Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

SylwiaBe 12:22, 16 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Hejka
Niech ktoś poradzi, co jak z którymi trawami robić i kiedy. Ma wrócić mróz i się boję cokolwiek ruszyć. Mam miskanty, turzyce brązowe, Red Barony jak wyżej seslerie i ostnice oraz proso rózgowate. Wszystko ciąć przy ziemi? Nie wiem kompletnie
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 12:26, 16 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
A tu skromny powiew wiosny
Dodam tylko, że jesienią 2020 pierwszy raz zasadziłam cebulowe, więc to mój debiut. Oby jak najwięcej wyszło i cieszyło oko
Cieszę się jak dziecko


____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 12:28, 16 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Oczywiście, jak co roku rozsada pomidorów musi być
Na paprykę i arbuza jeszcze czekam, aż zaczną kiełkować
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ajka 16:35, 16 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
SylwiaBe napisał(a)
Hejka
Niech ktoś poradzi, co jak z którymi trawami robić i kiedy. Ma wrócić mróz i się boję cokolwiek ruszyć. Mam miskanty, turzyce brązowe, Red Barony jak wyżej seslerie i ostnice oraz proso rózgowate. Wszystko ciąć przy ziemi? Nie wiem kompletnie


Ja miskanty już wszystkie przycięłam rozglądając się w okolicy po ogrodach podobnie, dla traw z tego co wiem nie jest tak niebezpieczny mróz, jak zalegający śnieg i wszystko zależy od ustąpienia zimy. U nas na śnieg już się nie zapowiada. Red baron niby zalecają ciąć w kwietniu, ale mój też już przycięłam. Turzyce mam zimozielone, to im obcina się tylko przymarznięte czubki, a brązowe to Buchanana? Je tnie się z tego co wiem nisko. Co do reszty to się nie wypowiem, bo nie mam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SylwiaBe 18:34, 16 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
ajka napisał(a)


Ja miskanty już wszystkie przycięłam rozglądając się w okolicy po ogrodach podobnie, dla traw z tego co wiem nie jest tak niebezpieczny mróz, jak zalegający śnieg i wszystko zależy od ustąpienia zimy. U nas na śnieg już się nie zapowiada. Red baron niby zalecają ciąć w kwietniu, ale mój też już przycięłam. Turzyce mam zimozielone, to im obcina się tylko przymarznięte czubki, a brązowe to Buchanana? Je tnie się z tego co wiem nisko. Co do reszty to się nie wypowiem, bo nie mam.

Turzyce mam w sumie 2: jedna to chyba Bronze Form, a druga nie wiem do tej pory, była na początku zielona, potem zrobiła się taka dwukolorowa, zielono-brązowa
Właśnie znalazłam artykuł Danusi co jak ciąć
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Mary 23:53, 17 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Sesleria rusza wcześnie. Od niej zacznij.
Red Barona zwykle tnę trochę, a potem poprawiam niżej.
Jeżeli brązowa trawa to Buchanani to jest to jedyna trawa, której obcinam tylko końcówki.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
SylwiaBe 10:13, 18 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Mary napisał(a)
Sesleria rusza wcześnie. Od niej zacznij.
Red Barona zwykle tnę trochę, a potem poprawiam niżej.
Jeżeli brązowa trawa to Buchanani to jest to jedyna trawa, której obcinam tylko końcówki.

Dzięki za info, brązowa to Bronze Form, ta niższa
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 16:19, 31 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854


____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
LIDKA 16:02, 05 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Hey. Pracowita z Ciebie babeczka. Dużo zrobiłaś w jeden sezon. I lubię jak zestawiasz rosliny.

Co do cięcia traw to kilka stron od tyłu w moim wątku wkleiłam sobie ściąge z innego wątku. Nazwy traw z terminami cięć.
Mam krótki wątek to znajdziesz szybko.

Zapisuje się na podglądanie u Ciebie.
Pieknie już masz.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sarenka 16:06, 05 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
SylwiaBe napisał(a)

Dzięki za info, brązowa to Bronze Form, ta niższa

Też ją mam i chyba źle zrobiłam bo ścięłam ją mocno...no cóż...
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies