Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sierika 20:36, 26 paź 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ewa, odbierz pw
____________________
EwaSierika
Pszczelarnia 21:47, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Ewa, odbierz pw



Zajrzałam.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:52, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basieksp napisał(a)
Ach ta cudna jesień w Pszczelarni chatą się zachwycam i dąb cudnie wygląda w duecie z delikatną brzozą i dekoracja na stoliku, w swojej prostocie i pigwa też, taka niby zwykła, niepozorna a jednak



Pigwa - jedno z piękniejszych drzew. W kwitnieniu nie ma sobie równych. Jesienią długo trzyma zielone liście i pożytek z jej owoców. Zerwałam 2 takie kosze. Będzie nalewka i już jest w słoiku do herbaty i ciast.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:57, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen napisał(a)

Mistrzostwo, cudowne ujęcie.
Piękny masz ogród i zawsze zauważysz coś artystycznego do pokazania. Zachwycam się wszystkim, nie tylko cytowanym zdjeciem.


Już jesienią widać w nim struktury zielone i przebarwiające się drzewa. Na rabatach totalny chaos.






I zasłonki wierzbowe

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:08, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mirka napisał(a)


Ewo Pszczelarnia w jesiennej odsłonie bardzo kolorowa i piękna .
Pozdrawiam


Mirko, dziękuję za odwiedziny. Kolor teraz jest wszędzie. Taki ostatni akord.

Mam jeszcze ciągle kwitnące nagietki. Kwitną od czerwca. Przez całe lato obcinałam przekwitłe kwiatostany i te kwitnące (do suszenia), przymrozek -1,7 im nie zaszkodził.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:13, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)

Ewo, jakoś się pogubiłam u Ciebie. Dom masz różowy, a tu takie cudowne drewno? Muszę od nowa wątek przejrzeć.
Z tych kadrów bije przyjemny, ciepły spokój.


Dom jest (i tak też został zbudowany pod koniec XIX w.) jako drewniany z bali i murowany z cegły. Część drewniana została całkowicie wymieniona (zachowała się tylko jedna izba w oryginalnych belkach i część korytarza). Wykonawcami byli górale i zastosowali swoją technikę tzw. mszenia - wióry drzewne plecione. Nie jest to nasze sudeckie, niestety i będziemy to zmieniać.


Tu widać lepiej.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:20, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jesień ciepła słoneczna zjawiskowa w kolorach, otula tym ciepłem barw. Dom z bali moje marzenie, nie zostanie spełnione, zachwycam się u Ciebie. Ja bym z Twojego ogrodu nie chciała wracać do siebiezwłaszcza gdybym się rozsiadła na tej ławeczce pod ścianąTeż lubię hosty w jesiennych kolorach... w ogóle lubię hosty. Dziury po ślimakach już mniej, a moje w tym roku mocno były zdziesiątkowane.



Dużo pracy w tych naszych ogrodach.

Wschodzi sałata. I szpinak przepikowany. Ciekawa jestem czy przezimują w nieogrzewanej szklarni?







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:26, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monia81 napisał(a)


Ależ bym tu siedziała i podziwiała cudną, pełną barw jesień masz Ewuś a ta szklarenka to mój zachwyt wzbudza ogromny, o jak bym chciała taką u siebie...
przepięknie...



Szklarnia na takie "wybryki", np. rozmaryny. Co zrobić? Rozmaryn uwielbiam. Są też selery wykopane z warzywnika przed przymrozkami. Najlepiej byłoby mieć dwie szklarnie.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:29, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Jesień w Pszczelarni wygląda bardzo apetycznie.
Wyczytałam, że chcesz sadzić grusze w szpalerze. Ciekawa jestem efektu.
U siebie sadziłam grusze na podkładce z Pigwy S (rosną niższe) i na podkładce z gruszy kaukaskiej (rosną szybciej i wyżej). Owocowały po 5 latach. Najwięcej owoców daje Konferencja.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 22:32, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
UrsaMaior napisał(a)
Ewa, już po konsultacji z Kwartetem i tak: grusze wchodzą w owocowanie późno, nawet po 7 latach, więc plony póki co liche. Anka sadziła roczne zrazy, co 60 cm. Odmiany - to zależy jakie Ci smakują, ona ma Konferencję (ta zaczęła owocować najwcześniej), Lukasówkę i Faworytkę. Odmiany różne, żeby dochodziło do zapylenia - chyba, że masz w sąsiedztwie sad, to wtedy problem z głowy.



Dziękuję. Chcę u siostry posadzić przy murze. Moja grusza poniemiecka owocuje co roku, a klapsa (czy to klapsa?) co 2 rok.


Ten buk po lewej stronie wiosną zostanie radykalnie przycięty, otrzyma nowe kształty. Nie chcę go puszczać na żywioł, bo rośnie od południa.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies