Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

anpi 23:35, 22 gru 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Ewo, masz piękne subtelne dekoracje. Te bukiety nawet bez kwiatów fajnie wyglądają Ja tam jakieś białe bym widziała ewentualnie. Może ciemiernik lub drobne białe goździki???
U mnie w tym roku w domu dekoracje w podobnym stylu, zielone szkło, naturalne zielone gałązki, szyszki...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 08:51, 23 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Pszczelarnia napisał(a)



Kupiłam ciemiernika w doniczce, żeby "coś" było w domu.

Poza potocznym amarylisem




A z bukietów na razie




Ostatnio ktoś mnie zapytał, jakie są w Polsce kwiaty na Boże Narodzenie (?), co dajemy do wazonów?

Na myśl mi przyszła tylko gwiazda betlejemska w doniczce jako ta od zawsze w naszych domach. Potem pomyślałam o amarylisach - zwartnicach. I na tym koniec.
U nas w Polsce chyba stroiki ze świecą na stół mają długą historię używania.




Poza stroikami tu u mnie jeszcze ścina się gałęzie z drzew owocowych na Barbórkę. Często kwitną wtedy akurat na święta.
Bukiety piękne robisz Ewo. Do tego o którego pytasz też dałabym kwiaty ciemierników

Wczoraj dowiedziałam się, że ten zimą popularny amarylis, to nie jest prawdziwy amarylis. Prawdziwy to Amaryllis belladonna. Ten „fałszywy amarylis” to Hyppeastrum. Obie rośliny należą jednak do tej samej rodziny. To sie wymądrzyłam Pewnie to już wszystko wiesz.

Życzę Ci spokojnych Świąt i zdrowego Nowego Roku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
darkowa 20:28, 07 sty 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Ewo... Ewo...

co u Ciebie słychać i co porabiasz ????
____________________
krystyna
Pszczelarnia 18:17, 10 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A to już nowy rok.


Coś tam w ogrodzie się dzieje.

Wyłożyłam kompost na rabatę





żeby w boksie zrobić miejsce obornikowi, który nie nadaje się do wykorzystania w tym sezonie










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:32, 10 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Odbyła się wycinka i się zatarasowałam






Oczyściłam róże pnące przy domu ze starych liści





Ten piękny marmurowy tłuczeń ("biała marianna") przeznaczony jest na naszą drogę, powolutku rozwozimy









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:36, 10 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dostałam takie stare rzeszoto i cieszę się jak dziecko




bo uwielbiam je, choć na ścianach przy zejściu do piwnicy nie mam na nie już miejsca



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:50, 10 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pięknie Ci już kwitną ciemierniki cuchnące. Zarówno Twój ogród, jak i zapożyczony krajobraz, wygląda bardzo wiosennie. Nie dziwię się, że ruszyłaś z wycinką.
Uściski!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anna_ogrodni... 19:16, 10 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Postanowiłam zostawić mój zachwyt Twoim ogrodem Pięknie pięknie wszystko u Ciebie wygląda Podziwiam za pracowitość talent pasje Podziwiam za umiejętność dostrzeżenia i pokazania piękna w najprostszych przedmiotach
Cudowne klimaty potrafisz tworzyć w domu i w ogrodzie
Podziwiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
sylwia_slomc... 19:33, 10 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ewo jak myślisz taką słomę z obornikiem z kurnika przerobioną przez jeden sezon w kompost można już dawać bezpiecznie pod rośliny czy nadal trzeba dawkować ostrożnie ...? Bo mam dać w warzywnik, ale nie chciałabym sobie potem popalić wschodzących siewów. Na rabaty też bym dała...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 21:47, 10 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Biała Marianna zupełnie inna od śnieżnobiałego grysu tak popularnego w polskich ogródkach(dlaczego?). Podoba mi się.
Moje róże prawie wszystkie w liściach, spora część w zielonych. Je też obrywać? Zwariowany ten styczeń.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies