Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:56, 03 mar 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jolanka napisał(a)
Nowy sezon zaczęłaś pięknie i kolorowo a ten kociaczek w wazonie miodzio


Dziś wyciągnęłam ze skrzynki pocztowej nasiona. Lekko wilgotne, bo przeleżały w niej miesiąc. Ale może coś z nich będzie. Wśród nich najciekawsze




Chcę zaprosić nostrzyk w bliską okolicę. I ostropest.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:01, 03 mar 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
(...)
Niesamowicie rozrosły się jabłonki na stelażu. Czy wciąż trzeba je podwiązywać, czy już same z siebie rosną w odpowiedni sposób?



Jeszcze trzeba przywiązywać poziomo końcówki ramion, bo się nie stykają ze sobą.

W pięć minut zrobiłam zawieszkę na drzwi. Wetknę w nią jeszcze bazie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:08, 03 mar 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zachwycająca obfitość wszystkiego, a z takim smakiem i gustem zestawiona, że doznań jest jeszcze więcej.



Sylwia, "no coś Ty"! Na nowo odkryłam suche bukiety.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 05:59, 04 mar 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Dwa lata temu, zupełnie przez przypadek, zaprosiłam nostrzyk biały i żółty do ogrodu (były w paczuszce nasion przyjaznych owadom). Bardzo je polubiłam, mam nadzieję na ich obecność również w tym roku, chociaż obawiam się trochę czy zdążyły się wysiać. Zeszłoroczne wichury połamały je doszczętnie w środku sezonu.

Kociste przesłodkie, takich obrazków mi teraz trzeba i pigwowej, ciepłej kompozycji też.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Monia81 06:43, 04 mar 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Pszczelarnia napisał(a)






Ewuś cudne połączenia, a to szczególnie przykuło dziś moją uwagę to rdest połączony z dziką marchwią, czy to coś innego? nasiona nostrzyka też zakupiłam, chcę posiać w łące kwietnej kociaki słodziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
April 08:50, 04 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Pszczelarnia napisał(a)




Ewo, ciągle jestem zachwycona tą rabatą, świetnie skomponowana. Masz dar dziewczyno
Ja sobie zamówiłam litwor gigas. Liczę na ciekawe kępy.
Daj więcej wspomnień. Bardzo miło się ogląda, szczególnie że u mnie dziś pada śnieg.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 12:31, 04 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ostropest mam w sporej ilości na okolicznych nieużytkach. Kiedy kończy kwitnienie mnóstwo nasienników fruwa nad ogrodem. Ogród mam za mały, żeby siewki traktować jako rośliny ozdobne.
Ale nasionka ostropestu chętnie podjadam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
daredevil 14:43, 04 mar 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Piękne kadry ubiegłoroczne. U nas dziś śnieg, ale już za chwileczkę, już za momencik... czekamy! pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Anda 16:13, 04 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Boskie widoki i zdjęcia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 16:23, 04 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Pszczelarnia napisał(a)



Sylwia, "no coś Ty"! Na nowo odkryłam suche bukiety.






Prawdę napisałam takie emocje budzą we mnie te kadry.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies