Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 19:42, 06 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta magnolia idzie do przesadzenia



Była jodła.




Jest nowy kompostownik, tylko na liście - zgrabiłam 1/5 ogrodu.




A w przetrwalniku zostały już tylko duże rośliny do wysadzenia a także rozsady rdestu i kocimiętki kubańskiej na zapas. Dalej nie wiem, dokąd z 2 jaśminowcami.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:50, 06 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cyklameny dostały nową miejscówkę. Wcześniej zagłuszało je epimedium.




Kwitnie piękna chryzantema




A ta zwyczajna, przymrozek jej dokuczył




Czas rozwozić stary obornik, bo nowy już "jedzie".














____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:58, 06 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wykopałam dalie i chciałabym całe poletko wyściółkować obornikiem bez przekopywania. W przyszłym roku będą jeszcze raz dalie.

Nie jest to głupi pomysł?




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 20:11, 06 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11739
Ewo, ja tak ściółkuję wiejską (na której też mam dalie). Może lepiej byłoby przekopać, ale u mnie na rabacie i tak się nie da. Przy sadzeniu roślin wiosną część obornika dostaje się głębiej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 17:11, 07 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Masz tyle kompostowników i oborniku tyle.... gdzie tu głodzenie roślin?

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 08:27, 08 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ewo, zmotywowałaś mnie Kończy mi się ubiegłoroczny obornik, chyba zamówię nowy, widzę, że mój Pan od obornika wystawił ogłoszenie
____________________
Sałatka pokrzywowa
anpi 09:24, 08 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Pszczelarnia napisał(a)
Mogę się pochwalić figą



Ewo, twoja figa rośnie w donicy? Stoi cały czas w szklarni?.Jeżeli tak, to czy ją jakoś dodatkowo zabezpieczasz na zimę?
Wszystkie owoce dojrzały?
Przcudnie, klimatycznie u Ciebie w ogrodzie. Jesienią ten klimat się jeszcze uwydatnia Szklarenka- Aaaaaaaaaaaach!Pozdrawiam!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Pszczelarnia 20:44, 08 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Juzia napisał(a)
Masz tyle kompostowników i oborniku tyle.... gdzie tu głodzenie roślin?



Juzia, głodzę róże. Nic nie dostawały przez długi czas. W tym roku dostaną obornik bez limitu.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:59, 08 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anpi napisał(a)

Ewo, twoja figa rośnie w donicy? Stoi cały czas w szklarni?.Jeżeli tak, to czy ją jakoś dodatkowo zabezpieczasz na zimę?
Wszystkie owoce dojrzały?
Przcudnie, klimatycznie u Ciebie w ogrodzie. Jesienią ten klimat się jeszcze uwydatnia Szklarenka- Aaaaaaaaaaaach!Pozdrawiam!


Figa jest w donicy. Czeka cierpliwie na jakiś ciepły mur. W zimie dołowana w szklarni, latem pod chmurką. Nie wszystkie dojrzały i mają takie czarne kropki, nie jemy ich, nie wiem, co to jest za grzyb.

Część pustych pojemników- donic przygotowałam do zimy, żeby woda nie zamarzała w środku.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:05, 08 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)
Ewo, zmotywowałaś mnie Kończy mi się ubiegłoroczny obornik, chyba zamówię nowy, widzę, że mój Pan od obornika wystawił ogłoszenie


U nas jedna Pani mieszkająca na początku wsi też wystawiła ogłoszenie - "koński bez słomy za darmo do zabrania". Chyba wezmę. Dawno nie miałam końskiego.

Jesień jest bardzo pracowita w ogrodzie. A za tydzień ma być -5. Czyli sadzenie cebulowych to teraz priorytet.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies