Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

nicol21 17:19, 16 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Ewo, cóż, będę się powtarzać i innych też- jest pięknie. Masz magię w tym ogrodzie jeśli nawet nie dotarłaś do long border a może do teraz już dotarłaś?!

Jeżyny - mam ich trochę na skarpie. W tym roku wiosną i pod jesien je wyrywałam. Trochę walka z wiatrakami bo sąsiad nic z nimi nie robi. Ale może się przestraszą mojej determinacji?! Mam inne plany na tą skarpę

Przepiękne dalie! 60 odmian! Wow! Ja zaczęłam daliową przygodę w tym roku i ciężko będzie opanować tą nową chorobę :/.

Pozdrawiam,
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Milka 06:03, 17 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)
Szersze kadry "po scieżkach"



























Ewo, nie poznaję ogrodu, jest niesamowity. Kolekcja dalii robi wrażenie. A ustawienie tych różowych łąweczek w ich kierunku, to bajka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 21:54, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)

Ewo, nie poznaję ogrodu, jest niesamowity. Kolekcja dalii robi wrażenie. A ustawienie tych różowych ławeczek w ich kierunku, to bajka


Ireno, ogród dojrzał przez lata. Ławeczek i donic przybyło.
Lubię jesienne hosty w takim zanikaniu.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:02, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
nicol21 napisał(a)
Ewo, cóż, będę się powtarzać i innych też- jest pięknie. Masz magię w tym ogrodzie jeśli nawet nie dotarłaś do long border a może do teraz już dotarłaś?!

Jeżyny - mam ich trochę na skarpie. W tym roku wiosną i pod jesien je wyrywałam. Trochę walka z wiatrakami bo sąsiad nic z nimi nie robi. Ale może się przestraszą mojej determinacji?! Mam inne plany na tą skarpę

Przepiękne dalie! 60 odmian! Wow! Ja zaczęłam daliową przygodę w tym roku i ciężko będzie opanować tą nową chorobę :/.

Pozdrawiam,


Dalie są warte zachodu, można wybierać w kolorach i kształtach kwiatów, nie są nudne. Moje już wykopane.






Dotarłam na long border i zrobiłam kilka zdjęć. Mam plan podziałać tam w przyszłym tygodniu, może zetnę byliny, by łatwiej mi było nawieźć obornik na tę część ogrodu.


Graby




a za grabami long border


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:07, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Z long border:

trzcinniki






Miskanty i trzęślice







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:14, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ciekawe kwiatostany na tle mojej ulubionej piórkówki






Berberysy niezawodne



I tyle atrakcji w chwili obecnej jest na long border. Wniosek do realizacji na wiosnę: więcej piórkówki, podzielić i uwidocznić kostrzewę Maire'a, jeszcze poczekać na rozrośnięcie innych trzęślic, trzcinnika brachytricha (obficie prezentowanego na tegorocznej wystawie ChFS) nigdy za mało.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:24, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ten dereń o czarnych, śliwkowych pędach to jednak mój faworyt,




I jesienne drzewa

dąb czerwony





klon czerwony 'October Glory'




brzoza




miłorząb




judaszowiec





a graby i klony (żywopłot) bardzo się zlewają w jesiennym przebarwieniu


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:31, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

Hortensję chcę z donicy wysadzić, bo była przez 2 lata tylko "na chwilę"





Tojady i artemisia lactiflora - dobry duet, bardzo masywny




Złocienie w gruncie (na inne czekam, są w głębokich pączkach), z tyłu przekwitnięty z. Clara Curtis.




I szklarniowe pelargonie







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:34, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Astry zostawiły za sobą fajne kwiatostany





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:38, 23 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Puchate powojniki




Kalina japońska




Taka jesień w Pszczelarni

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies