ogrodniczki, czyli mnie: że nie przycięła na czas wszystkiego (czyli kul cisowych i małych żywopłocików bukszpanowych), odpuściła opryski (grzyb na bukszpanach), pozwoliła zarosnąć jednej rabacie (wiosennej), nie skończyła upinania jabłoni szpalerowych.

Ślimaki trochę upilnowałam i nadal pilnuję (eksterminacja całkowita różnymi metodami). Na owady nigdy nie pryskam, więc problem z głowy.


Porządkować zaraz będę na nowo (przesadzanie to stała pozycja w pracach ogrodniczych).


A mieczyki przywiązałam do drążka (na zdjęciu), tak to wyglądało ok. 10. czerwca





I właśnie sobie zrobiłam plan prac na kolejne dni.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ElzbietaFranka 16:31, 01 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Pszczelarnia napisał(a)
Może umiecie zidentyfikować takie dalie?

NR 1



NR 2 - na pierwszym planie, buraczek bordowy z żółtym oczkiem (jakaś znana pewnie)





Pierwsza to dalia kulista Jowey Winnie.
druga pewnie też kulista Jowey Mirella.




Wracam i odpowiadam ja nic nie widziałam na fotkach. Ty wiesz najlepiej co masz. Zresztą każda z nas ma miejsca pokazowe i miejsca których wolała by nie mieć w ogrodzie.

A to takie sztuczki drążkowe robisz dobry pomysł. Ja że wzgledu, na to, że trzeba wiązać niektóre rośliny np mieczyki nie wykonałam w zeszłym roku myślę sobie nie będę już ich sądzić. Wiadomo jaka zima była jakie zdziwienie byli jak zobaczyłam że mieczyki wychodzą z podwojona ilością i kwitły. W tym roku też nie wykopie może też wyrosną na wiosnę.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sierika 20:24, 01 wrz 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ta druga wygląda jak moja Arabian Night.
____________________
EwaSierika
ElzbietaFranka 21:09, 01 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
sierika napisał(a)
Ta druga wygląda jak moja Arabian Night.




Arabia Night nie ma środka żółtego.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mgduska 08:29, 02 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czy ja już mówiłam, że Twój ogród to mój ideał?
W sam raz miejsca i w sam raz rośliny, to co lubię

U mnie kosmosów mniej w tym roku - gaura je prawie pożarła, orlaję miałam w ilości 2 sztuk, już przekwitła, ale cieszę się, że była, a mam jeszcze kilka nasion na przyszły rok.

Masz może mieczyki abisyńskie? Są cudne - ale z 10 sztuk w paczce kwitnie mi jeden - i nie wiem dlaczego..
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies