Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

mira 12:41, 07 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa a widziałaś u mnie o żółtych iglakach str 468

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Magda70 12:32, 08 sty 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ewuś...wszystkiego Naj w tym nowym roku.

Oj jak ja bym na te narty z Wami się wybrała...ale jak pomyślę o km które musiałabym pokonać...to pewnie znów będę z zazdrością wypatrywać Was na O

ps.
Dzieki jeszcze raz za osłonkę...świetnie sie na razie sprawdza jako pojemnik na cukierki bomba!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
rozark 22:36, 08 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Pszczelarnia napisał(a)
Witaj!

Bardzo cenne porady tutaj znalazłam. Rozumiem jakby "stan Twojego ogrodu" , bo on już jest obsadzony a jednocześnie masz potrzebę zmian.
Przeszłam (przechodzę) tę samą drogę.
To czego się tutaj na Ogrodowisku nauczyłam i przyswoiłam u siebie, to:
- wytyczyć na nowo funkcje w ogrodzie (obszary, linie rabat)
- szkielet ogrodu (drzewa, żywopłoty, przegrody, duże tła i konieczność zasłaniania niepożądanych widoków albo tworzenia miejsc miłych dla oka i ustronnych)
- jak mam kawałek rabaty i nie wiem, co z nią zrobić, to po narysowaniu, wybieram 2 - 3 gatunki. W przypadku krzewów, zawsze sadzę więcej takich samych (mam derenie, albo kaliny, albo różaneczniki, hortensje) i tak właśnie idzie to blokami.
W przypadku rabaty tylko bylinowej jest duża swoboda gatunkowa ale reżim kolorystyczny.
W przypadku przedogródka mam same czyste linie kresek: choin, cisów, hortensji, różaneczników i teraz widzę, że lubimy to miejsce za prostotę i trwałość ponadsezonową i minimalne nakłady pielęgnacyjne.
Będę podpatrywać i dalej się uczyć u Ciebie.

Masz piękne kwiaty.




Pszczółko, dzięki za wizytę. W tej chwili, jako nowa mam dużo materiału do przyswojenia, bo i czytam wątki na forum typu zasady projektowania ( np. dekalog Danusi) i artykuły ( i tam sprawdzam wszystkie wymienione rośliny których nie znam – a tego jest sporo) i swoje podwórko pilnuję. Zajmuje mi to bardzo dużo czasu, ale jak się poogarniam to chętnie pooglądam twój ogród i podpatrzę to i owo.
Dzięki za rady, przydadzą się. Cieszę się że ci się kwiaty podobają, jak masz ochotę na jakieś nasiona to daj znać.
____________________
pozdrowionka
malkul 11:30, 09 sty 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
tak, Agnieszka ma rację, nasz Pszczółka to taka romantyczn-o magiczno-artystyczno-wrazliwa duszyczka
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Bogdzia 20:43, 09 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
malkul napisał(a)
tak, Agnieszka ma rację, nasz Pszczółka to taka romantyczn-o magiczno-artystyczno-wrazliwa duszyczka


ale jak jest ciężka robota w ogrodzie to za chłopa tez potrafi popracowac.Nawet kilofem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 20:48, 09 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, czym tak podkarmiłaś cisa? wiem, artykuły, ale proszę o króciutki konkret
____________________
Dwa ogrody
Pszczelarnia 22:34, 09 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dobrze, że są zdjęcia, pozwalają przygotować się do sezonu 2015.
Myślę bowiem o daliach, cyniach, słonecznikach, astrach i całej masie innych. Jak to pogodzić kolorystycznie na tak małej powierzchni?

Jednoroczne
2012:




2013:





Uwaga, dziś wyczytałam, żeby tytoniu nie sadzić przy psiankowatych (ziemniaki i pomidory). Mój rósł przy różach pomiędzy zielnikiem a warzywnikiem.
2014:

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 22:44, 09 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U mnie też nie rósł tytoń przy psiankowatych http://www.pomidorlandia.pl/nasiona/pomidor-indigo-rose.html pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 22:54, 09 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo jednoroczne dla mnie mogą tworzyć piękny misz masz kolorystyczny ale pięknie również w jednej tonacji ale w róźnym nasyceniu kolorów wyglądają

Pieknego mi linka podesłałaś ale gdzie takowe kupić?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ewa 05:53, 10 sty 2015


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Macham Piękne kwietne rabatki !!!
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies