Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

darkowa 22:44, 10 sty 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Jak zwykle pięknie i pracowicie u ciebie

pozdrawiam

____________________
krystyna
Pszczelarnia 12:38, 11 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Postanowiłam zostawić mój zachwyt Twoim ogrodem Pięknie pięknie wszystko u Ciebie wygląda Podziwiam za pracowitość talent pasje Podziwiam za umiejętność dostrzeżenia i pokazania piękna w najprostszych przedmiotach
Cudowne klimaty potrafisz tworzyć w domu i w ogrodzie
Podziwiam

Coś mam słabą samoocenę, kompletnie tak nie postrzegam siebie i ogrodu. Ale to chyba wina "pogody".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:42, 11 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Biała Marianna zupełnie inna od śnieżnobiałego grysu tak popularnego w polskich ogródkach(dlaczego?). Podoba mi się.
Moje róże prawie wszystkie w liściach, spora część w zielonych. Je też obrywać? Zwariowany ten styczeń.

Różom liście oberwałabym, siedlisko grzyba. Tzn. oberwę wszystkim. Ta marianna jest nasza miejscowa, ma beże i róże w sobie. Drobna frakcja jest jaśniejsza. Nie wiem jak to jest, że ta droga wchłania cały ten tłuczeń.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:45, 11 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
darkowa napisał(a)
Jak zwykle pięknie i pracowicie u ciebie

pozdrawiam


Krysiu, ponuro i deszczowo. Robótkę sobie w domu znalazłam, mam plan oszlifować i pomalować dużą połać sufitu, żeby odejść od koloru świerkowego.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 13:07, 11 sty 2023


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Ewo pozdrawiam z Nowym Rokiem

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anna_ogrodni... 13:18, 11 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Tak masz niską samoocenę
ale wielu fajnych ludzi tak ma a inni oglądając efekty ich talentu i pracowitość zachwycaja się rezultatami ich pracy Ewa masz cudowny dar pokazywania piękna w prostych przedmiotami w cudowny sposób potrafisz te codzienność opisać i pokazać
Pozdrawiam serdecznie i podziwiam (cichutko zazdroszczę) ale u Ciebie mogę sie wiele nauczyć
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
sylwia_slomc... 18:15, 11 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Pszczelarnia napisał(a)

Różom liście oberwałabym, siedlisko grzyba. Tzn. oberwę wszystkim. Ta marianna jest nasza miejscowa, ma beże i róże w sobie. Drobna frakcja jest jaśniejsza. Nie wiem jak to jest, że ta droga wchłania cały ten tłuczeń.

Wgniata się i potem zasysa, na kołach samochodów nawozi się po deszczu błoto, zostaje na kamykach i tak nikną. U nas tak znikły na drodze wjazdowej do ogrodu. Do tego dochodzą opadłe liści i igły z drzew, rozkładają się, tworzą warstwę próchnicy miedzy kamykami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Napia 19:00, 11 sty 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewo jak myślisz taką słomę z obornikiem z kurnika przerobioną przez jeden sezon w kompost można już dawać bezpiecznie pod rośliny czy nadal trzeba dawkować ostrożnie ...? Bo mam dać w warzywnik, ale nie chciałabym sobie potem popalić wschodzących siewów. Na rabaty też bym dała...



Też jestem ciekawa odpowiedzi, podrzuciłabym pod drzewa i krzewy owocowe, ale obornik i to kurzy przerabia sie dopiero od jesieni .
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
antracyt 21:03, 11 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Z mojego doświadczenia kurzy obornika dość długo się przerabia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 22:10, 11 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Dłużej niż rok? Bo ten mój jest jak ziemia już, ale nie wiem jaką ma moc.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies