Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 11:09, 23 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mirka napisał(a)

Tak ale Kondzio mało tu zagląda szkoda.
Znalazłam tego astra w Albamarze.


Tak jak pisze Sylwia, jego ogród jest w sieci i wątek astrowy pięknie opracowany.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mirka 11:12, 23 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Pszczelarnia napisał(a)


Tak jak pisze Sylwia, jego ogród jest w sieci i wątek astrowy pięknie opracowany.




To dajcie jakieś namiary
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Pszczelarnia 11:43, 23 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)



Czy kirengeshoma rozrasta się? Czy rośnie w słonecznym miejscu?


Twój ogród to mistrzostwo świata

Jak dawno nie wstawiałaś Takiej porcji zdjęć




jeżyny to faktycznie tragedia, wykopać po skoszeniu się nie da?



Z jeżynami, nie da się wykopać. Stroma skarpa nad strumieniem, same kamienie i trudno wbić szpadel. Ale próbujemy je utrzymać z dala od rabat.

Kirengeszoma rozrasta się powoli w krzak. Ta na zdjęciu rośnie od 2013 i wcale nie jest dużym krzakiem. Rośnie ze słońcem od wschodu tylko i promieniami zachodzącego słońca przez krótką chwilę.


Mistrzostwo? - mówisz. Oj, bardzo cieszy mnie Twój zachwyt. Chciałabym go rozepchać o zbiór kilku jaśminowców, więcej jabłonek rajskich i konieczne inspekty.


U mnie dopiero kwitną Limki.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:52, 23 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)

Tu mi się tym razem podoba najbardziej
Bardzo ładnie wyglądają owoce Lykkefund. Co tak szybko zrzuciło liście? U mnie pierwszy był grujecznik, na szczęście połowa została jeszcze na drzewie i pachnie cudnie.

Twoje daliowisko bardzo lubię, a do tego te różowe ażurowe ławki. Cały czas kusi mnie zrobienie u siebie rabaty tylko dla dalii. Może kiedyś, jak czasu będzie więcej...



To stara poniemiecka jabłonka gubi liście zainfekowane, poplamione i inne. Ma pyszne jabłka, leżą w piwnicy do stycznia.


Daliowisko zagrożone na rzecz ogrodu użytkowego - inspekty potrzebne. Szukam jeszcze dla nich miejsca ciepłego bliżej szklarni. Idealne miejsce to te ze skrzyniami. Ale przerabianie skrzyń jest bezsensowne.

W szopie ojcowej znalazłam takie fajne płaskowniki, rozłożyłam i posiałam szpinak. Gotowe do nakrycia agroszmatą.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:01, 23 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)


Tak, ten kadr zatrzymał mnie w bezruchu, taki jest nasycony i pełny.
Dalie- U Ciebie je lubię, jest na nie miejsce, nie pchają się za naddto, mają miejsce. Wg mnie są trudne w kompozycjach, choć w bukietach bardzo mi grają.
Ewo- pokazuj dużo,trudno się nasycycić. Ogród i bukiety Twoje cudne


Marto, to zrobię jeszcze kilka zdjęć z innych części.

O, mam.

Nornice likwidują mi systematycznie moje limonkowe obrzeża (żurawka i hacone oraz mini hosty)




Tutaj niezmiennie, frontowo




Tutaj derenie, widok z okna kuchennego











____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basieksp 12:01, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Piekne masz dalie a najbardziej podoba mi się ta stara jabłoń no i przypomniałaś mi o szpinaku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Pszczelarnia 12:09, 23 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zbieractwo
















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:21, 23 wrz 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Miłego dnia, jutro piąteczek. U nas powstaje profi kompostownik na liście. Pokażę, jak skończymy.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 12:37, 23 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Pszczelarnia napisał(a)



To stara poniemiecka jabłonka gubi liście zainfekowane, poplamione i inne. Ma pyszne jabłka, leżą w piwnicy do stycznia.


Daliowisko zagrożone na rzecz ogrodu użytkowego - inspekty potrzebne. Szukam jeszcze dla nich miejsca ciepłego bliżej szklarni. Idealne miejsce to te ze skrzyniami. Ale przerabianie skrzyń jest bezsensowne.

W szopie ojcowej znalazłam takie fajne płaskowniki, rozłożyłam i posiałam szpinak. Gotowe do nakrycia agroszmatą.





Jakoś sobie Twojego ogrodu bez dalii nie mogę wyobrazić.
Jesienią nie mam już weny do uprawy warzyw, powoli wpadam w ogrodową hibernację, za zimno się robi. Chociaż świeży szpinak trochę kusi...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 13:12, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Pszczelarnia napisał(a)
Zbieractwo


















Lubię takie zbieractwo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies