Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

beamilusia 16:53, 26 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Pszczelarnia napisał(a)












Witaj Ewo. Nie może zabraknąć dalii w Twoim ogrodzie. Każdy zakątek Ogrodu w jesiennej szacie pięknie wygląda. Jest coś takiego w Twoich fotografiach i opisach ogrodu, że chcę do Ciebie zaglądać i czytać i podziwiać. Na rabatach widzę taką zwiewność i spójność. A Twoje zbieractwo pasuje w każdym miejscu, gdzie je umieścisz. Do tej pory pamiętam wiosenne zdjęcie z wanną i bluszczem, i przebiśniegami w doniczusiach. Pokazuj, pokazuj jak najwięcej swoich zakątków, rabat, szklarni, ścieżek. Pozdrawiam serdecznie, Ewo.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
sierika 19:19, 26 wrz 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Tak, tak, pokazuj po cichutku delektuję się.
____________________
EwaSierika
Monia81 19:51, 26 wrz 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
Ewuś u Ciebie można napasać oczęta tymi widoczkami, wspaniale cudne masz dalie, ta ilość mnie lekko przeraża, ale dla takich piękności warto się pomęczyć stare odmiany owocowych drzew najtrwalsze, te krzyżówki teraz różne choróbska łapią i te owoce w smaku już nie takie jak kiedyś... u mojej babci też były stare piękne jabłonie, smakowały w zimie obłędnie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
asica 20:23, 26 wrz 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Ewo masz przepiękne szklarnie. Teraz ja zazdroszczę . Czy te figi w szklarni dojrzeją i czy figa przeżyje w szklarni zimę?
U mnie pomidory w szklarni też nie owocowały ładnie. Ale pamiętałam, że na wsi pod namiotem owszem. Teraz już też mam piękne. A rozwiązaniem było postawienie w szklarni dużego pojemnika z wodą i w miarę regularne podlewanie pod korzenie. W miarę regularnie pozbywam się też części liści.

Ktoś pytał czy rozmaryn zimuje w szklarni? U mnie zimuje i rozmaryn i liść laurowy. Jak idą mrozy nakrywam je wiadrem. Rzucę kawałek folii lub włókniny, jak tylko mróz zelżeje to zdejmuje. Ale nie było też ostatnio ostrych zim.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Pszczelarnia 20:54, 26 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czyli dalie muszą być



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:02, 26 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I astry też muszą być






I cała drobnica






Róże jesienne

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ryska 21:09, 26 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Cudowne rabaty. I detale i rośliny i zdjęcia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Pszczelarnia 21:12, 26 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
asica napisał(a)
Ewo masz przepiękne szklarnie. Teraz ja zazdroszczę . Czy te figi w szklarni dojrzeją i czy figa przeżyje w szklarni zimę?
U mnie pomidory w szklarni też nie owocowały ładnie. Ale pamiętałam, że na wsi pod namiotem owszem. Teraz już też mam piękne. A rozwiązaniem było postawienie w szklarni dużego pojemnika z wodą i w miarę regularne podlewanie pod korzenie. W miarę regularnie pozbywam się też części liści.

Ktoś pytał czy rozmaryn zimuje w szklarni? U mnie zimuje i rozmaryn i liść laurowy. Jak idą mrozy nakrywam je wiadrem. Rzucę kawałek folii lub włókniny, jak tylko mróz zelżeje to zdejmuje. Ale nie było też ostatnio ostrych zim.


Figa chyba już nie dojrzeje, wrzesień był bardzo zimny i mało słońca. Figę na zimę w szklarni wkopujemy. Docelowo ma rosnąć przy murze czegoś - tylko żadnego muru jeszcze nie ma.

Pomidory były systematycznie podlewane. Po wszelkich konsultacjach myślę, że im było w szklarni za ciepło mimo wietrzenia (14 m2, jedna para drzwi i troje okien): zapylone nie dawały jednak owocu, kwiat się sklejał.


W szklarni mam kilka rozmarynów - wszystkie dobrze zimują, bo mają sucho. Ale nie wiem, jak będzie z nimi przy -20. -17 przez 3 dni wytrzymały.

Fenkuł - mam go 3 rok i jeszcze nie dochowałam się bulwiastych łodyg do uduszenia na masełku. Szklarnia w tyle.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:14, 26 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ryska napisał(a)
Cudowne rabaty. I detale i rośliny i zdjęcia



Jesienne rabaty to taki samograj w ogrodzie





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:18, 26 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monia81 napisał(a)
Ewuś u Ciebie można napasać oczęta tymi widoczkami, wspaniale cudne masz dalie, ta ilość mnie lekko przeraża, ale dla takich piękności warto się pomęczyć stare odmiany owocowych drzew najtrwalsze, te krzyżówki teraz różne choróbska łapią i te owoce w smaku już nie takie jak kiedyś... u mojej babci też były stare piękne jabłonie, smakowały w zimie obłędnie





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies