Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Rumianka 11:47, 01 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
Dzięki Ewciu za identyfikacje...mnie on bardziej przypomina klon kapadocki, ale pewnie się mylę, bo nie znam się...Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
tulucy 16:15, 01 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewo, nawet nie zwracałam uwagi na przebarwianie jesienne. Decydujące było bordowozielone wybarwienie wiosną, bardzo mi się spodobało. Na zdjęciach. Mam nadzieję, że wiosna utwierdzi mnie w słuszności wyboru.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Pszczelarnia 20:30, 05 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
tulucy napisał(a)
Ewo, nawet nie zwracałam uwagi na przebarwianie jesienne. Decydujące było bordowozielone wybarwienie wiosną, bardzo mi się spodobało. Na zdjęciach. Mam nadzieję, że wiosna utwierdzi mnie w słuszności wyboru.


Klony wiosną są szałowe!


Padniętego judaszowca wykorzystałam w donicy.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:41, 05 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ciemierniki cuchnące jak zawsze gwiazdorzą tym pięknym kolorem





Karczochy okryte





Poletko daliowe przekopane a donice z tulipanami zadołowane




Ta rabata zostanie jeszcze wyściółkowana kompostem, jeśli pogoda będzie sprzyjać.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:50, 05 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Po trawie widać, że ścieżka była ostatnio mocno uczęszczana.








Chciałabym na wiosnę poprawić w tym miejscu jakość trawnika. Świerk i jodła zostały wycięte, trawnik już odetchnął, a wszyscy (moja kuchnia, rabaty i trawnik) dostaliśmy więcej światła.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:53, 05 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Poza sezonem szklarnia też jest wykorzystywana





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tulucy 21:34, 05 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Szał u Ciebie i u Martki z wykorzystaniem szklarni. Moja niestety poza sezonem pomidorowym nie nadaje się do użytku. Brak utwardzenia...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:44, 05 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Magicznie ta szklarnia wygląda! A judaszowiec zakończył żywot niezwykle subtelnie. Sprawdził się w tej donicy.
Pięknie się rozrosły jabłonki w szpalerze. czy tę wiązaną konstrukcję będą musiały mieć dożywotnio, czy też jest taki moment, że można ją usunąć?
Trawniki szybko się regenerują. Wiosną zrobisz mu areację, wertykulację, nawieziesz azotem i będzie jak nówka nieśmigana.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sierika 20:54, 06 gru 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Dzięki za odpowiedź, intrygowało mnie czy donicom wystarczy zadaszenie, w takim razie wykorzystam domek ogrodniczki. Szklarnia zimowa ciekawsza, można nawet w chłodne i mokre dni delektować się ogrodem/ o ile jest na to miejsce/moja nie tak obszerna ale jedno krzesełko spokojnie pomieści. Nie będzie takiego nastroju ale i tak mnie cieszy.
____________________
EwaSierika
magnolia 18:53, 07 gru 2022


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pięknie Ewo!
Wszystko magiczne.

Plany daliowe świetne.


Czy pamiętasz nazwę tego rdestu który masz- taki o cienkich kwiatostanach, smuklejszych znacznie, tez bordowych

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies